30. 12. 2015 | Luboš Vácha

Tříbodová tečka za rokem 2015, Bruslaři zdolali Vajgar

Hokejisté BK Havlíčkův Brod sehráli poslední utkání roku 2015 na domácím ledě proti soupeři, se kterým před lety bojovali o nakonec vydařený postup do 1. ligy. Do Kotliny zavítal KLH Vajgar Jindřichův Hradec. Zápas byl velmi vyrovnaný, havlíčkobrodští si udrželi těsné jednogólové vedení zásluhou trefy Filipa Beneše až do závěrečné sirény. Havlíčkův Brod tak může se ziskem tří cenných bodů slavit vydřenou výhru.

Domácí celek začal utkání aktivněji než jihočeský soupeř. Skóre bylo málem otevřeno už v 5. minutě, kdy z chumlu nejprve vypálil Miroslav Třetina a puk se ještě snažil procpat za Kůdelova záda Lukáš Endál. Hostující gólman však celou akci pohotovým přesunem zastavil. Pětka s útočným složením Endál - Třetina - Přidal úřadovala i nadále. V úvodu 7. minuty těsně minul Lukáš Endál levou tyčku.

Krátce před první polovinou úvodní části otevřel výše jmenovaný útok skóre utkání. Domácí vytvořili tlak na Kůdelovu branku a odskočeného puku si všiml bystrý Patrik Přidal, který jím bleskově přehodil přesouvajícího se gólmana.

První útok Havlíčkova Brodu svůj tlak nepovolil ani do dalších minut. Bruslaři získali kotouč po forčekingu ve středním pásmu. Konkrétně Patrik Přidal, který jej rychle zavezl do útočného pásma a předložil jej z druhé strany najíždějícímu Lukáši Endálovi. Zkušený havlíčkobrodský střelec zamířil pod víko.

Pravým opakem úvodní části byla druhá dvacetiminutovka. Během ní se Vajgaru podařilo vyrovnat. V čase 25:22 hráli Jihočeši přesilovou hru. Z osy útočného pásma nejprve vypálil Aleš Dvořák. Takřka neviditelnou střelu nemohl Čeněk Novák vidět a za jeho záda ji stihl ještě tečovat Luboš Voříšek.

Velkým dramatem prostředního dějství bylo trestné střílení Igora Loginovského, na jehož kličku do forhendu a následnou střelu si Kůdela pohlídal, čímž zachránil hostům prsa. Vyrovnávacího gólu se hostující fanoušci dočkali v závěru 33. minuty. Po bleskovém přečíslení se petardou pod horní tyčku blýskl Martin Záhora.

Střelecké hody obou týmů nepřestaly ani v třetím dějství. Do vedení se na konci 43. minuty dostali Bruslaři. Jako první pálil z kruhu Kirill Vlasov, jehož ránu Kůdela vyrazil před sebe. Zde ale číhal nikým neatakovaný Tomáš Chlubna, jenž z první propálil snažícího se Kůdelu.

Uběhlo necelých šest minut a domácím se podařilo zvýšit na 4:2. Po pěkné souhře Petra Kuchty s Davidem Kozlíkem přišla přihrávka na hůl nováčka v havlíčkobrodském dresu Filipa Beneše, který důrazně propasoval touš až za Kůdelova záda.

Fanoušci už vycítili možné vítězství a pomalu začali slavit. V čase 52:23 jim však řádně zatrnulo. Hosté totiž zásluhou precizních jeslí z hokejky Oty Lazorišáka dokázali snížit své manko na jeden gól.

Vajgar ucítil velikou šanci na vyrovnání, a tak začal hrát hlavně defenzivní hokej. Hynek Kůdela ukázal, co umí a zlikvidoval několik opatrných střel z holí domácích. Hosté stále cítili šanci na zdramatizování utkání i v jeho závěru, a tak zkusili hru v šesti. To jim ale branku nepřineslo, zakrátko se totiž Kůdela musel vrátit do klece a Bruslaři se mohli s posledními ubíhajícími vteřinami odehranými v útočném pásmu radovat z těsného vítězství.

Havl. Brod - J. Hradec

Branky a nahrávky: 10. Přidal (Třetina, Endál), 13. Endál (Přidal), 43. Chlubna (Vlasov, Duben), 49. Beneš (Kuchta, Kozlík) – 26. Voříšek (Dvořák), 33. Záhora (Lazorišák, Bárta), 53. Lazorišák (Bárta). Rozhodčí: Marek Honza – Martin Klouda, David Urubčík. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 622. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.

Novák (Adam) – Vala, Duben "A", T. Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Kořínek, Lacina – Chlubna, Vlasov, Kondratěv – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Kozlík, Beneš – Ludvík, Cejpek.