14. 9. 2014 | Milan Sochor, Pavel Mádl

Ani na třetí pokus to nevyšlo. Rebelové padli na ledě Motoru, trefil se jen Endál

Rebelové vyjeli ke třetímu kolu na led Budvar Arény do Českých Budějovic. Jednalo se o souboj sousedů z chvostu tabulky. Utkání začali mnohem lépe domácí, ujali se vedení rychlou brankou a do konce třetiny náskok ještě navýšili. Naději na body vykřesal přesilovkovou trefou Lukáš Endál, Jihočeši však znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl, kterým utkání už skončilo. V havlíčkobrodské sestavě se poprvé objevil obránce René Piegl a útočník Tomáš Troliga.

Jihočeši do utkání nasadili veliké tempo. Už po dvaceti vteřinách musel hostující Svoboda zasahovat. Zanedlouho dokázali zahrozit také hosté, ale střelu Lukáše Endála dokázal Bláha zneškodnit. V páté minutě se domácí fanoušci dočkali. Hybridní zakázané uvolnění ukázalo svoji výhodu. Kotouče se zmocnili hosté, ale za brankou o něj přišli. Puk vybojoval Martin Heřman, přihrál Danielu Boháčovi, který zpoza brány o brusle Romana Maliníka protlačil puk za záda brankáře Svobody – 1:0.

Budějovičtí po první vstřelené brance byli při chuti a dále ostřelovali klec hostujícího gólmana. V jedenácté minutě Jihočeši navýšili svůj náskok. Tomáš Nouza poslal kotouč na Josefa Straku, českobudějovický kapitán naznačil střelu, položil si Svobodu a síť v havlíčkobrodské bráně se rozvlnila podruhé. Budějovičtí se prosadili při vlastním oslabení – 2:0. O pár minut později musel budějovický gólman předvést své schopnosti a chytit střelu hostujícího Kňazeva, který minulou sezonu nastoupil párkrát v dresu Motoru. Necelou minutu před zazněním sirény Růžičkův střelecký pokus skončil na tyči. Do kabiny Jihočeši odcházeli spokojení. Po první části vedli 2:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe Havlíčkobrodští. Po dvaceti osmi vteřinách Bláha inkasoval z hole Lukáše Endála, který se nejrychleji vzpamatoval a dorazil puk za českobudějovického gólmana – 2:1. Ihned po vstřeleném gólu se hosté dostali do oslabení, Jihočeši však početní výhodu nevyužili. Domácí už ve druhé třetině havlíčkobrodské Rebely k ničemu nepustili. Naopak domácí, zejména Daniel Boháč a Luboš Rob, prověřili hostujícího Svobodu, ale branku nevstřelili. Po druhé části svítilo na časomíře skóre 2:1.

Ve třetí třetině si Motor definitivně pojistil své vítězství. Ve čtyřicáté třetí minutě Budějovičtí využili přesilovou hru. Po nahození kotouče se ve velkém závaru nejrychleji zorientoval slovinský útočník Rok Pajič a podtrhl tak gólový účet utkání – 3:1. Ovšem posledních deset minut zápasu se hrálo převážně v obranném pásmu Jihočechů. Jihočeská obrana však skvěle pracovala a skórovat Havlíčkovu Brodu už nedovolila. Hostům tedy zbyla jediná karta. Hostující Svoboda opustil bránu a hosté hráli v šesti. Jihočechům se čtvrtá branka v utkání už vstřelit nepodařila.

České Budějovice tedy mohou slavit první vítězství v sezoně a připisují si veledůležité tři body.

1. liga

Branky a nahrávky: 5. Boháč, 12. J. Straka (Nouza), 43. Pajič (Boháč) – 22. Endál. Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3886. Střely na branku: 38:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.