30. 10. 2019 | Tomáš Sochor, Tomáš Masař

Bruslaři nedali Plamenům šanci! Z Bouchalek si odvážejí vítězství

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Svěřenci Richarda Cachnína vyjeli k dalšímu utkání na led Žďáru nad Sázavou. Vítězstvím v derby by stáhli bod na Šumperk, který porazil Opavu až po prodloužení. A to se jim také povedlo! Po dlouhou dobu drželi Plameny s Bruslaři krok. Domácí měli navíc trestné střílení, které ovšem Martin Holík vychytal. Nakonec se havlíčkobrodští hokejisté rozstříleli v poslední šestiminutovce, kdy nastříleli soupeři tři branky, a dovedli tak zápas do vítězného konce.

Do úvodních minut druhého letošního derby mírně aktivněji vstoupili hosté z Havlíčkova Brodu. Domácí Plameny se však dostaly do hry díky dvěma vyloučením hostů v 5. a 6. minutě, kdy se mohly ve skoro minutu trvající dvojnásobné početní výhodě dostat do vedení. Bruslaři se ale ubránili a byli to naopak oni, kdo na začátku 10. minuty jako první skórovali. Ránu Ladislava Pospíchala od modré zastavila až síťka v Čápově brance - 0:1. Svěřenci domácího trenéra Radka Hamana ale našli na úvodní gól hostů velice rychlou odpověď. V čase 9:39 srovnal stav utkání po přihrávce Gregara Marek Prokš - 1:1. Následně si Havlíčkobrodští vypracovali několik slibných příležitostí. Při vyloučení domácího Adama, nicméně Čáp všechny ošemetné situace vyřešil. Když v předposlední minutě neuspěl ani hostující Juráň, který se úplně sám ocitl před domácím gólmanem, šlo se do kabin za vyrovnaného stavu.

Stejně jako na konci první třetiny i na začátku té druhé se v první velké příležitosti ocitl havlíčkobrodský Juráň. Ani tentokrát Čápa nepřekonal. Také další vyloučení domácího Adama, tentokrát za držení, žďárští hokejisté zdárně přečkali, ale na konci 29. minuty strážce domácí svatyně přece jen podruhé kapituloval. Po špatné rozehrávce Plamenů jednoduše do odkryté branky skóroval Patrik Přidal - 1:2. Následně si žďárští hokejisté ve snaze opět vyrovnat vytvořili místy až drtivý tlak. Hned několikrát se domácí hráči řítili na Holíka v hostující bráně v přečíslení, ale jak souhra Bureše s Lojkem, tak akce Adama vyrovnávajícím gólem neskončily. Největší příležitost ke srovnání skóre měl v čase 35:24 Martin Gregar, který po faulu jednoho z hostujících hráčů zahrával trestné střílení, ale i jeho střelu hostující Holík pokryl. Do konce třetiny ještě domácí několikrát vyzkoušeli pozornost havlíčkobrodského brankáře, ke změně stavu utkání to však nevedlo.

(Zdroj: Hokejzr.cz)

Na začátku třetí periody využili hráči s plamenným Ž na hrudi vyloučení hostujícího Juráně a téměř na celé dvě minuty se usadili v útočném pásmu. Bruslaři je však k žádnému přímému ohrožení své branky nepustili. Naopak to byli právě hosté, kteří hned po 18 vteřinách využili vyloučení domácího Lojka v 46. minutě. Po přihrávkách Přidala a Valy se nad Čápův levý beton trefil Roman Mikeš - 1:3. Následně byli v rozmezí dvou minut vyloučeni hned tři hráči. Nejprve si na trestnou lavici rychle po sobě šli sednout domácí Kadleček za podražení a Pleva za krosček. O chvíli později je následoval hostující Semrád za hákování. Poté, co se oba žďárští hráči vrátili zpátky na led, dohrávali domácí zkrácenou přesilovku, ve které se jim přece jen podařilo snížit. Souhru Luboše Kunstmüllera a Adama Spálovského přetavil ve druhý gól kapitán Martin Pleva, který se švihem trefil k tyčce Holíkovy svatyně - 2:3.

Náhle to bylo jen o jednu branku a dalo se očekávat, že Plameny napřou všechny síly k vyrovnání. Havlíčkobrodští však jejich entuziasmus v rozmezí pouhých 57 vteřin rychle zchladili. Nejprve se v čase 54:12 trefil po asistencích Třetiny a Mikeše z pravého kruhu Patrik Přidal - 2:4. A jen o necelou minutu později Čápa překonal i Tomáš Plachý - 2:5. Když se pak v polovině 58. minuty při vyloučení domácího Chlubny trefil po pěkné individuální akci ještě Jakub Matušík - 2:6, bylo o vítězství Bruslařů prakticky rozhodnuto. Nic na tom nezměnila ani závěrečná přesilovka domácích. Hokejisté Havlíčkova Brodu si tak zpod Zelené hory odvážejí všechny tři body za výhru 2:6.

Žďár n. Sázavou - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 10. Prokš (Gregar), 51. Pleva (Spálovský, Kunstmüller) – 10. Pospíchal (Cachnín, Plachý), 29. Přidal (Třetina), 46. Mikeš (Přidal, Vala), 55. Přidal (Třetina, Mikeš), 56. Plachý (Juráň), 58. Matušík (Semrád, Plachý). Rozhodčí: Martin Maťašovský – Petr Křivohlavý, Martin Hübl. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 825. Střely na branku: 29:41 (6:14, 13:15, 10:12). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6.

Žďár n. Sázavou

Čáp (Sláma) – Pleva, Wasserbauer, Spálovský, Kališ, Koželuh, Lojek – Jícha, Bureš, Gregar, Kunstmüller, Kadleček, Kovářů, Prokš, Knap, Medek, Adam Chlubna, Heinrich

Holík (Nedvěd) – Benák, Vala, Pospíchal, Krejčí, Kliment, Semrád – Mikeš, Ludvík, Přidal, Plachý. Kuchta, Kadlec, Třetina, Juráň, Cachnín, Voříšek, Matušík, Holenda