9. 1. 2016 | Milan Sochor

Blýská se na lepší časy? Bruslaři porazili třetí Klatovy

KLATOVY – Šestadvacáté kolo zavedlo Bruslaře do Klatov, které před tímto duelem v tabulce okupovaly třetí pozici. V posledních zápasech se jim ale příliš nedařilo. V minulém kole dokonce ztratily jeden bod na ledě posledního Jindřichova Hradce. Havlíčkův Brod toho dokázal využít a po celý zápas tahal za delší konec provazu. Na úvodní branku týmu z Vysočiny domácí sice odpověděli, jenže ještě před první přestávkou se svěřenci Aleše Tottera vrátili do vedení. To krátce po začátku druhého dějství ještě navýšili. Klatovští hokejisté dokázali skóre ještě dvakrát snížit, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Bruslaři si tak vezou do Kotliny cenné tři body po těsném vítězství.

Hned v první minutě měl na ose dobrou šanci Endál, ale Polívkova vyrážečka byla na místě. Pak se postupně zvedla útočná aktivita domácích, ale Bruslaři se mohli opřít o fantasticky chytajícího Nováka. Ve třinácté minutě pak po buly zabojoval na kruhu o puk Chlubna, výsledkem byl zmatek před klatovskou klecí, kterého využil ke střele na zadní tyč Kirill Vlasov. Jeho backhand skončil až za zády plzeňské dvojky. Západočeské mužstvo nesložilo zbraně a srovnalo. Po Kondratěvově zaváhání se protlačil před kasu Roman Přikryl, jenž zvedl puk nad betony hostujícího gólmana.

Havlíčkův Brod ale do první pauzy znovu vedl. Endál našel parádním křižným pasem přes celou šíři kluziště a středního pásma Patrika Přidala, jenž si sjel z levého křídla blíž k brance a přehodil Polívkovy betony. Tak dobře, jak Bruslaři skončili první periodu, začali tu druhou. Domácí vystřelili puk mimo led, výsledkem byly dvě minuty a využitá přesilovka. Filip Beneš zabojoval za brankou, našel před kasou hokejku Vlasova, který napoprvé neuspěl, ale kotouč se odrazil před Davida Kozlíka, jemuž nečinilo problém trefit volný kout klatovské svatyně.

Západočeské mužstvo ale za necelé dvě minuty oplácelo stejnou mincí. Mezi kruhy vypálil Váchal. Jeho pokus dokázal Novák vyrazit, ale jen k hokejce Romana Přikryla, který měl před poloprázdnou bránou snadnou pozici. Záhy mohlo být vyrovnáno, ale havlíčkobrodská obrana zblokovala několik dorážek mířících za dezorientovaného muže s maskou. Klatovy měly i nadále střeleckou převahu, avšak brodský gólman měl svůj den. A to se hodilo i na startu třetí části, kdy čelil oslabení. Beran to zkoušel dvakrát z různých pozic, ale Novák za pomoci defenzivy před sebou držel svůj tým nad vodou. Asi v polovině závěrečného dějství se zrodila velká šance pro Klatovy. Když už to vypadalo, že Havlíčkobrodští ubrání oslabení, přišel zbytečný trest pro hráčskou lavici za špatné střídání. Velký nápor domácího družstva ale nevedl dál, než do Novákovy výstroje.

Necelé čtyři minuty před koncem si Klatovští nepohlídali Lukáše Endála, který dostal kotouč od Třetiny. Hostující kanonýr si počkal, až mu Polívka povyjede, načež ho objel a rozjásal svou střídačku. Domácí v závěru zkusili power-play. Záhy mohlo být rozhodnuto. Třetina vypíchl puk, načež byl podražen a zůstal ležet na ledě. Sudí nechal hru plynout a Endál mohl dojet puk a dovézt ho do prázdné, ale hlavní arbitr přerušil hru kvůli ležícímu kapitánovi hostí, jež dostal pořádnou ťafku. Pár momentů nato dostal po vyhrané buly nabito na modrou Michal Špaček, jehož rána zaplula přesně do šibenice nic nevidící havlíčkobrodské opory mezi tyčemi. Rázem bylo vše otevřené. Ačkoliv měly v úplném závěru Klatovy enormní tlak, z Nováka nevypadl jediný puk.

Klatovy - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 17. Přikryl (Váchal, Slavík), 23. Přikryl (Váchal), 59. Špaček (Přikryl, Beran) – 13. Vlasov (Chlubna), 19. Přidal (Endál, T. Semrád), 21. Kozlík (Vlasov, Beneš), 57. Endál (Třetina, Kulhánek). Rozhodčí: Kostourek – Fiala, Havelec. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 512. Střely na branku: 52:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

Klatovy

Polívka (Kukin) – Špaček, Marcel, Chalupa, Holý, Slavík, Kubík, Růžička – M. Beneš, Michel, Tulačka – Váchal, Beran, Přikryl – Topinka, Leština, Pacanda – Němec, Houfek.

Novák (Zvolánek) – T. Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Duben "A", Vala, Kořínek, Lacina - Přidal, Třetina "C", Endál "A" - Kozlík, Kuchta, Beneš - Chlubna, Vlasov, Kondratěv - Hlídek, Cejpek, Ludvík.