21. 11. 2015 | Milan Sochor

V Kotlině panovala elektrizující atmosféra! Bruslaři v derby uhasili Plameny

HAVLÍČKŮV BROD – Do Kotliny dnes dorazil Žďár nad Sázavou a v ochozech to bylo znát. Na stadion si našlo cestu 1053 diváků. Ti ovšem čekali dlouho na gól. Oba celky si sice vytvořily několik dobrých šancí, v prvních dvou třetinách ale kralovali gólmani. Ze třetí třetiny se stačilo odehrát pouze 17 sekund a domácí šli do vedení. Poté probíhala přetahovaná o skóre. Bruslaři dvakrát vedli, ale Plameny dokázaly pokaždé vyrovnat. Na jejich druhý vyrovnávací gól ovšem přišla rychlá reakce, když Havlíčkovu Brodu stačilo 29 sekund, aby se dostal zpět do vedení. Když v závěrečné power-play Plamenů žádný gól nepadl, ukázala se tato branka jako vítězná. Fanoušci obou táborů vytvořili tomuto utkání perfektní kulisu.

V úvodu byli o něco lepší hosté ze Žďáru. Hned v první minutě se dostal do úniku Ondřej Kovářů, na Čeňka Nováka v domácí kleci si ale nepřišel. Gólman Havlíčkova Brodu zářil i v následujících minutách, když vychytal obrovské šance Lukáše Krupky i Davida Březiny. Postupně začínali přebírat iniciativu Havlíčkobrodští. Lukáš Endál se natlačil za obranu Plamenů, ale trefil jen hruď Robina Blažíčka. Stejný hráč poté našel před brankovištěm Miroslava Třetinu, ten ale v pádu nedokázal přesně zamířit.

Ze druhé třetiny neuběhla ani jedna minuta, když se sám na brankáře řítil David Březina. Havlíčkobrodský strážce svatyně ovšem splnil svůj úkol na 100 % a i tento únik zlikvidoval. O chvíli později měl podobnou šanci Jevgenij Kondratěv, byl ovšem tísněný obráncem a bekhendem trefil jen betony Robina Blažíčka. Když Patrik Přidal nahazoval puk před bránu, byl v obrovské šanci Miroslav Třetina, zblízka ale minul odkrytou bránu hostů. V závěru druhého dějství přitlačil Žďár Bruslaře v přesilové hře, Čeňka Nováka ale nepřekonal.

Někteří fanoušci ještě stáli ve frontě na pivo, když se domácí dostali do vedení. Lukáš Endál ve vlastním oslabení otevřel skóre. Vedení ale domácím dlouho nevydrželo, Petr Beneš uvolnil před brankovištěm Luboše Kunstmüllera, jenž se nemýlil. Přetahovaná pokračovala, když Lukáš Endál obkroužil bránu, přihrál Miroslavu Třetinovi a ten vrátil vedení na havlíčkobrodskou stranu. Plameny opět vyrovnaly v přesilové hře, přihrávku Petra Beneše zametl do odkryté brány Michal Kaňka. Neuběhlo ani půl minuty a o rychlou odpověď se postaral Patrik Přidal, čímž rozhodl o osudu utkání.

Podrobnou reportáž včetně trestného střílení Miroslava Třetiny po tvrdém faulu na Lukáše Endála naleznete zde.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Cejpek 0 0 0 0 0
Miroslav Duben 0 0 0 0 2
Lukáš Endál 1 2 3 0 0
Ondřej Hlídek 0 0 0 0 0
Tomáš Chlubna 0 0 0 0 0
Jan Jelínek 0 0 0 0 2
Josef Kolda 0 1 1 0 0
Jevgenij Kondratěv 0 0 0 0 0
Jakub Kořínek 0 0 0 0 0
Petr Kuchta 0 0 0 0 0
Kryštof Kulhánek 0 0 0 0 0
Jakub Lacina 0 0 0 0 2
Igor Loginovskij 0 0 0 0 0
Tomáš Ludvík 0 0 0 0 2
Václav Pecen 0 0 0 0 0
Patrik Přidal 1 1 2 0 0
Miroslav Třetina 1 1 2 0 2
David Vala 0 1 1 0 0
Kirill Vlasov 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Čeněk Novák 60 0 2 0 0 0

Ohlasy k utkání

17 kolo, sobota 21.11.2015 od 17:00
ZS Kotlina
3:2
(0:0, 0:0, 3:2)
Havl. Brod - Žďár n. Sázavou
2. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 41. Endál (Třetina, Vala), 51. Třetina (Endál, Přidal), 57. Přidal (Kolda, Endál) – 43. Kunstmüller (Beneš, Kaňka), 56. Kaňka (Beneš). Rozhodčí: Tomáš Battěk – Michal Laczko, Michal Tasch. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1053. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Sestavy

Havl. Brod

Novák (Dusík) – Lacina, Duben "A", Vala, Kolda, Kořínek, Loginovskij, Pecen, Kulhánek – Chlubna, Kondratěv, Vlasov – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Jelínek, Ludvík – Hlídek, Cejpek, Abbrent

Žďár n. Sázavou

Blažíček (Sláma) – Beneš, P. Staněk "A", Pleva "A", L. Střecha, Smejkal "C", Rašner, M. Vítek – Kunstmüller, Kaňka, Krupka, Březina, P. Štěpánek, Kovářů, D. Vítek, Bureš, T. Střecha, Hron, Gregar

Tabulka

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři