24. 10. 2015 | Ladislav Vácha, Ondřej Poul, Richard Wagner

Bruslaři dotahovali v Trutnově marně, pod Krkonoši vyšli naprázdno

Havlíčkův Brod se vydal na led nepříjemného Trutnova s jasným cílem - spravit si chuť po domácí porážce od Klatov a zvítězit. Na trefu Lukáše Váchy sice dokázali Bruslaři rychle odpovědět zásluhou Tomáše Cejpka, který vstřelil svou první branku v soutěžním zápasu, ale soupeř si v prostřední části vypracoval dvougólový náskok. Hosty sice vrátil na dostřel Petr Kuchta, ale na konečných 4:2 pro Draky upravil při brodské power-play střelou do prázdné brány Tomáš Půlpán. Soubor z Kotliny tak poprvé v sezoně prohrál dva zápasy za sebou.

V sobotním klání na sebe narazil domácí HC BAK Trutnov a hostující BK Havlíčkův Brod. Domácí hokejisté chtěli odčinit středeční výbuch ve Vrchlabí a hosté si přijeli pro body. V sestavě Draků se již objevil uzdravený Roman Janoušek.

Utkání začalo velmi zostra. V brance domácích oproti minulým utkáním nastoupil Josef Čáp a měl se co ohánět, při pokusech Endála s Třetinou. Závar před Zvolánkem nevyužili domácí, když Kastner pálil pouze do betonů havlíčkobrodského brankáře. Změna skóre přišla v 16. minutě. Půlpán vybojoval kotouč, posunul ho Cetkovskému a ten našel na modré stojícího Váchu. Lukáš Vácha se s ničím nepáral a poslal kotouč na branku a ten skončil za zády Zvolánka 1:0. Domácí radost nevydržela moc dlouho. O minutu později bylo srovnáno. Tomáš Cejpek dostal kotouč mezi kruhy a s nutnou dávkou štěstí se kotouč dostal za záda Čápa - 1:1. V první dvacetiminutovce byla obě mužstva velmi aktivní, ale do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Druhá třetina patřila domácím Drakům. V prvních deseti minutách domácí dominovali a dokázali to zúročit i brankami do hostující sítě. Akci rozjel Poul, který přihrával na Kastnera, ten v rohu vybojoval společně s Pavlem Malým kotouč a poslal ho na Martina Bartoně, který trefil přesně mezeru mezi Zvolánkem a tyčkou - 2:1. O dvě minuty později dostal Poul přesnou přihrávku od Janouška, v úniku dva na jednoho přihrál Bartoňovi, který překonal Zvolánka nad lapačku - 3:1. Domácí byli na koni. Hosté přitvrdili a tlačili se do branky. V přesilové hře měl velkou šanci Přidal, ale odkrytou branku Čápa netrefil. Proti pokusu Třetiny vytáhl Čáp skvělý levý beton. Když se zdálo, že se druhá třetina v klidu dohraje, domácí faulovali a sudí Luczkow nařídil trestné střílení. Lukáš Endál však na Čápa nevyzrál a skóre zůstalo beze změny.

Třetí třetina byla jedním slovem úžasná. Havlíčkův Brod pokračoval s aktivní hrou, na tu však domácí Trutnov reagoval stejným metrem. Hokej nahoru dolů se musel líbit každému. V 51. minutě, ve vlastním oslabení, vystihl nahrávku Valy domácí Janoušek a v samostatném úniku byl faulován. Nařízené trestné střílení však ani Janoušek neproměnil. A hosté trestali. David Vala poslal oblouček z obranného pásma a Petr Kuchta se radoval z branky, když v úniku překonal nic netušícího Čápa - 3:2. Schylovalo se k velkému dramatu a zvláště poté, co na trestnou lavici putoval Luštinec s Cejpkem. Hosté odvolali brankáře a zkusili to v pěti proti čtyřem. Jenže přihrávku Valy vystihl velmi aktivní Cetkovský, nahodil kotouč do útočného pásma, ten dojel Tomáš Půlpán a bekhendem uzavřel skóre sobotního zápasu - 4:2.

Trutnov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 16. Vácha (Cetkovský), 24. Bartoň (Malý, Kastner), 26. Bartoň (Poul, Smékal), 59. Půlpán (Cetkovský) – 17. Cejpek (Chlubna, Kolda), 56. Kuchta (Vala). Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Kilian. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 416. Střely na branku: 44:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Trutnov

Čáp (Jeschke) – Beneš, Poul, Karlík "C", Chaloupka, Vácha, Suvorov, Kubica, Píša – Bartoň, Luštinec "A", Kastner, Malý, Půlpán, Cetkovský "A", Perutek, Smékal, Shamolin, Uchin, Janoušek, Fedulov

Zvolánek (Adam) – Vala, Duben "A", Mendl, Pecen, Kolda, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A", Chlubna, Kozlík, Kuchta, Jelínek, Hlídek, Ludvík, Cejpek