17. 8. 2018 | Milan Sochor

Bruslaři vstoupili do Slezského poháru vítězně, rozhodl Veverka

OPAVA – Havlíčkobrodští hokejisté vstoupili do zápasu aktivně a soupeře k ničemu nepustili, ale nevycházela jim koncovka. Svou vinu na tom mohl mít i špatný led, na kterém byly kaluže vody. Ve druhé třetině ďábelským sólem otevřel skóre Kryštof Kulhánek. Opavě se sice podařilo vyrovnat, Vojtěch Veverka ale Bruslařům vedení rychle vrátil. Zápas okořenila ještě bitka Martina Kříže s Danielem Spratkem, skóre už se ovšem neměnilo, a svěřenci Jiřího Čelanského si tak na turnaji připsali úvodní vítězství turnaje.

Bruslaři začali utkání aktivněji, brzy se ovšem po faulu Kryštofa Kulhánka museli bránit ve čtyřech. V defenzivní činnosti si vedli dobře a Opavu do vážnější šance nepustili. Naopak sami se díky své aktivitě dostávali do příležitostí, v rozhodujících momentech jim ale chyběla přesnost. Jako třeba v případě Kryštofa Kulhánka, který z dobré pozice mezi kruhy minul opavskou svatyni. Nejnebezpečnější šanci úvodní dvacetiminutovky měl Slezan, jehož hráči ale nedorazili puk za ležícího Čeňka Nováka. Také Havlíčkův Brod měl k dispozici přesilovou hru. Vedl si sice lépe než jeho soupeř, ke gólu ale tato situace nevedla.

Druhá třetina se nesla v duchu častých vyloučení. Nejprve měli výhodu přesilové hry hokejisté ze Slezska, krátce potom zase bojovníci z Kotliny. Ani jeden výběr si ovšem se hrou v početní převaze příliš rady nevěděl. První gól tak padl při hře pěti proti pěti, když se chvíli před polovinou utkání zmocnil puku Kryštof Kulhánek. Sám projel přes polovinu hřiště, na pravém kruhu obešel bránícího hráče, dostal se před brankáře a své sólo zakončil bekhendem. Opava mohla vyrovnat v jedné z dalších přesilových her, Přemysl Bijota ale nezkrotil neposedný kotouč, kvůli čemuž nemohl trefit odkrytou bránu.

Ze závěrečné části hry uteklo sotva pár sekund a rázem bylo vyrovnáno. Bohumilu Hermanovi se totiž i v pádu podařilo tečovat ránu Daniela Slavíka, která zapadla do sítě. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho. Patrik Přidal s Miroslavem Třetinou vybojovali kotouč u hrazení, posunuli jej Vojtěchu Veverkovi, a ten si sám před brankářem věděl rady. Na ledě se jiskřilo a došlo i k potyčce mezi Martinem Křížem a Danielem Spratkem. Slezané se v závěru snažili co nejčastěji střílet, Čeněk Novák si ovšem počínal velmi jistě a změnu skóre již nepřipustil. Bruslaři si tak na Slezském poháru připsali první vítězství.

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

Ohlasy k utkání

Sl. pohár kolo, pátek 17.8.2018 od 18:00
Opava
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Havl. Brod - Opava

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 28. Kulhánek (Veverka, Milfait), 44. Veverka (Třetina, Přidal) – 41. Herman (Slavík). Rozhodčí: Rudolf Klapetek – Marek Trčka, Pavel Rychlý. Vyloučení: 8:7. Bez využití. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:29 (11:7, 11:11, 8:11). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Sestavy

Havl. Brod

Novák (Marek) – Vala, Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Kříž, Kopic, Pražák – Přidal, Třetina (C), Veverka – Michálek, Milfait, Beneš – Chlubna, Voříšek, Holenda – Kozlík, Ludvík, Beran

Opava

Daňa (Wanecki) – Tichý, Slavík, Šindelář, Bijota, Chalupa, Vilinskij, Kažimír – Wolf, Černý, Herman – Zelenkov, Malina, Peterka – Spratek, Hendrych, Jánošík – Pělucha, Štindl, Rousek

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři