8. 9. 2018 | Ladislav Vácha, Adéla Hrabálková

Nepovedená premiéra. Dorost utrpěl na ledě Komety vysokou porážku

Dorostencům se vstup do nové extraligové sezony nepovedl. Na ledě silné Komety Brno sice hráli po první dvacetiminutovce nerozhodně 0:0, ale v prostřední části inkasovali čtyři branky a domů se vrátili po porážce 1:8 s prázdnou, když prohráli i nastavení. Vysokou porážku alespoň trochu zmírnil Tadeáš Holenda, který ve 36. minutě vstřelil čestnou branku mladých Bruslařů. (Foto: hc-kometa.cz)

Kometa se hned od začátku ujala iniciativy a brankáře Krále nešetřila střelami. Hosté hráli nervózně a dělali chyby, což také vyústilo v první přesilovou hru Komety. V té se ale domácí do větších šancí nedostali. První zajímavá akce přišla až minutu po jejím skončení, kdy ale nedokázal ideálně do branky usměrnit puk Jakub Kos. Po další nevyužité početní výhodě domácího mužstva se hra na chvíli uklidnila. To změnil až pět minut před koncem první periody domácí Eduard Šalé, ale gólman Král zůstával i nadále bezchybný. Naopak se do šance na opačné straně hřiště dostal Karel Matoušů, Ondřej Bizoň však jeho pokus skvělým zákrokem vyrážečkou zlikvidoval. V závěru třetiny mohl otevřít skóre v samostatném úniku Vladislav Juřica, i ten byl ale na brněnského brankáře krátký a do kabin se tak šlo za bezgólového stavu.

Brněnští ve druhé třetině v tlaku nepolevili, ba naopak. Ve 26. minutě pěknou kombinaci s Horkým a Šalém využil Martin Mišiak a poslal tak svůj tým do vedení. O pár minut později se o navýšení náskoku pěknou střelu do šibenice postaral svým prvním gólem v zápase Nesim Harmim. Kometa však po dvou vstřelených brankách nepolevila a pokračovala. Řehákovu střelu od modré tečoval Šalé, ale Král dokázal vyrazit puk z brány. Tam na něj ovšem číhal Josef Holcman a poslal ho za záda soupeřova brankáře. Poté se dostali ke slovu hosté. Spolupráce Michala Beneše s Tadeášem Holendou skončila gólem pro Havlíčkův Brod. Brněnští ale nezaváhali a svůj třígólový náskok si brzy vzali zpět. Několik sekund před koncem druhé části Nesim Harmim přesnou přihrávkou našel Alexe Severa, který byl v souboji jeden na jednoho s havlíčkobrodským gólmanem úspěšnější.

Ani ve třetí periodě Brněnští nepolevili. Netrvalo ani půl minuty, než se obránce Matěj Prčík trefil přesnou ránou od modré čáry. Následně opět úřadoval Nesim Harmim a svým druhým gólem v zápase zvýšil náskok Komety již na pět gólů. Poté svoji tvrdou střelu ukázal také obránce Viktor Běhůnek, který dokázal využít přesilovou hru. Tři minuty před koncem základní hrací doby mohl svoji druhou trefu v utkání přidat také Martin Mišiak, ale nedokázal svůj blafák zakončit do brány. Vzápětí se ale dokázal svým několikátým pokusem v zápase prosadit Ivo Sedláček.

Následovalo prodloužení o bonusový bod. I v něm byla Kometa po celou dobu aktivnější a v jejím závěru to dokázal zužitkovat Jakub Kos. Kometa si tak může připsat první čtyři cenné body.

ELIOD Extraliga dorostu

Branky a nahrávky: 26. Mišiak (Šalé, Horký), 29. Harmim, 32. Holcman (Šalé, Řehák), 40. Sever (Harmim), 41. Prčík (Kos, Sedláček), 48. Harmim, 50. Mišiak (Běhůnek), 58. Sedláček, 65. Kos (Sedláček) – 36. Holenda (Beneš). Rozhodčí: Vojtěch Král – Martin Musil, Jan Kleprlík. Vyloučení: 1:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Střely na branku: 49:22 (11:6, 15:7, 20:7 – 3:2). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1. Prodloužení: 1:0

Kometa

Bizoň (Schnattinger) – Řehák, Vacek, Holcman, Běhůnek (A), Ulbricht, Fajmon (C), Němec, Prčík – Nesvadba, Kos (A), Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak

Král (Kukeně) – Dvořák, Besmák, Zych (C), Jiráček, Kuchta, Kultvašr – Matoušů, Dymák, Juřica (A), Rauš (A), Janko, Holenda, Kozlík, Beneš, Krejčí, Prášek