20. 2. 2016 | Ladislav Vácha, Kristýna Zigmundová

Bravo! Starší dorostenci byli stoprocentní, vykradli i Vsetín

Starší dorostenci odjížděli k daleké misi na východ České republiky s jasným cílem - vyhrát oba dva zápasy a přivézt si domů do Kotliny všech šest bodů. A to se povedlo! Družina pod taktovkou zkušeného trenérského tandemu Václav Adam - Jaroslav Benc vyhrála i na ledě Vsetína, kde vedla po přesných trefách Pavla Hendrycha a Jiřího Benáka už 2:0, ale Valaši snížili před druhou sirénou na nejtěsnější rozdíl. Havlíčkův Brod už si ale nejtěsnější vedení pohlídal až do konce a po výrazné střelecké převaze slavil zasloužené vítězství. Mladí Bruslaři se tak dál drží ve hře o prestižní play-off!

Do začátku utkání nastoupili hosté s vidinou jednoduchého zápasu, jaký sehráli se Vsetínem minule, když ho porazili 2:6. Valaši se ale otřepali z páteční prohry, vystřídali gólmana a s jistotou sobě vlastní naskočili na led. Jejich sebedůvěru navíc zvedal výborně chytající Jakub Machač, který nedal soupeři jedinou příležitost k brance a každou střelu pohotově zastavil. Síly na ledě byly po dlouhou dobu vyrovnané, i když ve střelách na branku vyhráli s jistotou hosté. Valaši se ale i přes to hnali do útoku do poslední chvíle. Jejich snahu na vyrovnanou třetinu jim v 19. minutě zmařil Pavel Hendrych, který pohotovou střelou z pravého kruhu prostřelil přemisťujícího se Machače, a poslal tak svůj tým do vedení. Do závěru třetiny se už nenaskytla pořádná šance ani jednomu z celků.

Druhá perioda nám nabídla ještě vyrovnanější hokej, než jsme mohli vidět v té první. Macháč ustál prvotní snahu hostů dostat se do více brankového vedení a nedal svou kůži lacino. Domácí si zahráli dlouhou čtyřminutovou přesilovku, kterou se jim nepodařilo využít, ba naopak soupeř dokázal svou herní sílu a rval se do útoku. Havlíčkovu Brodu se nakonec podařilo najít recept na Macháče až ve 37. minutě, kdy při přesilovkové hře nastřelil Jiří Benák levou tyčku, od které putoval kotouč za brankovou čáru. Odpověď Valachů byla ale blesková. Ve 38. minutě se z úniku prosadil David Kovář a ukradl čisté konto hostujícímu gólmanovi Tomáši Kulichovi. Závěr byl ale opět v režii hostů, kteří se snažili opět navýšit brankové skóre.

Poslední perioda byla napínavá od začátku do konce, bohužel branku nám nepřinesla. Šance byly na obou stranách vyrovnané, ale ani jedné ze stran nepřálo štěstí v mušce. Valaši to v závěru zkoušeli ještě bez gólmana, ale ani z jedním hráčem navíc se jim nepodařilo dát branku, a tak prohráli těsným výsledkem 1:2.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jiří Benák 1 0 1 0 0
Lukáš Beran 0 1 1 0 12
David Donda 0 0 0 -1 0
Pavel Hendrych 1 0 1 1 0
Vojtěch Holenda 0 0 0 1 0
Patrik Hrabaň 0 0 0 0 0
Daniel Jančařík 0 0 0 -1 0
Jiří Kopic 0 1 1 1 4
Daniel Králíček 0 0 0 -1 0
Tomáš Lachman 0 0 0 0 0
David Michálek 0 0 0 0 2
Michal Němec 0 0 0 0 0
Václav Piskač 0 0 0 0 0
Daniel Polák 0 0 0 1 0
Jiří Přibyl 0 0 0 -1 0
Jakub Rubner 0 0 0 -1 0
Vojtěch Veverka 0 1 1 1 0
Jiří Vlach 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Kulich 60 0 1 17 0 0

Ohlasy k utkání

B14. kolo, sobota 20.2.2016 od 11:00
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
Vsetín - Havl. Brod
Extraliga staršího dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 38. Kovář (Dubnický, Koňařík) – 19. Hendrych (Veverka, Kopic), 37. Benák (Beran). Rozhodčí: Ladislav Netopil – Lukáš Kucián, Martin Hübl. Vyloučení: 8:4, navíc Beran (HBR) OT 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 18:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Sestavy

Vsetín

Machač (Huzlík) – Pařízek, Krůžela, Nadymáček, Weintritt, Kollár, Kašpar, Augustin, Richter – Dostál, Koňařík, Wolf, Hrňa, Dubnický, Humplík, Kovář

Havl. Brod

Kulich (Folvarský) – Kopic, Polák, Hrabaň, Rubner, Benák, Jančařík, Lachman, Němec – Pískač, Michálek, Donda, Vlach, Beran, Holenda, Králíček, Přibyl, Veverka, Hendrych

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu