BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Žďár n. Sázavou 3:2 - V Kotlině panovala elektrizující atmosféra! Bruslaři v derby uhasili Plameny
V Kotlině panovala elektrizující atmosféra! Bruslaři v derby uhasili Plameny

V Kotlině panovala elektrizující atmosféra! Bruslaři v derby uhasili Plameny

21.11.2015 | Milan Sochor

HAVLÍČKŮV BROD – Do Kotliny dnes dorazil Žďár nad Sázavou a v ochozech to bylo znát. Na stadion si našlo cestu 1053 diváků. Ti ovšem čekali dlouho na gól. Oba celky si sice vytvořily několik dobrých šancí, v prvních dvou třetinách ale kralovali gólmani. Ze třetí třetiny se stačilo odehrát pouze 17 sekund a domácí šli do vedení. Poté probíhala přetahovaná o skóre. Bruslaři dvakrát vedli, ale Plameny dokázaly pokaždé vyrovnat. Na jejich druhý vyrovnávací gól ovšem přišla rychlá reakce, když Havlíčkovu Brodu stačilo 29 sekund, aby se dostal zpět do vedení. Když v závěrečné power-play Plamenů žádný gól nepadl, ukázala se tato branka jako vítězná. Fanoušci obou táborů vytvořili tomuto utkání perfektní kulisu.

 
17.kolo, sobota 21.11.2015, ZS Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou
3:2
(0:0, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 41. Endál (Třetina, Vala), 51. Třetina (Endál, Přidal), 57. Přidal (Kolda, Endál) – 43. Kunstmüller (Beneš, Kaňka), 56. Kaňka (Beneš). Rozhodčí: Tomáš Battěk – Michal Laczko, Michal Tasch. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1053. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Dusík) – Lacina, Duben "A", Vala, Kolda, Kořínek, Loginovskij, Pecen, Kulhánek – Chlubna, Kondratěv, Vlasov – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Jelínek, Ludvík – Hlídek, Cejpek, Abbrent

SKLH Žďár nad Sázavou: Blažíček (Sláma) – Beneš, P. Staněk "A", Pleva "A", L. Střecha, Smejkal "C", Rašner, M. Vítek – Kunstmüller, Kaňka, Krupka, Březina, P. Štěpánek, Kovářů, D. Vítek, Bureš, T. Střecha, Hron, Gregar

 

V úvodu byli o něco lepší hosté ze Žďáru. Hned v první minutě se dostal do úniku Ondřej Kovářů, na Čeňka Nováka v domácí kleci si ale nepřišel. Gólman Havlíčkova Brodu zářil i v následujících minutách, když vychytal obrovské šance Lukáše Krupky i Davida Březiny. Postupně začínali přebírat iniciativu Havlíčkobrodští. Lukáš Endál se natlačil za obranu Plamenů, ale trefil jen hruď Robina Blažíčka. Stejný hráč poté našel před brankovištěm Miroslava Třetinu, ten ale v pádu nedokázal přesně zamířit.

Ze druhé třetiny neuběhla ani jedna minuta, když se sám na brankáře řítil David Březina. Havlíčkobrodský strážce svatyně ovšem splnil svůj úkol na 100 % a i tento únik zlikvidoval. O chvíli později měl podobnou šanci Jevgenij Kondratěv, byl ovšem tísněný obráncem a bekhendem trefil jen betony Robina Blažíčka. Když Patrik Přidal nahazoval puk před bránu, byl v obrovské šanci Miroslav Třetina, zblízka ale minul odkrytou bránu hostů. V závěru druhého dějství přitlačil Žďár Bruslaře v přesilové hře, Čeňka Nováka ale nepřekonal.

Někteří fanoušci ještě stáli ve frontě na pivo, když se domácí dostali do vedení. Lukáš Endál ve vlastním oslabení otevřel skóre. Vedení ale domácím dlouho nevydrželo, Petr Beneš uvolnil před brankovištěm Luboše Kunstmüllera, jenž se nemýlil. Přetahovaná pokračovala, když Lukáš Endál obkroužil bránu, přihrál Miroslavu Třetinovi a ten vrátil vedení na havlíčkobrodskou stranu. Plameny opět vyrovnaly v přesilové hře, přihrávku Petra Beneše zametl do odkryté brány Michal Kaňka. Neuběhlo ani půl minuty a o rychlou odpověď se postaral Patrik Přidal, čímž rozhodl o osudu utkání.

Podrobnou reportáž včetně trestného střílení Miroslava Třetiny po tvrdém faulu na Lukáše Endála naleznete zde.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Byl to výborný zápas, ve kterém se potkali dva korektní soupeři. Tak by to mělo být. Kdyby byly tři skupiny, tak bychom si užívali víc takovýchto zápasů a hráli třeba šest skvělých zápasů s takovýmito soupeři. Bylo by to úplně o něčem jiném, byly by i levnější náklady a týmy by mohly více investovat do hráčů či zabezpečení. Jinak k zápasu - my jsme tlačili, ale soupeř dával rychle puky ze třetiny, měl brejky a hodně nás podržel Čenda. Výsledek 0:0 po dvou třetinách neodpovídal. Mysleli jsme si, že padne víc gólů. Důležité je, že jsme o sobě nezačali pochybovat a zvítězili jsme. Důležitá byla ta skvělá atmosféra. Někteří hráči v ní hráli poprvé a dodalo nám to hodně sebevědomí. První gól byl možná šťastný, ale my jsme za tím pukem šli. Myslím si, že ještě před třemi týdny bychom ten zápas nezvládli a po gólu na 1:1 nebo 2:2 bychom nezareagovali tak, jak dneska. Závěr jsme pak celkem v klidu dohráli a myslím si, že to bylo zasloužené. Za to, jaká byla dneska skvělá kulisa, tak se mančaft a realizační tým rozhodli, že zaplatí fanouškům výjezd a vstupenku na zápas v Kolíně, čili budou mít vše placené a koupí si maximálně pivo, když budou mít chuť (více info již brzy na webu! - pozn. red.).

Martin Sobotka (SKLH Žďár nad Sázavou): Zápas měl vysokou úroveň. Měl výborné nasazení, dobrou kulisu. Mrzí mě porážka, protože jsme měli na remízu. Chyběl nám důraz před brankami. To rozhodlo, protože soupeř dal dvě dorážky a my jsme se tak nedokázali prosadit. Nezbývá mi, než soupeři pogratulovat. Musíme se připravit na další zápasy.

 
Zápasy v sezóně
17.kolo | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 3:2
34.kolo | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 2:5
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv