5. 2. 2016 | Ladislav Vácha

Juniorce doma nevyšla první třetina a ztrátu na Chrudim už nestáhla

Junioři chtěli navázat na vítězství z ledu Jindřichova Hradce v domácím prostředí, kde zkřížili hole s Chrudimí, a prodloužit svou vítěznou sérii na čtyři zápasy v řadě. Úvod utkání se jim povedl, když Jiří Drobný otevřel gólový účet zápasu. Potom ale začali úřadovat Východočeši, kteří otočili na 4:1. Jiskřičku naděje sice vykřesal Jakub Abbrent, ale Černé orlice dvakrát odpověděly a odvezly si domů zaslouženě všechny tři body.

Domácí prožili pohádkový úvod utkání a šli do rychlého vedení. Tomáš Cejpek předložil puk na hůl Jiřího Drobného, který si sjel na osu hřiště a vypustil z hole jednu ze svých vyhlášených dělovek, po čemž brankář Peřina jen smutně rozhodil rukama. Potom ale zaúřadoval Michal Haltuch, který rychle dokonal obrat. Nejdříve se trefil přesně z pravého kruhu pod betony brankáře Adama a potom našel skulinku mezi gólmanovými plastrony i při trestném střílení. Vyrovnat mohl v samostatném úniku Jakub Kraučuk, ale ztroskotal na Peřinově vyrážečce. Hosty tak uklidnil povedenou ranou z mezikruží pod horní tyč Jan Polák a na hrozivých 1:4 z domácího pohledu upravil při vlastním oslabení po brejku Petr Štěpánek.

Do prostřední části udělali domácí změnu ve svém brankovišti, kde Jiřího Adama nahradil jeho kolega Vít Kekula. Bruslaři nic nezabalili a dočkali se snížení, když Michal Přibyl uvolnil hezkým pasem Jakuba Abbrenta, jehož dělovka z pravého kruhu zapadla přesně do šibenice. A v havlíčkobrodském táboře mohlo být ještě veseleji, když po vyražené střele Jakuba Abbrenta klouzal puk do prázdné brány, ale jisté pohromě zabránil pohotový chrudimský obránce. Parta z Kotliny byla jasně lepší, ale paradoxně udeřilo na druhé straně, z čehož se domácí už nevzpamatovali. Při závaru před bránou se probil ke kotouči Michal Haltuch a povedenou ranou pod břevno završil svůj hattrick.

Černé orlice mohl ještě více uklidnit na začátku třetí periody Radek Janoušek, ale zblízka vůbec netrefil Kekulovu bránu. Brzy nato pláchl havlíčkobrodské obraně Miloš Kalouš, ale vylámal si zuby na pozorném gólmanu Kekulovi. Mladí Bruslaři měli další slibné šance, ale Jakub Abbrent o kousek minul horní růžek soupeřovy brány a Jan Jelínek zblízka vyprášil jen Peřinovy betony. Definitivní razítko na výhru Východočechů tak přiklepl jejich kapitán Petr Koreček, jenž dostal nabito na osu hřiště a našel mezírku mezi Kekulovými betony.

Podrobný průběh zápasu najdete ZDE.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Abbrent 1 0 1 0 0
Marek Bancíř 0 1 1 0 0
David Bušek 0 0 0 0 2
Tomáš Cejpek 0 1 1 0 25
Jiří Drobný 1 0 1 0 12
Jan Jelínek 0 0 0 0 0
Dominik Kittler 0 0 0 0 0
Jakub Kraučuk 0 0 0 0 2
Lukáš Křížek 0 0 0 0 2
Dušan Mendl 0 0 0 0 0
Lukáš Motl 0 0 0 0 0
Martin Polák 0 0 0 0 2
Michal Přibyl 0 1 1 0 0
Michal Semrád 0 1 1 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Adam 20 0 4 7 0 0
Vít Kekula 40 0 2 17 0 0

Ohlasy k utkání

29. kolo, pátek 5.2.2016 od 17:00
2:6
(1:4, 1:1, 0:1)
Havl. Brod - Chrudim
Liga juniorů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 2. Drobný (Cejpek, Semrád), 22. Abbrent (Přibyl, Bancíř) – 3. Haltuch (Machač), 7. Haltuch (TS), 14. J. Polák (Gabriel), 19. Štěpánek, 26. Haltuch, 49. Koreček (O. Polák, Haltuch). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Jaroslav Kuřítko, Tomáš Krejčí. Vyloučení: 7:8, navíc Cejpek (HBR) 5 minut + DKÚ a Drobný (HBR) OT 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6.

Sestavy

Havl. Brod

Adam (21. Kekula) – Bušek, Bancíř, Mendl "C", Semrád – Cejpek, Drobný, Jelínek, Kraučuk, Křížek, Motl, Abbrent, M. Polák, Přibyl, Kittler

Chrudim

Peřina (Cvrček) – Kalous, Burkoň, Machač, Pilař, Makovský, Koreček "C", O. Polák, Haltuch, Štěpánek, J. Polák, Solnička, Kmoníček, Gabriel, Janoušek

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner