9. 3. 2020 | Ladislav Vácha, Tomáš Sochor

Těsné vedení nestačilo! Kopřivnice srovnala stav série

K O P Ř I V N I C E - Havlíčkobrodští hokejisté vyjeli ke druhému zápasu předkola play off do Kopřivnice. K vidění byl, podle očekávání, souboj dvou vynikajících gólmanů. Téměř tisícovka diváků čekala na první gól až do dvacáté sedmé minuty. K jejich smutku šli však do vedení Bruslaři. Hosté své vedení drželi dlouho, Kopřivnice ale nakonec šest minut před koncem srovnala a zápas se prodlužoval. V nastavené hře bylo šťastnější domácí mužstvo. Série se tak za vyrovnaného stavu vrací do Havlíčkova Brodu. Další utkání je na programu již ve středu.

Jako první nebezpečně zahrozili domácí, ale gólman Holík byl pozorný a s dělovkou od modré čáry si poradil. Na druhé straně hřiště se otevřelo trochu více volného prostoru před Cachnínem, který hledal nahrávkou najíždějícího spoluhráče před bránu. A moc nechybělo, aby si bránící hráči Kopřivnice srazili kotouč do vlastní sítě. Se svou troškou do mlýna přispěl i F. Fojtík, jenž zůstal na chvíli nepokrytý a jeho bomba z pravého kruhu zacinkala na protější tyčku. Zanedlouho zahrozil i kopřivnický bek Štěpánek, z mezikruží však mířil bekhendem těsně nad horní tyčku. Bruslaři byli aktivnější, více drželi puk ve své moci a diktovali tempo hry. Domácí však trpělivě čekali na každou příležitost a na pozoru se musel mít i brankář Holík, který pak musel likvidovat další nebezpečnou střelu zblízka. Skóre neotevřel ani mladý obránce Dudycha, jehož pumelice od modré čáry skončila ve výstroji pozorného brankáře Hromady. Hosté potom ubránili oslabení a při hře 5 na 5 mohli udeřit. Holenda se skvěle za soupeřovou bránou zbavil svého strážce a naservíroval hezký pas na hůl Klimenta, jenž vyprášil Hromadovy betony.

První velkou šanci si v prostřední části vytvořili Kofroňovi svěřenci. F. Fojtík se šikovně natlačil za havlíčkobrodskou obranu a ocitl se sám před bránou, ale jeho ránu zblízka fantasticky zneškodnil Martin Holík. Havlíčkův Brod pak měl k dispozici přesilovku a zahrozil, jenže ostrá rána Pospíchala od modré čáry skončila na betonech pozorného gólmana Hromady. Po Přidalovu faulu zanedlouho hráli zkrácenou přesilovku kopřivničtí hokejisté a Holík se musel zaskvět proti svižnému projektilu od modré čáry, který vyrazil těsně vedle své svatyně. Ve 27. minutě se Cachnínova družina dočkala a ujala se vedení. Richard Cachnín přihrál Patriku Přidalovi, jehož nahození před bránu se šťastně odrazilo od gólmana Hromady a puk skončil až za brankovou čarou. Celek z Kotliny mohl jít do trháku při přesilovce, kterou sehrál velmi dobře. Vynutil si značný tlak a snažil se hodně střílet, ale výborně chytající Hromada se nenechal překonat. Kppřivnice si pak rovněž zahrála v početní převaze a přikovala soupeře k jeho bráně. Od modré čáry vypálil Štěpánek, brankář Holík však vytasil další dobrý zákrok. A vzápětí měl společně se svými spoluhráči velké štěstí, když kotouč poskakoval v jeho brankovišti, ale nikdo z domácích toho nedokázal využít ke gólové dorážce.

Soubor z města tatrovek naskočil do třetí periody s velkou chutí a hnal se za vyrovnáním. Naopak Bruslaři pod tlakem zcela vypadli z tempa, nedařilo se jim podržet na delší dobu puk a skřípalo to i při přechodu do útoku. Hosté se nakonec přeci jen vzpamatovali a už to vypadalo, že si důležité vítězství utéct nenechají. Opak byl však pravdou. V 55. minutě nedokázali dostat puk ven z pásma, po zmatcích před bránou ještě Holík skvěle vychytal několik dorážek, ale na tu z hole kapitána Jakuba Macha už byl krátký. V čase 58:24 se dopustil faulu kopřivnický Sluštík a Bruslaři měli velkou šanci v přesilovce rozhodnout, jenže domácí se ubránili a šlo se tak do prodloužení.

V desetiminutovém nastavení se hrál svižný hokej se šancemi na obou stranách. O něco blíže druhé brance byli hosté, kteří si vytvořili velké šance. Kapitán Třetina však z odkrytého prostoru mezi kruhy o kousek minul Hromadovu klec a v ještě slibnější pozici se dvakrát ocitl obránce Pospíchal, ale z osy hřiště v obou případech těsně minul kopřivnickou bránu. V 69. minutě tak přišel trest. Po dorážce Daniela Hrubého zakončoval z bezprostřední blízkosti Ondřej Imrich, jemuž sice kotouč sjel z hole, ale jen k úplně volnému Patriku Golovi, jenž už měl snadnou úlohu a zblízka skóroval do odkryté brány gólmana Holíka, který neměl šanci zasáhnout. Kopřivnice tak srovnala stav série na 1:1.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

2. liga

Branky a nahrávky: 55. Mach (Suchý, T. Fojtík), 69. Gola (Imrich, Hrubý) – 27. Přidal (Cachnín). Rozhodčí: Jiří Škach – Pavel Blažek, Matěj Bartoň. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 985. Střely na branku: 36:33 (8:12, 10:11, 10:6 – 8:4). Průběh utkání: 0:1, 2:1p.

Kopřivnice

Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, T. Fojtík, Stříž- Daron, Sluštík, Gebauer, J. Mach (C), M. Mach, Suchý (A), Hrubý, Gola, F. Fojtík, Marek

Holík (Nedvěd) – Vala (A), Pospíchal, Pejchal, Kulhánek, Kliment, Benák, Dudycha – Přidal, Třetina (C), Plachý – Kuchta, Cachnín, Mikeš – Holenda, Ludvík, Kadlec – Petržilka