BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Opava 2:1 - Bruslaři vstoupili do Slezského poháru vítězně, rozhodl Veverka
Bruslaři vstoupili do Slezského poháru vítězně, rozhodl Veverka

Bruslaři vstoupili do Slezského poháru vítězně, rozhodl Veverka

17.08.2018 | Milan Sochor

OPAVA – Havlíčkobrodští hokejisté vstoupili do zápasu aktivně a soupeře k ničemu nepustili, ale nevycházela jim koncovka. Svou vinu na tom mohl mít i špatný led, na kterém byly kaluže vody. Ve druhé třetině ďábelským sólem otevřel skóre Kryštof Kulhánek. Opavě se sice podařilo vyrovnat, Vojtěch Veverka ale Bruslařům vedení rychle vrátil. Zápas okořenila ještě bitka Martina Kříže s Danielem Spratkem, skóre už se ovšem neměnilo, a svěřenci Jiřího Čelanského si tak na turnaji připsali úvodní vítězství turnaje.

 
Sl. pohár, pátek 17.8.2018, Opava
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Slezan Opava
HC Slezan Opava
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Kulhánek (Veverka, Milfait), 44. Veverka (Třetina, Přidal) – 41. Herman (Slavík). Rozhodčí: Rudolf Klapetek – Marek Trčka, Pavel Rychlý. Vyloučení: 8:7. Bez využití. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:29 (11:7, 11:11, 8:11). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Vala, Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Kříž, Kopic, Pražák – Přidal, Třetina (C), Veverka – Michálek, Milfait, Beneš – Chlubna, Voříšek, Holenda – Kozlík, Ludvík, Beran

HC Slezan Opava: Daňa (Wanecki) – Tichý, Slavík, Šindelář, Bijota, Chalupa, Vilinskij, Kažimír – Wolf, Černý, Herman – Zelenkov, Malina, Peterka – Spratek, Hendrych, Jánošík – Pělucha, Štindl, Rousek

 

Bruslaři začali utkání aktivněji, brzy se ovšem po faulu Kryštofa Kulhánka museli bránit ve čtyřech. V defenzivní činnosti si vedli dobře a Opavu do vážnější šance nepustili. Naopak sami se díky své aktivitě dostávali do příležitostí, v rozhodujících momentech jim ale chyběla přesnost. Jako třeba v případě Kryštofa Kulhánka, který z dobré pozice mezi kruhy minul opavskou svatyni. Nejnebezpečnější šanci úvodní dvacetiminutovky měl Slezan, jehož hráči ale nedorazili puk za ležícího Čeňka Nováka. Také Havlíčkův Brod měl k dispozici přesilovou hru. Vedl si sice lépe než jeho soupeř, ke gólu ale tato situace nevedla.

Druhá třetina se nesla v duchu častých vyloučení. Nejprve měli výhodu přesilové hry hokejisté ze Slezska, krátce potom zase bojovníci z Kotliny. Ani jeden výběr si ovšem se hrou v početní převaze příliš rady nevěděl. První gól tak padl při hře pěti proti pěti, když se chvíli před polovinou utkání zmocnil puku Kryštof Kulhánek. Sám projel přes polovinu hřiště, na pravém kruhu obešel bránícího hráče, dostal se před brankáře a své sólo zakončil bekhendem. Opava mohla vyrovnat v jedné z dalších přesilových her, Přemysl Bijota ale nezkrotil neposedný kotouč, kvůli čemuž nemohl trefit odkrytou bránu.

Ze závěrečné části hry uteklo sotva pár sekund a rázem bylo vyrovnáno. Bohumilu Hermanovi se totiž i v pádu podařilo tečovat ránu Daniela Slavíka, která zapadla do sítě. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho. Patrik Přidal s Miroslavem Třetinou vybojovali kotouč u hrazení, posunuli jej Vojtěchu Veverkovi, a ten si sám před brankářem věděl rady. Na ledě se jiskřilo a došlo i k potyčce mezi Martinem Křížem a Danielem Spratkem. Slezané se v závěru snažili co nejčastěji střílet, Čeněk Novák si ovšem počínal velmi jistě a změnu skóre již nepřipustil. Bruslaři si tak na Slezském poháru připsali první vítězství.

Ohlasy trenérů

Jiří Čelanský (BK Havlíčkův Brod): Jsme spokojení se vstupem do utkání. Celou dvacetiminutovku jsme jasně ovládali hru a předváděli jsme takovou hru, kterou bychom se chtěli prezentovat. Bohužel druhou třetinu trošku poznamenala kvalitu ledu a pozdní nástup do této části hry. Led byl hrozný a navíc se často vylučovalo, takže jsme nehráli při hře pět na pět víc než tři čtyři minutky v kuse, což nás z naší hry vyhodilo. Od třetí třetiny jsme se do toho zase dostávali, ač jsme inkasovali hned v prvním střídání gól, ale zase jsme se vrátili k naší hře a troufnu si tvrdit, že jsme po většinu zápasu byli lepší.

Martin Janeček (HC Slezan Opava): Snažili jsme se připravit na velmi kvalitního soupeře, což se nám na začátku nepodařilo. V první třetině to bylo kočka – myš, možná jen díky špatnému ledu a dobře chytajícímu brankáři to bylo bez branek. Potom jsme hru zlepšili, soupeře jsme ve druhé třetině přestříleli. To, že tam vznikly nějaké individuální chyby, je věcí začátku sezony a špatných zhodnocení situací, na obou stranách jich bylo dost. Soupeř byl o gól šťastnější, s tou nepřízní osudu po první třetině jsme se docela dobře poprali, Havlíčkovu Brodu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Pro nás to byl strašně kvalitní zápas a určitě velké poučení k tomu, že pokud chceme konkurovat takovým soupeřům, tak musíme tvrdě a poctivě pracovat celou přípravu na to, abychom byli na sezonu dobře připraveni. Je nám ctí, že máme takového soupeře tady na turnaji.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv