17. 1. 2016 | Milan Sochor

Junioři po dobrém výkonu jen těsně podlehli dominantnímu Písku

HAVLÍČKŮV BROD – Do Kotliny přijel první celek ligy juniorů skupiny střed a nepřipouštěl si nic jiného, než další úspěch. A šel tomu od začátku naproti. Své vedení si ale dlouho neužil, po 36 sekundách se podařilo Bruslařům se svým soupeřem bleskově srovnat krok. Hosté se ovšem ještě před první přestávkou znovu dostali do vedení. Přetahovaná pokračovala i ve druhém dějství, když se havlíčkobrodští junioři radovali z dalšího vyrovnání, ale hokejisté od řeky Otavy opět překlopili skóre na svoji stranu. A na tom se už nic nezměnilo ani v závěrečné power-play. Bojovníci z Kotliny tak svou tvrz neuhájili, se svým výkonem ale mohou být spokojení.

Písečtí vstoupili do utkání aktivně a hned v úvodních minutách nebezpečně hrozili. V největších šancích se dvakrát ocitl Martin Koupal, Jiří Adam se proti němu ovšem blýskl přesnými zákroky. Nakonec se hosté přeci jen dostali do vedení. Jan Voves vypálil z levého kruhu a trefil se přesně do protějšího horního rohu havlíčkobrodské klece. Stačil ale malý okamžik a bylo vyrovnáno. Tomáš Cejpek vyhrál buly a Jiří Drobný střelou bez přípravy rozvlnil síť za zády Luboše Kadlece. Jihočeši pak získali vedení zpět, když Martin Koupal zpoza brány přihrál Janu Vovsovi, který zblízka pokořil gólmana domácích.

Ve druhém dějství měli nebezpečnější šanci havlíčkobrodští junioři. Jakub Kraučuk vybídl v přečíslení 2 na 1 k zakončení Lukáše Křížka, ten ale zblízka našel jen betony Luboše Kadlece. Bruslaři byli i nadále aktivní a po střele Jiřího Drobného ještě dorážel Tomáš Cejpek, ani on puk do sítě ovšem nedostal. Domácí tým se nakonec vyrovnání dočkal. Dušan Mendl přihrál na levou stranu Lukáši Křížkovi, jenž si sjel na vrcholek levého kruhu a vyslal parádní ránu zápěstím, která zasvištěla přesně do horního rohu u vzdálenější tyče. Jihočeši si ovšem vedení vzali zpět. Kotouč se dostal na modrou čáru k Davidu Koutenskému, jehož střela si našla cestičku klubkem těl před brankovištěm a zapadla pod horní tyč.

Vyrovnaná bitva pokračovala a celek vedený trenéry Alešem Kraučukem a Petrem Adamem se hnal za vyrovnáním. Michal Přibyl z pravého kruhu cpal puk na vzdálenější tyč, tam se ale zjevila mrštná vyrážečka brankáře Kadlece. Do slibné pozice se dostával také Jakub Kraučuk, který si povedenou kličkou roztáhl hostujícího brankáře, puk za jeho záda ale neprostrčil. Ani žádná z následujících dorážek se neujala. Na druhé straně mohl přinést klid na hokejky svého mužstva Josef Vlk, ten ale zblízka nepřekonal rychle se přesouvajícího Jiřího Adama. Bruslaři si v závěru vytvořili ještě tlak při hře bez brankáře, Písek se ovšem dokázal ubránit a poslat puk v posledních sekundách pryč, aby si z Kotliny odvezl těsné vítězství.

Mrkněte se na podrobnou reportáž, kde objevíte všechny vzruchy před oběma brankami.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Abbrent 0 0 0 0 0
Marek Bancíř 0 0 0 0 0
David Bušek 0 0 0 0 0
Tomáš Cejpek 0 1 1 0 0
Jiří Drobný 1 0 1 0 0
Jan Jelínek 0 0 0 0 0
Jakub Kraučuk 0 0 0 0 0
Lukáš Křížek 1 0 1 0 0
Jakub Lacina 0 0 0 0 2
Dušan Mendl 0 1 1 0 2
Lukáš Motl 0 0 0 0 0
Martin Polák 0 0 0 0 0
Michal Přibyl 0 0 0 0 0
Michal Semrád 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Adam 60 0 3 24 0 0

Ohlasy k utkání

24 kolo, neděle 17.1.2016 od 13:30
ZS Kotlina
2:3
(1:2, 1:1, 0:0)
Havl. Brod - Písek
Liga juniorů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 16. Drobný (Cejpek), 29. Křížek (Mendl) – 16. Voves, 18. Voves (Koupal, Hadrava), 36. Koutenský (Duchoň). Rozhodčí: Martin Homola – Jaroslav Kuřítko, Tomáš Krejčí. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Sestavy

Havl. Brod

Adam (Kekula) – Bušek, Lacina, Bancíř, Mendl "C", Semrád – Cejpek "A", Drobný, Jelínek, Kraučuk, Křížek, Motl, Abbrent, Polák, Přibyl "A"

Písek

Kadlec (Brož) – Frühauf, Koutenský, Hadrava, Hřebíček, Ruda – Polanský, Březina, Vlk "A", Duchoň "C", Volf "A", Koupal, Voves, Skala, Rod, Jiřinec

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři