11. 10. 2015 | Milan Sochor

Junioři si připsali povinné vítězství, Mendl nasázel 4 góly

HAVLÍČKŮV BROD – Do Kotliny přicestovaly k pátému kolu ligy juniorů Boskovice. Ty se nacházejí na posledním místě tabulky a doposud dokázaly vstřelit pouhý jeden gól. Utkání od začátku probíhalo podle papírových předpokladů, Bruslaři otevřeli skóre hned v první třetině. Ta skončila pro hosty hrozivým poměrem 9:0. Ve druhé třetině Havlíčkobrodští přežili dlouhé oslabení 3 proti 5, sami se v této části hry ale také neprosadili. Góly začaly padat zase až do brány pod světelnou tabulí, která dnes kotouče přitahovala jako magnet.

Neuběhla ani minuta hry, když Jakub Lacina nahazoval od modré čáry a puk se od brusle bránícího hráče odrazil do brány. O další minutu později zblízka dorážel Tomáš Cejpek a kotouč skončil v síti. Následně od modré čáry vypálil Jakub Lacina a jeho dělovka tentokrát bez přičinění kohokoliv jiného zapadla přesně do cíle. Když Lukáš Křížek další dorážkou rozvlnil síť, vybrali si hosté oddechový čas.

Bruslaři slabšího soupeře ovšem nešetřili a Jan Jelínek znovu navyšoval skóre. Pohlednou akci předvedl Dominik Suchý, jehož projektil z levého kruhu přesně vymetl protější horní roh boskovické klece. Po gólu zápěstím Martina Poláka a dorážce Dušana Mendla se zdálo, že je střelecký účet první třetiny uzavřen, opak byl ale pravdou. Sekundu před koncem do nabídky Jana Jelínka vložil hůl Michal Přibyl.

Ve druhé třetině byli domácí často vylučovaní, hráli dlouhé oslabení 3 proti 5, góly ale začaly padat až ve třetí třetině. Jedinou přesilovou hru využil Jan Jelínek. Přihrávku Jakuba Laciny za hostujícího gólmana usměrnil Martin Polák a další odražený kotouč do sítě poslal Tomáš Cejpek. Závěr třetí třetiny patřil Dušanu Mendlovi. Ten se nejprve prosadil střelou nad beton a pak dorážkou zblízka zkompletoval hattrick. To však nebylo vše, 4 sekundy před koncem se trefil v tomto utkání počtvrté.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Marek Bancíř 1 1 2 0 2
Tomáš Cejpek 2 1 3 0 27
Jan Jelínek 2 3 5 0 0
Dominik Kittler 0 1 1 0 0
Lukáš Křížek 1 1 2 0 0
Jakub Lacina 2 4 6 0 0
Dušan Mendl 4 1 5 0 2
Lukáš Motl 0 0 0 0 2
Martin Polák 2 0 2 0 2
Michal Přibyl 1 2 3 0 0
Dominik Suchý 0 1 1 0 0
Jan Vacek 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Miroslav Hanák 60 0 0 15 0 0

Ohlasy k utkání

5 kolo, neděle 11.10.2015 od 11:00
ZS Kotlina
15:0
(9:0, 0:0, 6:0)
Havl. Brod - Boskovice
Liga juniorů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 1. Lacina, 2. Cejpek (Lacina), 5. Lacina (Kittler), 6. Křížek (Jelínek), 10. Jelínek, 13. Suchý (Lacina, Přibyl), 18. Polák (Mendl), 19. Mendl (Vacek), 20. Přibyl (Jelínek, Bancíř), 41. Jelínek (Cejpek, Suchý), 47. Polák (Lacina), 47. Cejpek (Lacina), 54. Mendl (Jelínek), 55. Mendl (Lacina), 60. Mendl (Křížek). Rozhodčí: Martin Homola - Martin Klouda, Roman Zídek. Vyloučení: 6:1, navíc Cejpek 5 min + do konce utkání - Hořava 5 min + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 57:15. Diváci: 30. Průběh utkání: 15:0.

Sestavy

Havl. Brod

Hanák (Adam) - Mendl "C", Motl, Lacina, Suchý, Vacek, Bancíř - Jelínek, Polák, Přibyl, Křížek, Kittler, Cejpek "A"

Boskovice

Nečas - Hrazdil, Kučera, Hruška, Sekanina, Dostál, Külzer, Fabiánek, Pospíšil, Hejduk, Ondrýsek, Hořava, Šindelář

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři