18. 1. 2015 | Ladislav Vácha

Mladší dorost odstartoval nadstavbu parádně, doma si poradil s Českými Budějovicemi B

HAVLÍČKŮV BROD - Mladí Rebelové začali nadstavbovou část proti Českým Budějovicím B, jimž měli co oplácet. Jihočeši totiž Broďáky dvakrát obrali o body, přičemž v Kotlině dokonce vyhráli. Na Vysočině prožili znovu úspěšný začátek a šli do vedení, ale jejich soupeř dokonal po třech gólech obrat a nakonec si nenechal vzít důležité vítězství 4:2. Za Havlíčkův Brod se trefili Michal Teplý, Jan Petržílek, Václav Piskač a Radim Pejchal.

Hosté od úvodních minut jasně ukazovali, že svou kůži rozhodně nehodlají dát v Kotlině lacino. Rychle zaslali havlíčkobrodské obraně dvě důrazná varování v podobě nebezpečných šancí a na začátku 7. minuty otevřeli gólový účet zápasu. Při přečíslení 2 na 1 naservíroval Jiří Egert ideální pas do předbrankového prostoru na Matyáše Holého, jenž ranou bez přípravy přehodil Folvarského vyrážečku. Mladí Rebelové nelenili a díky zvýšené aktivitě brzy slavili vyrovnání. Radim Pejchal narýsoval parádní nahrávku před brankoviště na Michala Teplého, jenž polovysokou ranou chladnokrevně skóroval. A to nebylo vše. Motor se dostal pod velký tlak a domácí překlopili pomyslné misky vah na svou stranu. Nahození Tomáše Lachmana krásně tečoval Jan Petržílek a brankář Vokůrka neměl žádnou šanci.

Kraučukova parta naskočila do prostřední části s velkou chutí a po využité přesilovce unikla Jihočechům do dvoubrankového trháku. Vojtěchové Veverka a Holenda připravili ideální palebnou pozici pro Václava Piskače, jenž úplně sám z mírného úhlu na pravé straně střelou z první přehodil Vokůrkův beton. A s Českými Budějovicemi to mohlo vypadat ještě hůř. Vojtěch Holenda s Janem Petržílkem sehráli přečíslení 2 na 1 velmi dobře, ale vylámali si zuby na pozorném brankáři Vokůrkovi. Domácí v závěru prostřední části polevili a stihl je za to krutý trest. Matyáš Holý našel mezi kruhy osamoceného Jiřího Egerta a jeho svižný projektil zapadl do brodské brány.

Havlíčkův Brod obdržený gól do šatny nerozhodil a soubor z Kotliny získal zpět ztracené vedení. Michal Teplý nabil mezi kruhy Radimu Pejchalovi a obávaný střelec skóroval nad rameno českobudějovického muže s maskou. Celek od Černé věže se ještě snažil s výsledkem něco udělat. Půlminutovou dvojnásobnou početní převahu však nevyužil a na konci utkání ho Rebelové ke hře bez brankáře nepustili. Havlíčkobrodští mladíci tak vkročili do nadstavby pravou nohou, vyhráli 4:2.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Adam 0 0 0 0 0
Richard Cachnín ml. 0 0 0 0 0
Vojtěch Holenda 0 1 1 0 0
Viktor Horák 0 0 0 0 0
Tomáš Kohout 0 0 0 0 0
Petr Kulhánek 0 0 0 0 0
Tomáš Lachman 0 1 1 0 2
Jiří Marek 0 0 0 0 0
Radim Pejchal 1 1 2 0 0
Jan Petržílek 1 0 1 0 2
Václav Piskač 1 0 1 0 0
Lukáš Pokorný 0 0 0 0 0
Jiří Přibyl 0 0 0 0 0
Jakub Rubner 0 0 0 0 0
Marek Tecl 0 0 0 0 0
Michal Teplý 1 1 2 0 0
Vojtěch Veverka 0 2 2 0 2
Pavel Zvěřina 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Miroslav Folvarský 60 0 2 29 0 0

Ohlasy k utkání

A1. kolo, neděle 18.1.2015 od 16:00
4:2
(2:1, 1:1, 1:0)
Havl. Brod - Č. Budějovice B
Liga mladšího dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 9. Teplý (Pejchal), 15. Petržílek (Lachman, Veverka), 22. Piskač (Holenda, Veverka), 45. Pejchal (Teplý) – 7. Holý (Egert), 40. Egert (Holý, Šindelář). Rozhodčí: Tomáš Krejčí – Filip Honza, Jaroslav Přibyl. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Sestavy

Havl. Brod

Folvarský (Arbelovský) – Lachman, Adam, Rubner, Zvěřina, Marek, Horák – Holenda, Veverka, Petržílek "C" – Teplý, Pejchal, Cachnín – Kohout, Přibyl, Piskač – Kulhánek, Tecl, Pokorný

Č. Budějovice B

Vokůrka (Prušák) – Kadlec, Ruprecht, Vávra, Štěcha, Beránek, Procházka, Řepa, Egert, Šulista, Svoboda, Tejček, Tisoň, Lefan, Masopust, Šindelář "C", Vaculík, Holý

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu