20. 1. 2016 | Richard Wagner

Bruslaři uhasili plameny bílinských Draků sakra dobrým hasičákem!

BÍLINA - Bruslaři odjížděli na sever Čech s jasným cílem - odčinit potupnou porážku z Kotliny. Svěřencům Aleše Tottera a Ladislava Fixy to vyšlo náramně! Svého soupeře nešetřili a vrátili mu všechno i s pořádnými úroky. Draci drželi s týmem z Kotliny krok v první třetině, po které prohrávali o dvě branky. Jenže v prostřední části nasypali Havlíčkobrodští do soupeřovy klece hned pět fíků a v posledním dějství výsledek ještě navýšili. Bodově opět řádila první lajna ve složení Patrik Přidal - Miroslav Třetina - Lukáš Endál, bodově se dařilo také Davidu Kozlíkovi s Filipem Benešem. Své premiérové zásahy v brodském dresu si zapsal Josef Kolda. V sobotu čeká na Bruslaře Děčín!

Bruslaři se do zápasu vrhli s velkou vervou. Po půlminutě hry napálil po vyhraném buly kotouč od modré Josef Kolda, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Draci odpověděli v osmé minutě tečí Dominika Štěpky. Minutu a půl po srovnání ale už hosté opět vedli, a to dokonce o dvě branky. Nejprve překvapil Horáka po výjezdu zpoza brány Lukáš Endál a krátce nato se podruhé prosadil Josef Kolda. Do branky Bíliny putoval Slysarčuk, který nejprve sledoval gól Štěpána Štěpánka na 2:3, ale necelých pět minut před první pauzou jen smutně lovil ze sítě kotouč po křídelním úniku Filipa Beneše.

Rovněž start do druhého dějství se Bruslařům povedl. Po dvou minutách překonal Slysarčuka Kirill Vlasov. V polovině zápasu už bylo téměř hotovo. Nejprve bleskově proměnil přesilovkovou kombinaci Lukáš Endál a šestnáct vteřin po něm využil okénka v domácí obraně Igor Loginovskij. Draci dokázali zareagovat snížením, pohotovou střelou se prosadil Zdeněk Petráš. Radost ze snížení Bílině moc dlouho nevydržela. Parádním gólem se blýskl Miroslav Třetina, jenž po skvělé otočce kolem své vlastní osy přišpendlíkoval kotouč pod horní tyčku. Ještě do konce druhého dějství se prosadil Patrik Přidal a na desítku bylo zaděláno.

Vstupy do třetin. Ty Broďákům šly. Minutu a půl po startu té třetí přidal desátou branku svého týmu David Kozlík. Hosté byli v laufu a jedenáctá trefa na sebe nenechala dlouho čekat. Patrik Přidal podruhé zasunul kotouč za záda Slysarčuka. V polovině třetího dějství nasadili Broďáci do klece Jiřího Zvolánka. Téměř vzápětí přišel bílinský faul a Bruslaři znovu trestali. Kryštof Kulhánek si sjel před branku a zavěsil. V 52. minutě se vrátil mezi tři červené tyče Draků Horák. Stalo se tak po dorážce Tomáše Chlubny, která znamenala desátý gól za zády Slysarčuka. Čtyři minuty před závěrečnou sirénou pokazil Zvolánkovi čisté konto Zdeněk Petráš, jenž svou střelou v přesilovce trefil volný koutek.

Bílina - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 8. Štěpka (Fučík), 10. Š. Štěpánek (Sekerka), 35. Petráš (Š. Štěpánek), 57. Petráš (Polák) – 1. Kolda (Kozlík, Beneš), 9. Endál (Třetina, Kulhánek), 9. Kolda (Kozlík, Kuchta), 16. Beneš (Kuchta, Kozlík), 23. Vlasov (Chlubna, Kondratěv), 30. Endál (Semrád, Třetina), 31. Loginovskij (Kozlík, Beneš), 37. Třetina (Endál, Přidal), 38. Přidal (Třetina, Endál), 42. Kozlík (Beneš, Duben), 45. Přidal (Třetina, Endál), 52. Kulhánek (Beneš, Kuchta), 52. Chlubna (Vala). Rozhodčí: Kamil Hlinka – Radek Šulo, Richard Coubal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:7, 3:7, 3:13, 3:14.

Bílina

I. Horák (9. – 52. Slysarčuk) – Polák, Cvrk, Bittner, Fučík, Machač, Kolíček, Brettschneider – Čmolík, Sekerka, Petráš, Š. Štěpánek, Štěpka, Trübenekr, Řezníček, Procházka, Kýhos, Böhm, Weitz.

Č. Novák (51. Zvolánek) – T. Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Duben "A", Vala, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A", Kozlík, Kuchta, Beneš, Chlubna, Vlasov, Kondratěv, Cejpek, Ludvík.