31. 10. 2015 | Adam Karas, Vendula Zdražilová

Strhující souboj rozhodly až nájezdy, Bruslaři vezou dva body

Na zápas 12. kola vyjížděli havlíčkobrodští hokejisté do dalekého Děčína s nepříznivou bilancí tří proher během posledních třech utkání. V nervydrásajícím souboji vedli dvakrát domácí, avšak bojovníci z Kotliny dokázali pokaždé najít rychlou odpověď. Přesné trefy do sítě Děčína zaznamenali Vlasov s Kondratěvem. Rozhodující nájezd proměnil také Jevgenij Kondratěv a svěřencům Aleše Tottera se tak podařilo zlomit nepříjemnou sérii porážek.

Od počátku utkání se hrál útočný a rychlý hokej a do větší šance se už ve třetí minutě dostali Medvědi, když Volráb našel volného Kuchynku a ten okamžitě vystřelil. Jen díky pohotovému zákroku Nováka hosté neinkasovali. Po něm to také zkoušeli hosté, ale střela Valy se neujala a Lavinger s ní neměl vůbec žádný problém. Hra nahoru dolů pokračovala dále a hrálo se ve slušném tempu. Pozvolný útok Medvědů nesl ovoce v polovině desáté minuty, kdy se překrásnou střelou z vrcholu pravého kruhu prezentoval Daniel Volráb a nechytatelnou bombou nedal Novákovi vůbec žádnou šanci.

Vzápětí se zrodila další šance Děčína, ale hostující brankář byl pozorný. To samé bylo k vidění také na opačné straně, kdy tutovku Přidala bravurně zneškodnil Lavinger. Když už to vypadalo, že první třetina skončí jednobrankovým vedením domácích, opak byl pravdou. V čase 18:40 vystřelil za obranou Děčína Kirill Vlasov a jeho přesně mířená střela zamířila do domácí klece - 1:1. Poprvé do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhé dějství začalo obrovskou chybou brankáře hostí, který za vlastní brankou přišel o kotouč, který si převzal Oliverius a svou přihrávkou našel volného Kmenta. Druhý jmenovaný hned pálil, ale Novák se stihl fantasticky vrátit zpět a puk vyrazil těsně před brankovou čárou do bezpečí. Bruslaři si tak mohli pořádně oddechnout. V polovině utkání několikrát před Lavingerem dopichoval kotouč za jeho záda Přidal, ale to se mu nepovedlo. Naopak ve třiatřicáté minutě šel Děčín znovu do vedení, když po pouhých devíti vteřinách využil svou přesilovou hru. Jan Kaltenböck umístil svou střelu ze střední vzdálenosti do branky Havlíčkova Brodu a vrátil tak svému celku vedení zpět na svou stranu.

Jenže o dvě minuty později se podobná situace odehrála také na druhé straně, Bruslaři totiž taktéž brzy skórovali ve své početní výhodě. Jevgenij Kondratěv se dostal k odraženému puku a mezi betony ho poslal za bezmocného Lavingera. V samotném závěru druhé třetiny ještě nebezpečně zahrozil Fojt, ale obrana hostů zásluhou Dubna jeho úmysl zhatila. I podruhé do kabin se šlo za nerozhodného stavu, skóre se jen pohnulo o jeden gól na obou stranách.

V sedmačtyřicáté minutě se dostal do nebezpečného nájezdu před děčínskou branku Kuchta, ale jeho velkou šanci zlikvidoval Lavinger. Ten musel v následujících chvílích čelit dalším střelám Havlíčkova Brodu, ale pokaždé vytasil perfektní zákrok a držel Medvědy ve hře. Na druhé straně také Novák svými zákroky nepustil puk za svá záda, zejména v šestapadesáté minutě, kdy se před ním objevila trma vrma a nevěděl, kde má puk. Nakonec ho zachytil před brankovou čárou a měl ho ve své moci. Asi největší šance třetí třetiny, možná i celého zápasu, se zrodila tři a půl minuty před koncem základní hrací doby. Michal Oliverius jel úplně sám na Nováka, ale ten si bravurní zákrok načasoval v pravý moment.

Bleskovým zákrokem totiž sólo domácího útočníka zlikvidoval a znovu to byl on, kdo držel Bruslaře ve hře. V závěru pak Medvědi ubránili dvojnásobnou početní výhodu hostů a utkání tak dospělo do prodloužení. V něm se nikdo nedokázal prosadit a diváci v hledišti se tak dočkali dovednostních soutěží, a sice samostatných nájezdů. V nich však byli úspěšnější hosté. Rozhodující nájezd proměnil Jevgenij Kondratěv a bonusový bod navíc poputoval na Vysočinu. Medvědi si ale s těžkým soupeřem připsali důležitý bod do tabulky.

Děčín - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 10. Volráb (Kuchynka, Fojt), 33. Kaltenböck (Oliverius) – 19. Vlasov (Kondratěv, Ludvík), 35. Kondratěv (Přidal, Duben), rozh. náj. Kondratěv. Rozhodčí: Battěk – Hrubec, Marek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.