8. 2. 2016 | Richard Wagner

Junioři se oklepali z direktu, Křížek hattrickem zničil Krkonoše!

DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM - V pátek inkasovala nejstarší mládežnická kategorie BK v první třetině čtyři branky, toho se chtěli svěřenci Aleše Kraučuka a Petra Adama vyvarovat během střetnutí s Krkonošemi. A povedlo se jim to. Během úvodního dějství zaznamenali dvě branky a získali na své hole pohodu. Ačkoliv pak v prostředním dějství padly do brodské sítě dva puky, drželi si borci z Kotliny náskok, který potvrdili ve třetí periodě, kdy navíc dovršil hattrick Lukáš Křížek.

Ačkoliv Krkonoše se nepředstavily ve Dvoře v nejsilnější sestavě, měli s nimi Bruslaři co dělat. Probíhala pátá minuta, když Němec vyslal po levém mantinelu do brejku Tomáše Cejpka, jenž si ještě narazil kotouč s Hlídkem a zblízka překonal Kozáka. Domácí mužstvo mělo následně k dispozici dvě přesilové hry, v nichž se výbornými zákroky prezentoval brankář Adam. Necelé čtyři minuty před první sirénou se Bruslaři radovali z dvojnásobného vedení. Lukáš Křížek si na brankovišti počkal na přihrávku od Buška a umě přehodil natahující se beton maskovaného muže Krkonoš.

V prostředním dějství měli Havlíčkobrodští od úvodu tlak. Ten ale vyzněl do ztracena. V největší šanci se objevil Křížek společně s Kraučukem, leč nedokázali na brankovišti dostat touš do sítě. Naopak na druhé straně vypálil z levého křídla Vojtěch Háze a jeho střela prošla mezi Adamovým betonem a tyčkou do sítě. Tým z Vysočiny však dokázal brzy kontrovat a získat zpět náskok z první části. Jelínkovu vynikající nahrávku uklidil v přesilovce do sítě Lukáš Křížek. Jenže radost hostům nevydržela dlouho. Rovněž v početní výhodě vypálil od modré čáry Tadeáš Hejda a jeho dobře mířený pokus si to nasměroval do prostoru pod horní tyčí.

Ve třetí části už měli Bruslaři hru jasně pod kontrolou. Pomohlo tomu zejména rychlé získání dvojnásobného náskoku. Hned po vyhraném vhazování se po pravém křídle rozjel Lukáš Křížek, jehož střela prošla Kozákovi teploměrem. Hostující dlouhán tak zaznamenal hattrick. Havlíčkobrodští pak hráli výborně z obrany a také hrozili v útoku. Brankář BK neměl za celou třetinu téměř práci, zato Kozák musel být neustále ve střehu. V posledních minutách odvolaly Krkonoše maskovaného muže z kasy a zkusili hru vabank. Půl minuty před koncem sebral kotouč na levém kruhu v obranném pásmu Jakub Kraučuk, jenž s ním projel až do útočného pásma, načež trefil přesně prázdnou bránu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Abbrent 0 0 0 0 0
Marek Bancíř 0 0 0 0 0
David Bušek 0 2 2 0 2
Tomáš Cejpek 1 0 1 0 0
Jiří Drobný 0 0 0 0 0
Ondřej Hlídek 0 1 1 0 0
Jan Jelínek 0 2 2 0 0
Dominik Kittler 0 0 0 0 0
Jakub Kraučuk 1 1 2 0 0
Lukáš Křížek 3 0 3 0 0
Jakub Lacina 0 0 0 0 4
Dušan Mendl 0 1 1 0 0
Lukáš Motl 0 0 0 0 0
Michal Němec 0 1 1 0 2
Martin Polák 0 0 0 0 12
Michal Přibyl 0 0 0 0 0
Michal Semrád 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Adam 60 0 2 21 0 0

Ohlasy k utkání

30. kolo, neděle 7.2.2016 od 13:00
Dvůr Králové nad Labem
2:5
(0:2, 2:1, 0:2)
Krkonoše - Havl. Brod
Liga juniorů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 27. Háze, 37. Hejda (Baudyš, Háze) - 5. Cejpek (Hlídek, Němec), 17. Křížek (Bušek, Mendl), 33. Křížek (Jelínek, Bušek), 41. Křížek (Kraučuk, Jelínek), 60. Kraučuk. Rozhodčí: Tomáš Veselý - Jan Kleprlík, Jan Zeman. Vyloučení: 5:6, navíc Polák (HBR) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 25. Střely na branku: 23:47. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.

Sestavy

Krkonoše

Kozák (Hlubuček) - Štoček, Zákravský, Jiřička, Hejda, Špetla - Sedláček, Patzelt, Háze "C", Baudyš, Langpaul, Hlaváč, Kynčl, Rychlovský.

Havl. Brod

Adam (Kekula) - Bušek, Lacina "A", Bancíř, Mendl "C", Semrád "A", Němec - Cejpek, Drobný, Hlídek, Jelínek, Kraučuk, Křížek, Motl, Abbrent, Polák, Přibyl, Kittler.

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner