BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Kolín - Havl. Brod 3:2 - Bruslaře dělilo na ledě Kolína od bodového zisku pouhých 16 sekund
Bruslaře dělilo na ledě Kolína od bodového zisku pouhých 16 sekund

Bruslaře dělilo na ledě Kolína od bodového zisku pouhých 16 sekund

02.12.2015 | Milan Sochor, Ladislav Vácha

KOLÍN – Havlíčkobrodští hokejisté vyrazili na led lídra tabulky. A nevstoupili do utkání vůbec špatně, vytvořili si několik slibných šancí. Byli to ale domácí Kozlové, kdo se dostal do vedení, když potrestali chybu Bruslařů a prosadili se ve vlastním oslabení. Svěřenci Aleše Tottera se ovšem nesložili a ve druhé třetině dokázali vyrovnat a následně dokonce otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Vedení Havlíčkova Brodu však bylo na začátku třetí třetiny opět smazáno. Vše už nasvědčovalo tomu, že se za nerozhodného stavu půjde do prodloužení, jenže 16 sekund před koncem se trefil kapitán domácích a rozhodl tak o těsném vítězství Kolína.

 
19.kolo, středa 2.12.2015
SC Kolín
SC Kolín - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
3:2
(1:0, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Semirád (Hanzl), 45. Morkes (Skokan, Hanzl), 60. Malý (Veselý) – 31. Kondratěv (Vlasov), 36. Kuchta (Kozlík). Rozhodčí: Horinek – Pechánek, Špringl. Vyloučení: 5:6, navíc Zumr (KOL) 5 min + do konce utkání, Kondratěv (HBR) 10 min OT. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 894. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

SC Kolín: Sejpal (Moravec) – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Březina, Barták – Veselý, Semirád, Malý "C" – Jankovský, Zumr, Morkes "A" – J. Kadlec ml., J. Kadlec st. "A", Ježek – Hlavatý, A. Jelínek, Navrátil

BK Havlíčkův Brod: Novák (Dusík) – Duben "A", Lacina, Vala, Kolda, Kořínek, Loginovskij, Kulhánek – Chlubna, Kondratěv, Vlasov, Přidal, Třetina "C", Endál "A", Kuchta, Kozlík, Ludvík, Hlídek, Cejpek, J. Jelínek

 

Bruslaři vlétli na svého soupeře bez zbytečného respektu a s velkou chutí. A protože zahanbit se nechtěli nechat ani favorizovaní domácí, hrál se tak atraktivní hokej s velkými šancemi na obou stranách. Ve 12. minutě vyústila útočná snaha hostů v přesilovou hru, když na lavici hanby usedl Josef Malý. Přesilovku ale sehráli katastrofálně, protože nejenže brankáře Sejpala takřka vůbec neohrozili, ale Kozlové dokonce v početní nevýhodě udeřili. Jan Hanzl po zisku puku narýsoval hezkou kolmici na rozjetého Jakuba Semiráda, kterého si brodská obrana zapomněla pohlídat, a mladý útočník samostatný únik po hezkém blafáku zakončil gólem.

Broďáci v prostřední části měli více ze hry a Kozlové mohli děkovat svému skvěle chytajícímu brankáři Sejpalovi, že držel jejich nejtěsnější náskok. Vyrovnání na sebe ale nenechalo dlouho čekat, na přelomu první a druhé půlky zápasu předvedl Havlíčkův Brod bleskový protiútok, na jehož konci zblízka uklidil nahrávku Kirilla Vlasova do odkryté brány Jevgenij Kondratěv. Přibližně čtyřicítka fanoušků, která vytvořila svým hráčům v podstatě domácí prostředí, se tak v sektoru pro hosty mohla poprvé radovat. A na konci prostřední části to bylo z pohledu hokejistů z Vysočiny ještě veselejší! Vzorný důraz před brankovištěm ukázal Petr Kuchta a doslova dotlačil kus černé gumy za Sejpalova záda.

Kolín hrál velmi trpělivě a nekompromisně trestal takřka každou menší chybu svého soupeře, který jich přitom tentokrát vyrobil málo. Na začátku 45. minuty bylo znovu vyrovnáno, když od Lukáše Skokana přebral puk na pravém křídle Petr Morkes, protáhl se ve velké rychlosti blíže k bráně a z mírného úhlu skóroval ke vzdálenější tyčce. Havlíčkobrodská družina si mohla vzít ztracené vedení bleskově zpět, když se uchýlil k hodně zákeřnému faulu kolenem útočník Dominik Zumr, který sestřelil rozjetého Tomáše Chlubnu.

Nemohlo následovat nic jiného než pětiminutový trest a předčasný odjezd do sprch. Bruslaři si vytvořili hlavně v první půlce své dlouhé přesilovky enormní tlak a oslabeného soupeře vůbec nepouštěli od brankáře Sejpala, který ale znovu vytáhl několik úžasných zákroků. Hosté nakonec hru v početní převaze nevyužili a sami si potom hned třikrát pomohli za hranicí pravidel. Vyrovnaný zápas spěl ke spravedlivé remíze, ale pro Havlíčkův Brod přišel neuvěřitelně nešťastný moment. Hosté nestihli vystřídat a toho dokonale využil Josef Malý, jenž se z levé strany protáhl až před bránu a zblízka se štěstím pokořil gólmana Nováka. Do závěrečné sirény v tu chvíli zbývalo jen 16,5 sekund! Bruslaři už neměli čas odpovědět, a tak se po hodně hořké pilulce vraceli domů s prázdnou.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Někdy je prohra to nejlepší řešení a jsem přesvědčen o tom, že dneska to pro nás nejlepší řešení bylo. Byl to výborný hokej, odehráli jsme dobrý zápas se silným soupeřem. Na tuto soutěž to byl opět nadstandardní zápas. Vedli jsme 2:1 a o konečném výsledku rozhodla naše nedisciplinovanost. Neproměnili jsme pětiminutovou přesilovku a soupeř pak výsledek otočil. Pro hráče je to ponaučení a věřím, že příští zápasy s takovými soupeři se tomu vyvarujeme. Doufám, že se z toho poučíme a bude to ten poslední krok, který nám chybí k tomu, abychom takovéto týmy, jako je Kolín, mohli porážet.

 
Zápasy v sezóně
2.kolo | Havl. Brod - Kolín | 1:3
19.kolo | Kolín - Havl. Brod | 3:2
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv