7. 8. 2012 | Tomáš Nejedlo, Pavel Buňat

Rebelové prohráli v Benátkách nad Jizerou pětibrankovým rozdílem

Benátky nad Jizerou - Na úvodní výhru nad Kometou Brno havlíčkobrodští hokejisté v přípravě nenavázali. V druhém testu u řeky Jizery vysoko prohráli. Za zády gólmana Petra Opršala skončilo celkem šest puků. Jediným přesným střelcem Rebelů se stal kapitán Marian Morava.

Začátek utkání byl ze strany Benátek doslova raketový. Časomíra od úvodního vhazování odkrojila patnáct vteřin a už se měnilo skóre. Skořepa od mantinelu našel na levém křídle úplně volného Tomáše Klimta, který střelou nad Opršalem otevřel skóre utkání - 1:0. Ve 4. minutě měly Benátky další šanci ke skórování, před branku sjíždějící Radim Šimek ale nasměřoval dorážku do tyčky Opršalovy klece. Desátá minuta už druhý gól v hostující brance přinesla. Josef Skořepa přesně trefil mezírku mezi betony havlíčkobrodského gólmana - 2:0. Rebelové však přispěchali s odpovědí. Kapitán Marian Morava si v mezikruží počkal na Vošvrdův pohyb a poté zamířil mezi jeho betony - 2:1. Ze snížení se hosté dlouho neradovali. Vitáskovu střelu od modré Opršal nedokázal udržet a dojíždějící Jaroslav Vlach zaváhání gólmana Rebelů přetavil ve třetí gól - 3:1.

Petr Opršal v brance hostí se zaskvěl ve 26. minuty, kdy betonem vychytal v gólové šanci Lišku. Slabší chvíli si ovšem Opršal vybral ve 29. minutě, kdy neucpal mezeru mezi svými betony a Lukáš Vařecha toho využil ke vstřelení čtvrtého gólu - 4:1. Také Rebel měl své šance, jmenovat můžeme třeba samostatný únik Kostourka, Vondráčkovy tři dorážky nebo gólovky Rytnauera a Ondráčka v závěru druhé části. Se všemi těmito pokusy si Vošvrda poradil. A tak ještě před druhou sirénou Benátky udeřily. Lukáš Král skvělou přihrávkou oslovil najíždějícího benáteckého odchovance Radima Šimka, který střelou do horní poloviny branky nedal Opršalovi šanci a vstřelil tak první gól mezi muži - 5:1. Střelec páté branky si také nezapomněl schovat památeční puk...

Do třetí třetiny nastoupily Benátky s Jiřím Stejskalem v brance, kterého Broďáci za dvacet minut zaměstnali hned jedenácti střelami. Benátecký gólman však žádný puk za svá záda nepustil. Stejskal se zaskvěl především při gólovce Rytnauera, kterou vykopl pravým betonem. Mladý Pavel Musil pak při další šanci v dobré pozici branku netrefil. Benátečtí nakonec vyhráli i třetí část. O šestou branku se postaral hlídkující Josef Skořepa, který uklidil do branky Jaroměřského vyraženou střelu a připsal si svůj druh přesný zásah v utkání - 6:1.

příp.. kolo, úterý 7.8.2012 od
Zimní stadion Benátky nad Jizerou
6:1
(3:1, 2:0, 1:0)
Benátky n/J - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 1. Klimt (Skořepa), 10. Skořepa (Vlach, Jaroměřský), 13. Vlach (Vitásek), 29. Vařecha, 39. Šimek (Král, Jonák), 58. Skořepa (Jaroměřský) - 13. Morava (Rytnauer). Rozhodčí: Macháč - Holec, Záhora. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 105. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

Benátky n/J

Vošvrda (41. Stejskal) - Jaroměřský, Vitásek, Pabiška, Říha, Mrkvička, Vála, Šimek, Kolmann - Klimt, Skořepa, Vlach, Jonák, Plodek, Skalický, Kopic, Král, Miškovský, Liška, Jech, Vařecha.

Opršal (Dolejš) - Protivný, Soldán, Blažek, Pavlík, Ostrčil, Morava, Knesl, Jelínek, Novotný - Vondráček, Knotek, Endál, Polodna, Třetina, Meidl, Ondráček, Kostourek, Rytnauer, Musil, Štěpánek, Stehlík, Kapec.