2. 11. 2013 | Richard Wagner, René Rámiš, Martin Krásný

Mladší dorost inkasoval ve Žďáře sedmibrankový debakl

Žďár nad Sázavou - Mladší dorostenci se na kluzišti v sousedním městě příliš dobře nepředvedli. Po první periodě utkání to sice vypadalo nadějně. Nedvěd skóroval až v úplném závěru, ale od druhé části bylo na hrací ploše výhradně jedno mužstvo, a to celek Plamenů. Od závěrečné části se mezi tyče postavil místo Davida Marka Miroslav Hanák, leč ten byl pět minut před koncem zraněn a do kasy se tak vrátil její původní hájitel.

Již od první minuty, kdy se mladé Plameny chopily puku, dorážely na Markovu bránu. Následovalo náhlé otočení hry a hned několik střel směřujících na pohotového Loubala. Kapitán havlíčkobrodských Michálek se dostal přes obranu a bráněný Kautem byl zatlačen za bránu i s pukem. Havránkova formace se dostala k bráně Rebelů, ale puk se za čáru nedostal.

Nový najížděl sám na bránu, ale jeho střela byla blokována Němcem. Nečas z mezikruží vystřelil na Marka, jenž touš zachytil v lapačce. Žďárští se pokoušeli od modré, ale puk byl opět vyražen pravým betonem brankáře Rebelů. Srnský se dostal kličkou mezi obránci těsně před gólmana. Další pokus o překonání Marka. Tentokrát střílí Štefka. Srnský drží puk, jenž v mžiku předá Švandovi a ten tvrdě vystřelil. Nikdo se však v danou chvíli nenacházel před bránou, aby dorazil odražený kotouč.

Michálek se zmocnil puku a okamžitě se pokusil prostřelit Loubala. Plameny mají stále více šancí, ale ne a ne rozvlnit síťku za Markovými zády. Hendrych pokoušel štěstí 1 na 2, ale ani nedostal šanci ke střele. Srnský se pokoušel poslat puk do mezery v pravém horním rohu brány hostů, ale skulinku naneštěstí pro jeho tým ohlídal Marek.

Zahradník byl vyloučený za nedovolené bránění. První přesilovka zápasu tak připadla hostujícím Rebelům. Vzápětí vyloučen Veverka za podražení a hra se opět přesunula na stranu hostů. Před bránou Marka nastal zmatek. Puk se najednou objevil nahoře v síťce brány hostů.

Štefka se po úspěšně zachycené přihrávce pokouší překonat bystrého Marka. Odražený touš Srnský nahrál Nedvědovi a ten střílí puk mezi betony překvapeného Marka. Konečně se domácí dočkali a dali vytouženou první branku a zároveň první branku zápasu – 1:0. Těsným vedením domácího SKLH také skončila úvodní dvacetiminutovka.

Po šesti minutách od úvodu prostřední třetiny získal puk žďárský kapitán Tomáš Havránek a rychle najížděl až ke svatyni hostů. Pohotový Kaut dorazil do odkrytého prostoru vedle brankářovy pravačky – 2:0. Donda sám útočil na Loubala, ale vystřelený kotouč se odrazil od hole jednoho z obránců. Tyčka Srnského, který se celou dobu úspěšně dostával přes pomalejší obranu Rebelů, zamrzela napjaté diváky. Ale ne na dlouho. Další nahrávka Havránka na Kauta, který poslal za Markova záda již druhý kotouč – 3:0. Kaut předváděl své umění s pukem a havlíčkobrodští obránci si nevěděli se žďárským útočníkem rady. Plameny čím dál více zvyšovaly tlak na klec hostů.

Kautovu střelu překazil svou holí Benák. Další pokus kapitána Rebelů Davida Michálka, který se osamocen nacházel před bránou domácích, zmařil šikovný gólman Plamenů Loubal. Macky poslal tvrdě k ledu Hendrycha. Beran vystřelil na Loubala, kterého ani tato střela nepřekvapila. Srnského hůl odrazila puk, jenž zachytil Krtek a ihned jej poslal dopředu.

Na ochránce hostující svatyně pak létá jedna střela za druhou. Nečas po nahrávce Kauta obkroužil bránu a skóroval. Puk proklouzl těsně mezi tyčkou a brankářovou bruslí – 4:0. To už bylo na brodského gólmana Marka moc do závěrečné třetiny přepustil své místo v brankovišti Hanákovi.

Třetí perioda začala u brány domácích. Hrabaň se zmocnil puku a zleva posílá na Loubala přesně mířenou střelu. Ještě se pokoušel dorazit odražený puk, opět neúspěšně. Pokus Matýse zmařil obránce Krtek. Další rychlou akci má na svědomí Havránkova řada. Kaut poslal kotouč na Havránka, který přihrál Nečasovi a ten se pokoušel z mezikruží prostřelit gólmana. V zápětí Havránek tvrdě, avšak neúspěšně, střílí od levého mantinelu.

Hanák leží vedle brány a dává tak možnost útočníkům Sobotkova výběru opět skórovat. Ti bez váhání využili situace. Za brankovou čáru další touš oznamující pátý gól domácích, dostal Havránek - 5:0. 37 vteřin po tom Štefka nahrává na Srnského přenechávajícího puk na Nedvěda, který za jásotu domácích diváků zvyšuje na 6:0. Druhý gól během tak krátké chvíle rozhodně nepomohl už tak rozhozené psychice Rebelů.

Hokejisté z Havlíčkova Brodu z posledních sil útočili na Loubala. Ten se však nenechal překvapit a zachoval si tak čisté skóre. Bránit klec Žďáru šel na posledních 10 minut Neubauer, který si rovněž zachoval čisté konto. Neustálé výjezdy mladých Plamenů se už zdály být neúspěšné, když se ale do šance dostal Matys a za asistence Zahradníka a Macka zatloukl poslední hřebík do pomyslné rakve Rebelů.

Půl minuty po sedmém gólu Havránek pronásledován rychlým Hrabaňem ujížděl od domácí brány a dostal se těsně před Hanáka. Místo očekávané branky došlo k neúmyslné kolizi Hanáka s Havránkem a gólman zůstal ležet v bráně. Tvrdý náraz přinutil druhého brankáře hostů vrátit se zpět na střídačku. Do brány se opět postavil Marek. Posledních pět minut utkání se už žádnému hráči nepodařilo prosadit a zápas tak skončil konečným výsledkem 7:0.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Benák 0 0 0 -3 2
Lukáš Beran 0 0 0 -3 0
Mirek Březina 0 0 0 0 0
David Donda 0 0 0 -1 0
Adam Fixa 0 0 0 -1 0
Pavel Hendrych 0 0 0 -4 0
Patrik Hrabaň 0 0 0 -3 0
Filip Chymo 0 0 0 0 2
Jiří Jílek 0 0 0 0 0
Jiří Kopic 0 0 0 0 0
Aleš Krtek 0 0 0 -1 0
Tomáš Lachman 0 0 0 -1 0
David Michálek 0 0 0 -1 0
Michal Němec 0 0 0 -2 0
Jan Petržílek 0 0 0 -1 0
Josef Pilný 0 0 0 -2 0
Matěj Vála 0 0 0 -2 0
Vojtěch Veverka 0 0 0 -3 2
Jiří Vlach 0 0 0 -2 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Miroslav Hanák 16 11 3 8 72,73 0 0
David Marek 44 35 4 31 88,57 0 0

Ohlasy k utkání

12. kolo, čtvrtek 31.10.2013 od 18:00
7:0
(1:0, 3:0, 3:0)
Žďár n. Sázavou - Havl. Brod
ELIOD extraliga mladšího dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 20. Nedvěd (Srnský), 27. Kaut (Havránek), 33. Kaut (Havránek), 40. Nečas (Havránek), 45. Havránek (Nečas, Kaut), 46. Nedvěd (Srnský), 53. Matys (Zahradník). Rozhodčí: Polák - Šťastná, Sibera. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 245. Střely na branku: 46:13 (19:5, 13:3, 14:5). Průběh utkání: 7:0.

Sestavy

Žďár n. Sázavou

Loubal (51. Neubauer) - Trejbal, Jankovský, Macky, Švanda, Jančařík, Geba, Novotný, Havránek, Nečas, Kaut, Štefka, Nedvěd, Srnský, Matys, Zahradník, Macek

Havl. Brod

Marek (41. - 53. Hanák) - Benák, Hrabaň, Němec, Kopic, Krtek, Chymo, Lachman, Vála, Michálek, Vlach, Březina, Beran, Veverka, Donda, Petržílek, Pilný, Jílek, Fixa, Hendrych

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu