11. 8. 2021 | Tomáš Sochor, Daniel Kinc

Neúspěšná odveta: Bruslaři prohráli s Kometou

B R N O – Bruslaři se po povedeném prvním utkání s Kometou přesunuli do Brna, kde je čekala odveta. Herní plán se začal havlíčkobrodským hroutit od začátku zápasu, jelikož poprvé inkasovali již ve třetí minutě. Domácí si následně vybudovali pohodlný čtyřbrankový náskok. Hosté se následně trochu zvedli, podařilo se jim však pouze korigovat skóre. Kometa tak premiérový domácí zápas vyhrála 6:2.

V sestavě se oproti minulému utkání v Havlíčkově Brodě objevili už i zkušení Tomáš Malec, Jozef Kováčik či Kamil Brabenec a modrobílí vstoupili do utkání velmi aktivně. Už v polovině třetí minuty dostal nabito na vrcholek pravého kruhu Robert Havlát a prudkou ranou příklepem z první propálil vše, co mu stálo v cestě, a stal se tak historicky prvním střelcem béčka Komety – 1:0. I hosté měli svoje šance, ale všechny akce zastavila pozorná obrana, nebo připravený brankář Slavíček. Zkraje deváté minuty Kometa svůj náskok navýšila, když na konci přesilovky dostal přihrávku na pravý kruh Patrik Moskal a z první se trefil nad beton gólmana hostů k bližší tyči – 2:0. Ve třinácté minutě byli hosté blízko snížení, Košťál byl sám před Slavíčkem, ale trefil pouze jeho beton. Následně dorážel ještě Čejka, ale domácí strážce svatyně držel čisté konto. V závěru třetiny pak domácí přidali třetí zásah, když Robertu Havlátovi sice v úniku utekl kotouč, ale i přesto v pádu stihl zakončit a dostal kotouč těsně za brankovou čáru – 3:0.

Do druhé části vstoupila Kometa opět aktivně a brzy se dočkala čtvrté branky. V přečíslení dvou na jednoho vzal Robert Havlát vše na sebe a nechytatelnou střelou do šibenice završil hattrick – 0:4. Hosté poté mohli snížit, ale po buly jeden z nich trefil pouze tyč. Po uplynutí poloviny hracího času se Havlíčkův Brod snížení přeci jen dočkal, Aleš Padělek se protáhl před Slavíčka a bekhendem zvedl kotouč pod břevno – 4:1. Ve zbytku třetiny měli ale opět navrch modrobílí, kteří přidali ještě dvě branky. Nejprve dostal skvělý pas mezi kruhy od Moskala volný Jakub Kadlec a z první rozvlnil síť. V poslední minutě třetiny se v podobném místě skvěle zorientoval Adam Studený a z otočky bekhendem o tyč zvýšil na 6:1.

Třetí třetina už byla v ryze dohrávacím režimu, domácí bezpečně kontrovali svůj vysoký náskok, nikam se nehnali a soupeře zároveň do ničeho nepouštěli. Velkou kaňkou poslední části tak bylo zranění Jozefa Kováčika, kterého Bulín naprosto zbytečně trefil kolenem na koleno. Zkušený slovenský bek utkání nedohrál. Ve 49. minutě hosté znovu snížili, když využil David Košťál své pozice na levém kruhu, odkud překvapil Slavíčka a prostřelil jej mezi betony – 6:2. Tempo hry poté opět opadlo a ani jeden z týmů neměl v útoku větší převahu. Až v samotném závěru ještě jednou a naposledy zahrozili hosté, nicméně Slavíček si poradil jak s pokusem Holendy, tak s následnou dorážkou Voříška. Kotouč poté propadl na brankovou čáru, ale tam už byl domácí brankář připraven.

Kometa "B" tak oplatila Havlíčkovu Brodu šest dní starou porážku a zapsala historicky první výhru.

přát.. kolo, středa 11.8.2021 od 18:00
DRFG Arena
6:2
(3:0, 3:1, 0:1)
Kometa Brno B - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 3. Havlát (Kováčik), 9. Moskal (Brabenec, Havlát), 19. Havlát, 27. Havlát (Moskal, Brabenec), 37. Kadlec (Moskal), 40. Studený (Brabenec, Moskal) – 34. Padělek (Kalač, Kuchta), 49. Košťál D. (Čejka). Rozhodčí: Čuňočka – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:3, navíc Bulín (HBR) 5 min. + OK [NAP]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:28 (16:9, 11:10, 10:9). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2.