BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Tábor - Havl. Brod 4:3sn - Po nervy drásající přetahované zvítězil Tábor v penaltové loterii
Po nervy drásající přetahované zvítězil Tábor v penaltové loterii

Po nervy drásající přetahované zvítězil Tábor v penaltové loterii

03.03.2016 | Adam Karas

K prvnímu zápasu čtvrtfinále play-off vyrazili Bruslaři na jih Čech do města Tábor. Hosté začali utkání lépe než domácí, když v osmé minutě vstřelil první gól Lukáš Endál. Zanedlouho poté se však Kohoutům podařilo srovnat stav střelou Marka Vaniše. Havlíčkobrodští dokázali ještě v první třetině strhnout skóre na svou stranu Vlasovem, ale domácí opět vyrovnali. Na konci druhé periody si po nedorozumění hráčů s gólmanem vstřelil Tábor vlastní branku. Jak už tomu bylo ale v tomto zápase zvykem, Kohouti opět vyrovnali a tato přetahovaná dospěla až do samostatných nájezdů. V nich byli šťastnější domácí a ujímají se tak vedení ve čtvrtfinálové sérii.

 
ČF1, čtvrtek 3.3.2016, Zimní stadion města Tábor
HC Tábor
HC Tábor - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
4:3sn
(1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Vaniš (Havran), 27. Klíma (Seidl), 50. Matušík, rozh. náj. Matušík – 9. Endál (Třetina, Kondratěv), 15. Vlasov (Kondratěv, Chlubna), 38. Endál. Rozhodčí: St. Mertl – J. Mertl, T. Samuel. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1836. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.

HC Tábor: Klestil (Novák) – Klíma, Havran, Hlaveš, Kanov "A", Heršálek "A", Dvořák, Kolomý – Vaniš, Kellner, Přibyl, Polodna, Březina, Matušík "C", Seidl, Boháč, Zayml, Blažek, Pechánek.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Zvolánek) – Kořínek, Kulhánek, Duben "A", Vala, Logniovskij, Kolda, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A", Kuchta, Kozlík, Beneš, Kondratev, Vlasov, Chlubna, Hlídek, Cejpek, Ludvík.

 

Po oboustranně vyrovnaném začátku zápasu se Bruslaři dostali ke krátké dvojnásobné přesilovce, kterou dokázali využít. Na kruhu vyslal dělovku Lukáš Endál a ta s pomocí tyče zaplula za Klestilova záda. Havlíčkobrodští byli rázem na koni, ale vyrobili okénko v obraně, do kterého jako kočka skočil Marek Vaniš, který přesně mířenou střelou zprava poslal kotouč mimo Novákův dosah. Jenže pět minut před koncem první části se prokličkoval před branku Kirill Vlasov, jenž pak pohodlně zasunul touš za ležícího táborského gólmana. Kohouti měli v závěru první třetiny čistou dvouminutovou přesilovku, navíc následovanou ještě klasickou dvojkou. Několik tutovek ale pochytal bravurní Novák, jenž Vanišovo zakončení do prázdné vytáhl zázračně na čáře lapačkou.

Prostřední periodu začali lépe hokejisté s kurem na hrudi. Hostující gólman ale odolával. A to až do sedmadvacáté minuty, kdy se v mezikruží prosadil Michal Klíma, jeho střela zapadla přesně do šibenice. Havlíčkův Brod pak ubránil dvě oslabení, ale i tak byli Jihočeši častěji v útoku. Skórovat za hosty mohl Kořínek, ale jeho dělo od modré vytáhl Klestil do ochranné sítě. Dvě minuty před druhou pauzou přišla kuriózní situace. V signalizované výhodě chtěl domácí hráč poslat kotouč na modrou, trefil puk špatně a ten se po teči doklouzal až do odkryté klece. Branka byla připsána Lukáši Endálovi. (Mnozí si vzpomenou na minulý rok a gól proti Chomutovu, kdy si podobný vlastenec ušil Pirát Jaroslav Koma).

Třetí část už nebyla takovým střeleckým galapředstavením. Celkem logicky - ani jeden z týmů nechtěl udělat onu osudovou chybu. Tu málem vytvořil gólman Novák, který nedůrazně rozehrál na zadním mantinelu, ale své zaváhání skvěle napravil a famózní rybičkou dostal stadion do varu. Zhruba v polovině třetího dějství se ale přeci jen jedna trefa urodila. A přišla z dílny Tábora. Jakub Matušík na pravém kruhu ďoubl touš do šibenice. Zbytek třetiny se dohrál, navzdory několika šancím na obou stranách, již bez branek. Následovalo tedy prodloužení, ve kterém rozhučel táborský stadion Duben. Jeho rána od modré totiž zacinkala na tyčku za zkoprnělým Klestilem. Rozhodnout musely až nájezdy. V sérii prvních tří se prosadili jen Kondratěv s Matušíkem, přičemž ve čtvrté hostující hráč ztroskotal na Klestilovi, zatímco Jakub Matušík rozhodl.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Mrzí nás, že jsme prohráli na nájezdy, ale jsem na tento tým hrdý. Zápas proti týmu, který je stabilizovaný, dlouho při sobě a oproti nám má velké zkušenosti na všech postech, stál za to. Kašlu na to, že jsme prohráli na nájezdy, je to první zápas série. Dneska si to všichni lidi, co tam byli, užili. Mělo to prvoligovou úroveň. Jsme zvědavý, jak bude vypadat domácí zápas. Doufám, že nám pomůžou diváci k tomu, abychom tu sérii vyrovnali. Dneska před tímto týmem smekám. Sice by to bylo hezčí, kdybychom ty nájezdy vyhráli, ale člověk po takovémto duelu na tu prohru lehce zapomene, protože má radost z výkonu a vnitřní síly toho týmu, která je naprosto neskutečná. I po prohře mají kluci hlavy na hoře. Nic nevzdáváme a chceme kousat dál. Dneska nás přijeli podpořit super fanoušci, kteří nám vytvořili perfektní atmosféru. Doufám, že nám fanoušci v sobotu pomůžou vytvořit tlak na soupeře i na rozhodčího a donesou nás k vyrovnání série!

 
Zápasy v sezóně
14.kolo | Tábor - Havl. Brod | 5:4
31.kolo | Havl. Brod - Tábor | 5:2
ČF1 | Tábor - Havl. Brod | 4:3sn
ČF2 | Havl. Brod - Tábor | 8:1
ČF3 | Tábor - Havl. Brod | 6:3
ČF4 | Havl. Brod - Tábor | 2:6
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv