2. 12. 2015 | Milan Sochor, Ladislav Vácha

Bruslaře dělilo na ledě Kolína od bodového zisku pouhých 16 sekund

KOLÍN – Havlíčkobrodští hokejisté vyrazili na led lídra tabulky. A nevstoupili do utkání vůbec špatně, vytvořili si několik slibných šancí. Byli to ale domácí Kozlové, kdo se dostal do vedení, když potrestali chybu Bruslařů a prosadili se ve vlastním oslabení. Svěřenci Aleše Tottera se ovšem nesložili a ve druhé třetině dokázali vyrovnat a následně dokonce otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Vedení Havlíčkova Brodu však bylo na začátku třetí třetiny opět smazáno. Vše už nasvědčovalo tomu, že se za nerozhodného stavu půjde do prodloužení, jenže 16 sekund před koncem se trefil kapitán domácích a rozhodl tak o těsném vítězství Kolína.

Bruslaři vlétli na svého soupeře bez zbytečného respektu a s velkou chutí. A protože zahanbit se nechtěli nechat ani favorizovaní domácí, hrál se tak atraktivní hokej s velkými šancemi na obou stranách. Ve 12. minutě vyústila útočná snaha hostů v přesilovou hru, když na lavici hanby usedl Josef Malý. Přesilovku ale sehráli katastrofálně, protože nejenže brankáře Sejpala takřka vůbec neohrozili, ale Kozlové dokonce v početní nevýhodě udeřili. Jan Hanzl po zisku puku narýsoval hezkou kolmici na rozjetého Jakuba Semiráda, kterého si brodská obrana zapomněla pohlídat, a mladý útočník samostatný únik po hezkém blafáku zakončil gólem.

Broďáci v prostřední části měli více ze hry a Kozlové mohli děkovat svému skvěle chytajícímu brankáři Sejpalovi, že držel jejich nejtěsnější náskok. Vyrovnání na sebe ale nenechalo dlouho čekat, na přelomu první a druhé půlky zápasu předvedl Havlíčkův Brod bleskový protiútok, na jehož konci zblízka uklidil nahrávku Kirilla Vlasova do odkryté brány Jevgenij Kondratěv. Přibližně čtyřicítka fanoušků, která vytvořila svým hráčům v podstatě domácí prostředí, se tak v sektoru pro hosty mohla poprvé radovat. A na konci prostřední části to bylo z pohledu hokejistů z Vysočiny ještě veselejší! Vzorný důraz před brankovištěm ukázal Petr Kuchta a doslova dotlačil kus černé gumy za Sejpalova záda.

Kolín hrál velmi trpělivě a nekompromisně trestal takřka každou menší chybu svého soupeře, který jich přitom tentokrát vyrobil málo. Na začátku 45. minuty bylo znovu vyrovnáno, když od Lukáše Skokana přebral puk na pravém křídle Petr Morkes, protáhl se ve velké rychlosti blíže k bráně a z mírného úhlu skóroval ke vzdálenější tyčce. Havlíčkobrodská družina si mohla vzít ztracené vedení bleskově zpět, když se uchýlil k hodně zákeřnému faulu kolenem útočník Dominik Zumr, který sestřelil rozjetého Tomáše Chlubnu.

Nemohlo následovat nic jiného než pětiminutový trest a předčasný odjezd do sprch. Bruslaři si vytvořili hlavně v první půlce své dlouhé přesilovky enormní tlak a oslabeného soupeře vůbec nepouštěli od brankáře Sejpala, který ale znovu vytáhl několik úžasných zákroků. Hosté nakonec hru v početní převaze nevyužili a sami si potom hned třikrát pomohli za hranicí pravidel. Vyrovnaný zápas spěl ke spravedlivé remíze, ale pro Havlíčkův Brod přišel neuvěřitelně nešťastný moment. Hosté nestihli vystřídat a toho dokonale využil Josef Malý, jenž se z levé strany protáhl až před bránu a zblízka se štěstím pokořil gólmana Nováka. Do závěrečné sirény v tu chvíli zbývalo jen 16,5 sekund! Bruslaři už neměli čas odpovědět, a tak se po hodně hořké pilulce vraceli domů s prázdnou.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Cejpek 0 0 0 0 0
Miroslav Duben 0 0 0 0 2
Lukáš Endál 0 0 0 0 0
Ondřej Hlídek 0 0 0 0 0
Tomáš Chlubna 0 0 0 0 0
Jan Jelínek 0 0 0 0 0
Josef Kolda 0 0 0 0 0
Jevgenij Kondratěv 1 0 1 0 14
Jakub Kořínek 0 0 0 0 0
David Kozlík 0 1 1 0 0
Petr Kuchta 1 0 1 0 0
Kryštof Kulhánek 0 0 0 0 2
Jakub Lacina 0 0 0 0 0
Tomáš Ludvík 0 0 0 0 0
Patrik Přidal 0 0 0 0 2
Miroslav Třetina 0 0 0 0 0
David Vala 0 1 1 0 0
Kirill Vlasov 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Čeněk Novák 60 0 3 0 0 0

Ohlasy k utkání

19 kolo, středa 2.12.2015 od 18:00
3:2
(1:0, 0:2, 2:0)
Kolín - Havl. Brod
2. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 13. Semirád (Hanzl), 45. Morkes (Skokan, Hanzl), 60. Malý (Veselý) – 31. Kondratěv (Vlasov), 36. Kuchta (Kozlík). Rozhodčí: Horinek – Pechánek, Špringl. Vyloučení: 5:6, navíc Zumr (KOL) 5 min + do konce utkání, Kondratěv (HBR) 10 min OT. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 894. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Sestavy

Kolín

Sejpal (Moravec) – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Březina, Barták – Veselý, Semirád, Malý "C" – Jankovský, Zumr, Morkes "A" – J. Kadlec ml., J. Kadlec st. "A", Ježek – Hlavatý, A. Jelínek, Navrátil

Havl. Brod

Novák (Dusík) – Duben "A", Lacina, Vala, Kolda, Kořínek, Loginovskij, Kulhánek – Chlubna, Kondratěv, Vlasov, Přidal, Třetina "C", Endál "A", Kuchta, Kozlík, Ludvík, Hlídek, Cejpek, J. Jelínek

Tabulka

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři