24. 1. 2016 | Luboš Vácha, Ladislav Vácha

Závěrečné drama Kohoutům body stejně nepřineslo

Havlíčkobrodští junioři v nedělním duelu na domácím ledě vyzvali k boji o cenné body soupeře Hockey Club Tábor. První dvacetiminutovka nepřinesla na obou stranách žádnou branku. Skóre se začalo měnit až během dalších čtyřiceti minut, kdy se domácí dostali do vedení 3:1. V 59. minutě však Bruslařům na čele vyrašil studený pot. Hostům se v závěru utkání podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu. Krátce po tom se Kohoutům naskytla přesilovka, kterou se rozhodli odehrát v šesti. Tahle taktika ale hostujícímu celku nevyšla. Všechny body tak zůstaly v Kotlině.

Na první velkou šanci se čekalo do 5. minuty, kdy z pravého kruhu vypálil táborský útočník Jan Brož a svou střelou orazítkoval bližší tyčku. Domácí potom nevyužili přesilovku, ale i přesto si i oni vytvořili nebezpečnou příležitost. Jan Jelínek s Lukášem Křížkem zblízka několikrát vystřelili, ale brankář Petřík ve svém území čaroval. Rušno bylo i na druhé straně hrací plochy, kde stříleli z dobrých pozic David Nehoda, Lukáš Zayml a Pavel Pospíchal, ale gólman Adam se předvedl ve skvělém světle.

V prostřední části si první tutovku vypracovali hosté, když se ocitl sám před brankovištěm Vojtěch Prchal, ale gólman Adam ho parádně vychytal. Na druhé straně zahrozil urostlý Lukáš Křížek, jehož dorážky zblízka bravurně zlikvidoval betony gólman Petřík. Ve 32. minutě putoval z řad hostů na lavici hanby Martin Novák a z tohoto mráčku už zapršelo. Jan Jelínek ze strany narýsoval parádní pas před brankoviště na Lukáše Křížka, který už měl snadnou úlohu zamést z voleje puk do brány. Jihočeši mohli vyrovnat při přesilovce, ale ztratili puk a při vlastním oslabení skóroval se štěstím ze samostatného úniku Jan Jelínek.

Kohouti na začátku třetí periody nevyužili přesilovku, ale vůbec je to nemuselo mrzet. Těsně po jejím skončení vypálil od modré čáry Petr Hošek a Jan Horák mazanou tečí usměrnil kotouč mezi Adamovy betony. Mladí Bruslaři si vzali ztracený náskok zpět, když při přesilovce vypálil od levého mantinelu Jakub Lacina a pohotový Jakub Abbrent tečoval letící kotouč mimo dosah brankáře Petříka. Tábor ještě v závěru zápasu vykřesal jiskřičku naděje, když si po faulu Jakuba Laciny vzal oddechový čas a při hře bez brankáře zblízka došťouchal puk přes Adamovy betony do sítě Vojtěch Prchal. Domácí mladíci potom hráli ještě jedno oslabení a o hubené vítězství 3:2 se klepali až do poslední sekundy.

Kompletní průběh utkání najdete v podrobné on-line reportáži ZDE.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Abbrent 1 0 1 0 0
Marek Bancíř 0 0 0 0 0
David Bušek 0 0 0 0 2
Tomáš Cejpek 1 0 1 0 0
Jiří Drobný 0 0 0 0 0
David Hubert 0 1 1 0 0
Jan Jelínek 1 1 2 0 0
Dominik Kittler 0 0 0 0 0
Lukáš Křížek 1 0 1 0 2
Jakub Lacina 0 1 1 0 4
Dušan Mendl 0 0 0 0 2
Lukáš Motl 0 0 0 0 0
Martin Polák 0 0 0 0 0
Michal Přibyl 0 0 0 0 0
Michal Semrád 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Adam 60 0 2 19 0 0

Ohlasy k utkání

26. kolo, neděle 24.1.2016 od 15:00
3:2
(0:0, 2:0, 1:2)
Havl. Brod - Tábor
Liga juniorů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 33. Křížek (Jelínek, Cejpek), 35. Jelínek (Semrád), 54. Abbrent (Lacina, Hubert) – 46. Horák (Hošek), 59. Prchal (Nehoda). Rozhodčí: Luděk Pilný – Michal Huryta, Ondřej Škorpil. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Sestavy

Havl. Brod

Adam (Kekula) – Bušek, Lacina, Bancíř, Mendl "C", Semrád – Cejpek, Drobný, Hubert, Jelínek, Křížek, Motl, Abbrent, Polák, Přibyl, Kittler

Tábor

Petřík (Mich. Novák) – Jansa, Hošek, Brož, Nehoda, Hlaveš, Růžek, Skalický, Kadilák, Voj. Prchal, Pospíchal, Zayml, Mar. Novák, Horák, Pejša, Věřtát, Hájek

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu