6. 12. 2013 | Richard Wagner

Utkání starších dorostenců s Opavou rozhodla jediná branka. Ta padla až v nájezdech

Havlíčkův Brod - Rebelové za sebou mají celkem úspěšný vstup do nadstavbové části. S opavským Slezanem uhráli v krásném utkání plném šancí remízu. V celém zápase nepadla jediná branka, a tak přišly na řadu nájezdy. V nich zaúřadoval hostující Tomáš Černý, jenž pokořil jako jediný bezchybného Dominika Nahodila. V neděli čeká na Broďáky Třebíč. Foto: Lukáš Bajgar.

Zahřívací perioda předurčila vývoj zápasu

Domácí celek začal zápas aktivněji a po přiklepnutí Rostislava Klofáče se po levém křídle propracoval až na brankoviště Martin Polák, který si ale se svými kličkami na opavského gólmana Petra Marka nepřišel. Slezan se ale brzy zvedl a hrál se vyrovnaný hokej. V dobré pozici se ocitl Pavel Kupa, který ale nevyzrál na domácího muže s maskou, jenž předvedl dobrý zákrok a podržel kotouč na hrudi. Hosté dostali dobrou šanci ke vstřelení gólu v přesilové hře, ale k pořádnému tlaku se dostali až v jejím závěru. Tomáš Rousek pak mezi kruhy svižně pálil, ale o pár centimetrů minul pravou tyč Nahodilovy branky. Na druhé straně se snažil prosadit Daniel Kolouch, ale jeho výjezd na brankoviště skončil jen na připravených betonech Petra Marka. V poslední minutě ještě mohlo udeřit duo Lukáš Klapetek - David Borunský, ale druhý jmenovaný se díky výbornému zákroku domácího obránce nedostal k doklepnutí do prázdné klece.

Domácí svou aktivitou orámovali prostřední část, Opava vládla prostředku

Hned v úvodu periody se v obrovské šanci ocitl Daniel Kolouch, kterého ale bravurně vychytal výborný Petr Marek. Opavští hokejisté se zprvu bránili a mohli jen děkovat svému muži s maskou, který předváděl neuvěřitelné zákroky. Jan Jelínek stál na pravém kruhu volný, dostal kotouč, ale hostující strážce svatyně se bravurně přesunul a lapačkou mu zkazil radost. Slezanu pomohly do tempa přesilovky. Rebelové soupeři dokonce povolili výhodu dvou mužů v poli, ale Dominik Nahodil také ukazoval své umění. Marcel Fedor mohl dorážet do prázdné, ale fantastický přesun domácího muže s maskou mu v tom zabránil. Tomáš Rousek pak dorážel u pravé tyče, ale znovu předvedl bravurní přemístění gólman Rebelů. Téměř z protiakce se po pravém křídle protáhl Daniel Kolouch, který cpal puk před branku na Davida Michálka, jemuž hrací guma přeskočila hokejku.

Čekání na gól neprotrhlo ani trestné střílení

Úvod periody byl trochu mdlý. K zvýšení tempa napomohla až přesilová hra hostů. V ní mohla skórovat obě mužstva. Domácí Jan Jelínek trefil jen Markovo rameno a aktivní Lukáš Klapetek vyprášil jen Nahodilovy betony. Rebelové pomalu zvyšovali obrátky a z toho vykrystalizovala šance Daniela Koloucha, který dorážel Jelínkův pokus, ale napálil jen bleskurychle se přesouvajícího brankáře Slezanu, jenž se pak vyznamenal i proti dorážce. Havlíčkobrodští si vypracovali obrovské šance v přesilovce, ale ani jednu nedokázali využít. Po jednom závaru zalehl Tomáš Černý touš a sudí nařídil trestné střílení. K němu se rozjel Daniel Kolouch, ale střelou na lapačku neuspěl. S blížícím se koncem přibývalo nervozity a oba celky se tlačily do šancí. Petr Krupa z kruhu napálil puk pouze do Dominika Nahodila a Tomáš Cejpek pak trefil jen betony brankáře Opavy.

Nájezdy rozhodla první série, domácím zvonily tyče

Jako první se rozjel Jakub Kraučuk, ale trefil jen tyč. Na druhé straně si parádně povodil gólmana Tomáš Černý, který zakončil do prázdné. Za Rebely se jako druhý rozjel Jan Jelínek, jenž napálil jen spojnici břevna a tyče. Za Opavu si pak na Nahodila nepřišel Matěj Ondruch a všechna tíha ležela na Danielu Kolouchovi, jenž ale nedokázal trefit odkrytou bránu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Abbrent 0 0 0 0 0
David Bušek 0 0 0 0 0
Tomáš Cejpek 0 0 0 0 0
Lukáš Gažák 0 0 0 0 0
Jan Jelínek 0 0 0 0 0
Rostislav Klofáč 0 0 0 0 0
Daniel Kolouch 0 0 0 0 0
Michal Kořenář 0 0 0 0 0
Jan Krajcigr 0 0 0 0 2
Jakub Kraučuk 0 0 0 0 0
Lukáš Křížek 0 0 0 0 0
Jakub Lacina 0 0 0 0 0
Dušan Mendl 0 0 0 0 2
David Michálek 0 0 0 0 0
Martin Polák 0 0 0 0 4
Dominik Suchý 0 0 0 0 0
Jan Vacek 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Dominik Nahodil 61 0 0 0 0 0

Ohlasy k utkání

N1 kolo, pátek 6.12.2013 od 16:15
0:1sn
(0:0, 0:0, 0:0)
Havl. Brod - Opava
C. E. B. liga staršího dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 61. Černý. Rozhodčí: Oldřich Hejduk - Petr Kotlík, David Rittich. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 0:1.

Sestavy

Havl. Brod

Nahodil (Adam) – Klofáč, Mendl "C", Suchý, Krajcigr, Bušek, Vacek, Lacina – Křížek, Kolouch, Kraučuk, Polák, Abbrent, Kořenář, Cejpek, Jelínek, Michálek, Gažák.

Opava

Marek (Drnda) – Borunský, Klapetek, Ondruch "A", Černý, Zbytek, Fedor, Rousek, Dlouhý, Krupa "A", Hlista "C", Ostřanský, Blaževič, Cygal, Dostál, Kažimír, Monczmann.

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři