18. 2. 2015 | Ladislav Vácha, Jiří Rybář

Záchrana se vzdaluje. Rebelové promrhali dvoubrankový náskok a z Mostu vezou jen bod

Havlíčkův Brod odjížděl na sever Čech s jasným cílem - po domácí porážce od konkurenčního Prostějova vyhrát na ledě Mostu a pokusit se přivézt domů do Kotliny všechny tři body. Jeřábkova družina vykročila ke splnění tohoto úkolu velmi dobře a v prostřední části se po trefách Pavla Sedláčka a Aleše Padělka ujala dvoubrankového vedení. Broďáci však totálně prospali třetí periodu, v níž nejenže promrhali svůj náskok, ale ještě museli dotahovat ztrátu. Zápas nakonec dospěl po vyrovnání z hole Tomáše Rouska až do prodloužení, v němž jedinou sekundu před koncem vystřelil Severočechům dva body Vít Budínský. Jestřábi doma porazili už zachráněný Šumperk a na předposledním místě už tak mají náskok dvou bodů.

Most vstoupil do utkání až nečekaně aktivně. Hned v úvodní minutě měl velkou příležitost Slavíček. V přesilovce poté pálil od modré Černý, puk se odrazil od zadního mantinelu před branku, kde Novák zasáhl svou lapačkou, do které chytil puk rychleji než Bojer, který se ho snažil dorazit do branky. V situaci 2 na 1 trefil Mical brusli padajícího obránce. Ve 14. minutě přišla i šance Rebelů. Po průniku Milfaita se puk dostal k Sedláčkovi, který však nedokázal trefit prázdnou mosteckou branku. Most byl jinak v první třetině určitě lepším týmem, ale nedokázal to brankově vyjádřit.

Pavel Sedláček. Po akci Tomka mohl navýšit vedení Rebelů Kozlík, ale Horák jeho úmysl prostřelit ho mezi betony vystihl. Ve 29. minutě šel sám na Horáka Padělek, ale trefil pouze jeho betony. Za pár vteřin ale už bylo vše jinak. Aleš Padělek postupoval znovu na Horáka, potáhl si puk, čímž se zbavil váhavého obránce Kříže, a střelou nad lapačku překonal domácího gólmana. Další tutovku Rebelů spálil Chlubna. Po Válkově střele se puk odrazil k Budínskému, který však netrefil odkrytou branku Havlíčkova Brodu.

Most snížil ve 44. minutě. V přečíslení 2 na 1 našel Budínský dobře Lukáše Válka, který vypálil Novákovi na lapačku. Hostující gólman v ní sice puk utlumil, ten se však přesto přes ni převalil do branky. Ve 47. minutě Most v přesilovce vyrovnal. Havlíček našel od mantinelu na mezikruží Marka Zavřela, jenž střelou mezi betony vyrovnal na 2:2. V 57. minutě se dostal Most dokonce do vedení. Budínský vystihl za brankou špatnou rozehrávku Rebelů a přihrál okamžitě před branku na Martina Micala, který mezi betony poslal Most do vedení. Na konci 58. minuty se však Rebelům podařilo srovnat. Tomek našel od mantinelu na vrcholu kruhu Tomáše Rouska, který se kličkou zbavil bránícího hráče a střelou nad vyrážečku srovnal na 3:3. Utkání se tak dostalo postupně do prodloužení.

V něm měl velkou šanci hostující Parýzek, který byl sám před Horákem, jenž ovšem vystihl jeho úmysl překonat ho mezi betony. Když už se zdálo, že utkání dospěje k samostatným nájezdům, přišlo rozhodnutí. Zároveň se sirénou tečoval před brankou Vít Budínský Kokešovu střelu od modré čáry a Most tak dokázal, že i proti podstatně více motivovanému soupeři se dá vyhrát.

1. liga

Branky a nahrávky: 44. Válek (Budínský, Kříž), 47. Zavřel (Havlíček, Černý), 57. Mical (Budínský), 65. Budínský (Kokeš) – 21. Sedláček (Parýzek, Sedlák), 30. Padělek (Parýzek), 58. Rousek (Tomek, Milfait). Rozhodčí: Tomáš Zubzanda – Štěpán Belko, Ondřej Kokrment. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 255. Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.