21. 11. 2015 | Milan Sochor

V Kotlině panovala elektrizující atmosféra! Bruslaři v derby uhasili Plameny

HAVLÍČKŮV BROD – Do Kotliny dnes dorazil Žďár nad Sázavou a v ochozech to bylo znát. Na stadion si našlo cestu 1053 diváků. Ti ovšem čekali dlouho na gól. Oba celky si sice vytvořily několik dobrých šancí, v prvních dvou třetinách ale kralovali gólmani. Ze třetí třetiny se stačilo odehrát pouze 17 sekund a domácí šli do vedení. Poté probíhala přetahovaná o skóre. Bruslaři dvakrát vedli, ale Plameny dokázaly pokaždé vyrovnat. Na jejich druhý vyrovnávací gól ovšem přišla rychlá reakce, když Havlíčkovu Brodu stačilo 29 sekund, aby se dostal zpět do vedení. Když v závěrečné power-play Plamenů žádný gól nepadl, ukázala se tato branka jako vítězná. Fanoušci obou táborů vytvořili tomuto utkání perfektní kulisu.

V úvodu byli o něco lepší hosté ze Žďáru. Hned v první minutě se dostal do úniku Ondřej Kovářů, na Čeňka Nováka v domácí kleci si ale nepřišel. Gólman Havlíčkova Brodu zářil i v následujících minutách, když vychytal obrovské šance Lukáše Krupky i Davida Březiny. Postupně začínali přebírat iniciativu Havlíčkobrodští. Lukáš Endál se natlačil za obranu Plamenů, ale trefil jen hruď Robina Blažíčka. Stejný hráč poté našel před brankovištěm Miroslava Třetinu, ten ale v pádu nedokázal přesně zamířit.

Ze druhé třetiny neuběhla ani jedna minuta, když se sám na brankáře řítil David Březina. Havlíčkobrodský strážce svatyně ovšem splnil svůj úkol na 100 % a i tento únik zlikvidoval. O chvíli později měl podobnou šanci Jevgenij Kondratěv, byl ovšem tísněný obráncem a bekhendem trefil jen betony Robina Blažíčka. Když Patrik Přidal nahazoval puk před bránu, byl v obrovské šanci Miroslav Třetina, zblízka ale minul odkrytou bránu hostů. V závěru druhého dějství přitlačil Žďár Bruslaře v přesilové hře, Čeňka Nováka ale nepřekonal.

Někteří fanoušci ještě stáli ve frontě na pivo, když se domácí dostali do vedení. Lukáš Endál ve vlastním oslabení otevřel skóre. Vedení ale domácím dlouho nevydrželo, Petr Beneš uvolnil před brankovištěm Luboše Kunstmüllera, jenž se nemýlil. Přetahovaná pokračovala, když Lukáš Endál obkroužil bránu, přihrál Miroslavu Třetinovi a ten vrátil vedení na havlíčkobrodskou stranu. Plameny opět vyrovnaly v přesilové hře, přihrávku Petra Beneše zametl do odkryté brány Michal Kaňka. Neuběhlo ani půl minuty a o rychlou odpověď se postaral Patrik Přidal, čímž rozhodl o osudu utkání.

Podrobnou reportáž včetně trestného střílení Miroslava Třetiny po tvrdém faulu na Lukáše Endála naleznete zde.

Havl. Brod - Žďár n. Sázavou

Branky a nahrávky: 41. Endál (Třetina, Vala), 51. Třetina (Endál, Přidal), 57. Přidal (Kolda, Endál) – 43. Kunstmüller (Beneš, Kaňka), 56. Kaňka (Beneš). Rozhodčí: Tomáš Battěk – Michal Laczko, Michal Tasch. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1053. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Novák (Dusík) – Lacina, Duben "A", Vala, Kolda, Kořínek, Loginovskij, Pecen, Kulhánek – Chlubna, Kondratěv, Vlasov – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Jelínek, Ludvík – Hlídek, Cejpek, Abbrent