BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Chrudim 1:5 - Oslabené béčko bojovalo statečně, Chrudimi však i přesto podlehlo
Oslabené béčko bojovalo statečně, Chrudimi však i přesto podlehlo

Oslabené béčko bojovalo statečně, Chrudimi však i přesto podlehlo

08.11.2017 | Ladislav Vácha

B-mužstvo hostilo v domácím prostředí lídra tabulky z Chrudimi, proti němuž mohlo v hodně oslabené sestavě jen mile překvapit. Úvodní dvacetiminutovku zvládli Bruslaři velmi dobře a drželi bezbrankový stav, ale v prostřední části dvakrát inkasovali. Východočeši už si vítězství utéct nenechali, ve třetí periodě si vytvořili náskok 4:0, a i když snížil Michal Přibyl, uzavřeli na konečných 1:5 a odvezli si domů zaslouženě všechny tři body.

 
11., středa 8.11.2017
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Chrudim
HC Chrudim
1:5
(0:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 51. M. Přibyl (Hynek, Hrabaň) – 27. Karásek, 29. J. Polák (Kišš), 45. Kišš (J. Polák, Budínský), 49. Plch (Mlejnek), 53. Plch (Novák, Dobiáš). Rozhodčí: Jan Čížek – Michal Laczko, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 2:4, navíc Piskač (HBR) 5 + OK [HRUB] a Klement (CHR) 5 + OK [HRUB]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 53. Střely na branku: 13:54 (5:11, 4:25, 4:18). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

BK Havlíčkův Brod: Marek (Hanák) – Rubner, M. Semrád, Pecen, Hrabaň – Piskač, Hynek "A", Křížek, M. Přibyl, J. Přibyl, Cejpek "C", M. Polák

HC Chrudim: Chalupa (Ament) – Pilař, Hudec, Machač, Budínský, Brožek, Urban, Mlejnek, Klement, Kalous – J. Polák, Dobiáš "A", Novák "C", Karásek, Štěpánek, Kišš "A", Koreček, Plch

 

Bruslaři nastoupili v hodně zeštíhlené sestavě, ale od začátku se prezentovali aktivním a bojovným výkonem. Papírového favorita moc do šancí nepouštěli, ba naopak, sami měli několik příležitostí otevřít gólový účet utkání. Hned na začátku duelu nebezpečně zahrozil střelec Václav Piskač, jenž měl dostatek prostoru mezi kruhy, ale jeho rána orazítkovala jen tyčku. Chrudim se potom hned dvakrát bránila v oslabení, ale domácí toho nedokázali využít.

Zatímco v úvodní dvacetiminutovce gólman Marek tolik práce neměl, v té prostřední už se měl co ohánět. Parta z Kotliny byla takřka pod permanentním tlakem aktivním Východočechů, z něhož nakonec dvakrát udeřilo. V čase 27:00 se dobře zorientoval v předbrankovém prostoru Ondřej Karásek a povedenou ranou poslal puk za Markova záda. Ještě dříve, než se Bruslaři stačili z úvodní branky soupeře vzpamatovat, inkasovali podruhé. Ránu Marka Kišše od modré čáry vyrazil brankář Marek před sebe a Jiří Polák z pohotové dorážky zametl kus černé gumy do sítě. Černé Orlice dál mačkaly svého soka v jeho pásmu a domácí hráči mohli děkovat skvěle chytajícímu brankáři Markovi, že neprohrávali ještě výraznějším rozdílem.

Začátek třetí periody okořenila bitka. Obránci Chrudimi Martinu Klementovi zřejmě nestačilo, že ještě jako hráč Vrchlabí ve 2. lize nevybíravě sestřelil Tomáše Ludvíka a v přípravě v dresu Chrudimi zbytečným zákrokem zranil Tomáše Cejpka, tak si bezdůvodně pustil i do Václava Piskače. Havlíčkobrodský útočník se nedal, a i když v bitce schytal tvrdé rány, i soupeřovu bekovi dal co proto. Východočeši dál tahali za delší konec pomyslného provazu a proti oslabeným Bruslařům navýšili svůj náskok. Marek Kišš přebral nahrávku od Jiřího Poláka, sjel si na spodní okraj pravého kruhu a nádhernou ranou poslal puk k protější tyčce. Domácí potom hráli oslabení a soupeř je potrestal. Viktor Mlejnek našel před brankovištěm volného Jiřího Plcha, jenž z první prostřelil brankáře Marka. Havlíčkův Brod se brzy dočkal snížení, když po vyražené střele Patrika Hrabaně od modré čáry skóroval z pohotové dorážky Michal Přibyl. Konečnou podobu dal výsledku Jiří Plch, jenž přesnou pumelicí z voleje zužitkoval výborný pas Václava Nováka, a uzavřel tak na 1:5.

Ohlasy trenérů

Petr Adam (BK Havlíčkův Brod B): Dnes jsme nastoupili proti favoritu soutěže a pouze s jedenácti hráči do pole. Kluci, i v tak zúžené sestavě, předvedli velmi dobrý výkon, drželi se taktických pokynů, ale postupem času nám síly ubývaly, z toho pramenily chyby, které soupeř trestal. I když jsme toto utkání prohráli, kluci si hrábli na dno svých sil, nic nevypustili a to si na nich cením.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv