3. 1. 2016 | Milan Sochor

Juniorům se pod vedením nových trenérů daří, tentokrát doma přehráli Vajgar

HAVLÍČKŮV BROD – Junioři nastoupili k soutěžnímu utkání po třech týdnech a navázali přesně tam, kde před tím skončili. Do Kotliny dorazil tým Jindřichova Hradce, který hrozil především v přesilových hrách. Na první gól se ovšem čekalo až do poloviny utkání a postaral se o něj havlíčkobrodský Michal Přibyl. V závěrečné části hry vedení domácích navýšil Jakub Abbrent, jehož trefa se nakonec ukázala jako vítězná. Hosté totiž ještě dokázali snížit zásluhou Davida Košťála, víc puků ale už za svá záda Vít Kekula nepustil. Junioři pod vedením trenérů Aleše Kraučuka a Petra Adama navázali na vítěznou sérii a radovali se již počtvrté v řadě.

V první třetině museli brankáři obou celků předvést několik přesných zákroků, větší nebezpečí jim ale nehrozilo. V té druhé bylo už gólu blízko. Jan Jelínek naservíroval parádní pas domácímu Michalu Přibylovi, ten ale těsně minul odkrytou část hostující klece. Když Vít Kekula zlikvidoval pokus Petra Svitáka i následnou dorážku Aleše Kadlece, udeřilo na druhé straně. Jan Jelínek Františka Fogla ještě nepřekonal, pak se ale z dorážky prosadil Michal Přibyl a poslal Havlíčkův Brod do vedení. Jan Jelínek byl i nadále velice aktivní a vytvořil si další dobré příležitosti, hostující gólman ho ale pokaždé vychytal.

Ve třetí části hry se Bruslařům podařilo své vedení navýšit. Jakub Kraučuk vyzval k zakončení Jakuba Abbrenta, který zametl puk za záda Františka Fogla. Nebezpečno bylo ale také v havlíčkobrodském brankovišti. Kevina Švihálka i Jakuba Šafáře ale výbornými zákroky vychytal Vít Kekula. Nakonec musel ale přeci jen lovit puk ze své klece. David Košťál nadvakrát nepřekonal domácího gólmana, pak ale dostal ještě třetí šanci, kterou už zužitkoval a zařídil dramatický závěr utkání. Vajgar si vytvořil ohromný tlak, domácí obranu už ale nepokořil, všechny tři body tak zůstaly v Kotlině.

Chcete vědět víc? Podívejte se na kompletní reportáž tohoto zápasu včetně koláče Jana Jelínka z devětadvacáté minuty.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Abbrent 1 0 1 0 2
Marek Bancíř 0 0 0 0 0
David Bušek 0 0 0 0 2
David Hubert 0 0 0 0 0
Jan Jelínek 0 1 1 0 0
Dominik Kittler 0 0 0 0 2
Jakub Kraučuk 0 1 1 0 2
Lukáš Křížek 0 0 0 0 0
Jan Lobo 0 0 0 0 2
Dušan Mendl 0 1 1 0 0
Lukáš Motl 0 0 0 0 0
Martin Polák 0 0 0 0 2
Michal Přibyl 1 0 1 0 0
Michal Semrád 0 0 0 0 16
Dominik Suchý 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vít Kekula 60 0 1 35 0 0

Ohlasy k utkání

19. kolo, neděle 3.1.2016 od 18:30
ZS Kotlina
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Havl. Brod - J. Hradec
Liga juniorů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 32. Michal Přibyl I (Jelínek), 48. Abbrent (Kraučuk, Mendl) – 56. Košťál (Švihálek). Rozhodčí: Martin Homola – Tomáš Krejčí, Jaroslav Kuřítko. Vyloučení: 9:5, navíc Semrád (HBR) 10 min OT [BŠH]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Sestavy

Havl. Brod

Kekula (Adam) – Suchým Bušek, Mendl "C", Semrád "A", Bancíř, Lobo – Abbrent, Kraučuk, Hubert, L. Motl, Polák, Křížek, Kittler, Michal Přibyl I, Jelínek "A"

J. Hradec

Fogl – Jon "C", Kadlec, Babčuk, Port, Zettl, Šafář "A", Sviták, Švihálek, Heřmánek, Košťál, Nikodým, Michal Přibyl II, Baxa

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu