BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Jihlava - Havl. Brod 3:6 - Dorost bere další body: V derby si poradil s jihlavskou Duklou!
Dorost bere další body: V derby si poradil s jihlavskou Duklou!

Dorost bere další body: V derby si poradil s jihlavskou Duklou!

26.09.2019 | Štěpán Ondráček, Milan Horák

JIHLAVA – Den po regionálním derby A-mužstva sehráli podobnou bitvu havlíčkobrodští dorostenci. Celek z Kotliny se představil v nedaleké Jihlavě. Havlíčkův Brod vstoupil do utkání dobře, když vedl 2:0. Dukla dokázala dvoubrankový deficit smazat, ale Bruslaři ve druhé části získali svůj náskok zpět. Havlíčkobrodští mládežníci dovedli zápas do vítězného konce a připsali si velmi cenné tři body.

 
5., čtvrtek 26.9.2019, Horácký zimní stadion
HC Dukla Jihlava
HC Dukla Jihlava - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
3:6
(0:1, 2:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 25. Eremiáš (Pavelec), 32. Zdarsa, 48. Eremiáš – 17. Holenda (Besmák, Zych), 22. Juřica (T. Krejčí, Jakubec), 38. Rauš (Dymák, Holenda), 39. T. Krejčí (Juřica), 42. Kravec (Dymák), 60. Prášek (Holenda, Jakubec). Rozhodčí: Michal Brzobohatý – Marek Tichý, Jakub Kučera. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 97. Střely na branku: 42:24 (15:8, 18:9, 9:7). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:6.

HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Adam, Hrbek, Macek (A), Šabatka, Sapík (C), Matějíček – Nevšímal, Melenovský (A), Pavelec – Jungwirth, Eremiáš, Juřička – Bulík, Zdarsa, Valach – Mlejnek, Fábry, Sopotnik

BK Havlíčkův Brod: Tuček (Kubík) – Zych (C), Besmák, Kutlvašr, Jakubec, Číhal, Kuchta, Doležal, Fišer – Rauš (A), Dymák (A), Holenda – Kravec, Juřica, T. Krejčí – Bačkovský, Prášek, D. Krejčí – Janko

 

První třetina nabídla velice vyrovnanou hru. Obě mužstva v průběhu první části drželi hlavně brankáři. Vyloučení Jungwirtha bylo velice klíčově pro vývoj utkání. Přesilovou hru totiž sehráli hosté na jedničku. Souhra na modré čáře mezi Zychem a Besmákem pomohla k vytvoření tlaku a zámku domácích. V obranné třetině Dukly našel Besmák prostor pro střílenou přihrávku na Tadeáše Holendu, který pouze nastavil hůl na teč. Puk po změně směru zaplul za záda Filipa Maláče - 0:1. V závěru měli přesilovou hru také domácí, kteří ale ani přes vytvořený tlak nedokázali dostat kotouč za záda Tučka.

Ve druhé části jsme se mohli těšit z velice rychlého tempa hry. Hosté dohrávali přesilovou hru z první části. Havlíčkův Brod opět ukázal, že přesilové hry má alespoň proti Dukle nacvičené. Druhá přesilová hra, druhá branka. Do mezikruží před Maláče si najel Vladislav Juřica, který obdržel přesnou přihrávku na hůl od Tomáše Krejčího a bekhendovou střelou překonal Maláče - 0:2. Domácí ale ve druhé části ukázali, že se odmítají vzdát. Ve 25. minutě našel Pavelec přesnou přihrávkou přes celé střední pásmo Adama Eremiáše, a ten už to měl velice jednoduché. Rameny rozhýbal gólmana a bekhendovým blafákem uklidil kotouč do sítě a snížil na 1:2. Po necelých šesti minutách se opět mohli radovat domácí. Po buly v útočném pásmu se jako první ke kotouči dostal Jindřich Zdarsa a srovnal stav utkání na 2:2.

Domácí ale nebyli ti, co měli ve druhé části hlavní slovo. Ve 38. minutě utekla obráncům dvojice Rauš - Dymák a bylo po radosti. Oba si vyměnili v útočném pásmu kotouč a když byl Adam Rauš na mezikruží úplně sám, vypálil k pravé tyči a vrátil vedení na stranu hostů - 2:3. 48 vteřin trvalo, než měla Dukla na dohánění opět dvoubrankové manko. Po zásluze Tomáše Krejčího ve spolupráci s Juřicou svítil na tabuli výsledek 2:4 a hosté šli opět do kabin spokojenější.

Třetí třetina byla pro domácí už spíše frustrující. Hosté ji sice začínali v početní nevýhodě, ale ani to jim nedělalo sebemenší problém. Ve 42. minutě vypíchl kotouč na modré čáře Matěj Kravec. Útočník Bruslařů využil volného prostoru, který měl před sebou, když zvolil střelu pod víko - 2:5. Hosté potom hráli hru, která jim stačila. Nikam se nehnali, když bylo potřeba, tak vyhodili kotouč i za cenu zakázaného uvolnění. Ve 48. minutě dal ještě malou naději domácím opět Adam Eremiáš, který se prosadil po individuální akci a snížil na 3:5. Duklu branka nakopla, ale obránci Brodu byli pozorní a vítězství si pohlídali. V posledních minutách zkusila Jihlava hru bez brankáře, ale nebylo jí to nic platné. Do úniku se dostal Jaroslav Prášek po přihrávce od Holendy a do prázdné branky už to měl velice jednoduché 3:6.

Ohlasy trenérů

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Podceněný zápas. Brod přijel na motivovaný a ti kluci to hráli srdcem a chtěli vyhrát. My jsme tu hráli jak primadony a mysleli jsme si, že to půjde samo. Pro Brod je to zasloužené vítězství.

Tomáš Hart (BK Havlíčkův Brod): Získali jsme tři body, tak máme samozřejmě radost. K těm bodům jsme se dostali poctivou hrou, hráli jsme aktivně, bojovali jsme a já musím kluky jenom pochválit, protože sehráli výborný zápas.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv