16. 11. 2019 | Tomáš Sochor

Excelentní výkon! Dorost porazil Motor a je blízko play off

Havlíčkobrodské dorostence čekal velice důležitý zápas. Proti Českým Budějovicím totiž hráli o příčky zajišťující postup do play off. Bruslaři vstoupili do utkání výborně. Dvěma góly si v první třetině zajistili vedení. V té druhé přidali další dvě branky, čímž si vítězství pojistili. Motoru se sice v závěru utkání podařilo prostřelil skvěle chytajícího Filipa Tučka, to však nic nezměnilo na tom, že tři body si berou domácí.

Přímý souboj o play off začal velice opatrně. Obě mužstva dbala na dobře zabezpečenou obranu. To se změnilo při první přesilovce domácího týmu. Filip Dymák využil aktivního napadání bránící čtveřice, z rohu hřiště si sjel před bránu a prostřelil přesouvajícího se Erika Šebu. Jen o minutu později využili Bruslaři další početní převahu. Od modré čáry vystřelil Martin Zych. Vyražený kotouč se podařilo za brankovou čáru dostrkat Filipu Dymákovi. Hra se následně otevřela. Šance stíhala šanci, hru však opanovali maskovaní muži obou týmů. Havlíčkobrodští mladíci v závěru třetiny ubránili oslabení, čímž položili základní kámen pro vítězství.

Bruslaři měli snový vstup do druhé periody. Nejdříve se s velkou dávkou štěstí prosadil Vladislav Juřica. Od mantinelu naslepo plácl do kotouče, který se odrazil od bruslí jednoho z bránících hráčů přímo do brány. O necelou minutu později zvyšovali domácí na rozdíl čtyř gólů. Matěj Kravec nahrál rozjetému Tadeáši Holendovi, který střelou k bližší tyči vyhnal Erika Šebu ze hřiště. I druhá třetina nabídla velké šance na obou stranách a i nyní se svými zákroky předvedli Filip Tuček a střídající Martin Lidák. Do závěrečné části hry si tak Bruslaři odnášeli luxusní čtyřbrankový náskok.

Motor nutně potřeboval vstřelit gól. Jeho šance se však rozbíjely o výborně chytajícího gólmana domácího celku. Nejdříve maskou vyrazil střelu Aloise Dubského, následně si porazil i dorážkou. I bez vypadnuvší hokejky si poradil se smrští střel hostujícího celku. Ani havlíčkobrodští hokejisté nezůstávali pozadu. Kombinaci Davida a Tomáše Krejčího zastavoval zákrokem Martin Lidák. Samostatný únik neproměnil Vladislav Juřica. České Budějovice nakonec přece jen jednu branku vstřelily. David Kašpar tečoval střelu Matyáše Fouska za Tučkova záda. Další gól však již nepadl, a Bruslaři tak udělali důležitý krok vstříc play off.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 8. Dymák (Rauš), 10. Dymák (Zych), 23. Juřica (Zych), 24. Holenda (Kravec) – 54. Kašpar (Fousek, Petrásek). Rozhodčí: Petr Úlehla – Pavel Kolář, Tomáš Jiruška. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 40:37 (20:8, 10:15, 10:14). Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Tuček (Kubík) – Zych (C), Kuchta, Besmák, Číhal, Kutlvašr, Jakubec, Vaněček, Doležal – Rauš (A), Dymák (A), Juřica – Kravec, Holenda, T. Krejčí – D. Krejčí, Prášek, Bačkovský – Hrdlička, Janko