BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Tábor 8:1 - Série vyrovnána! Zdemolovaný Tábor se zmohl pouze na jeden gól
Série vyrovnána! Zdemolovaný Tábor se zmohl pouze na jeden gól

Série vyrovnána! Zdemolovaný Tábor se zmohl pouze na jeden gól

05.03.2016 | Adam Karas, Richard Wagner

Ve druhém kole čtvrtfinále play-off přivítali Bruslaři na svém ledě výhrou namlsaný Tábor. Již od začátku zápasu domácí ukazovali, kdo je na ledě pánem. Necelou minutu po začátku mířil přesně David Vala. Poté rozjeli borci z Kotliny velký gólostroj a první třetina se zastavila na stavu 4:0. V prostřední periodě dokázal Brod ještě navýšit skóre o dvě branky po střelách Kořínka s Endálem. V poslední části hry vstřelili Bruslaři opět dva góly, avšak čisté konto se Čeňku Novákovi udržet nepodařilo. V 56. minutě ho dokázal překonat Radek Seidl. Tábor si tak odvezl z Kotliny pořádný nášup a vyrovnaný stav série k tomu.

 
ČF2, sobota 5.3.2016, Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Tábor
HC Tábor
8:1
(4:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Vala (Kozlík), 6. Endál (Třetina, Kulhánek), 9. Kozlík (Beneš, Kuchta), 18. Kuchta, 29. Kořínek (Endál), 33. Endál (Třetina), 47. Přidal (Třetina), 59. Lacina (Kondratěv, Vlasov) – 56. Seidl (Matušík). Rozhodčí: Libor Veinfurter – Radek Špringl st., Radek Špringl ml. Vyloučení: 9:10, navíc Heršálek (TAB) 5 + OK [ZHK]. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1024. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1.

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Zvolánek) – Kořínek, Kulhánek, Vala, Duben "A", Kolda, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Vlasov, Kondratěv – Ludvík, Cejpek, Hlídek

HC Tábor: Klestil (9. D. Novák) – Hlaveš, Havran, Kanov, Klíma, Heršálek, Dvořák, Kolomý – Kellner, A. Přibyl, Polodna, Vaniš, Matušík, Seidl, Blažek, Boháč, Březina, Zayml, Pechánek

 

Bruslaři si šli za svým cílem hezky od podlahy. Hned v první minutě si David Vala narazil kotouč s Benešem, přejel přes modrou a na kruhu vypálil přes beka přesně do vinglu. Za necelých pět minut využili domácí hokejisté přesilovou hru. Lukáš Endál napřáhl mezi kruhy, jeho dělovku Klestil ztlumil betony, zpod nichž se puk vykutálel za čáru. V deváté minutě už si táborská jednička balila fidlátka. To se po strkanici před klecí prosadil David Kozlík. Hosté mohli snížit v přesilovce pět na tři, ale Vaniše vyčapal Čeněk Novák. Při hře pět na pět však hráli prim domácí. Krátce před koncem třetiny projel na pravý kruh Petr Kuchta, jehož parádně umístěná rána zaplula přesně k zadní tyči.

Do druhé třetiny už se šlo za takřka rozhodnutého stavu. Přesto se hosté také dostali do několika příležitostí. Všechny ale zneškodnil pohotový Novák. V polovině prostředního dějství ujel ve vlastním oslabení po pravém křídle Endál, prosmýkl se přes dva hráče a parádním pasem našel na brankovišti rozjetého Jakuba Kořínka, jenž před brankou snadno zavěsil za přesouvajícího se Davida Nováka. Pár minut nato udeřila domácí skvadra po parádní kombinaci ve dvojnásobné početní převaze. Zakončil jí ranou do prázdné Lukáš Endál. V ten moment si domácí příznivci začali přát deset gólů. Místo toho se ale začal vařit led po ostrých zákrocích.

Třetí perioda se hrála již ve volnějším tempu. Sedm minut po startu závěrečného dějství se Bruslaři posedmé radovali z branky. Patrik Přidal se mezi kruhy probil ke kotouči a ranou pod Novákovými betony uklidil kotouč do branky. Táborští se pak zmohli alespoň na čestný gól. Na zadním mantinelu vybojoval puk Matušík a Radek Seidl střelou přesně mířenou k zadní tyči rozjásal táborský kotel. Zato ten domácí nepřestával s pokřikem "šala la la la la la la lá, Havlíčkův Brod!" Přestal s ním až k úplnému konci třetiny, kdy začal slavit výhru. Opojnou euforii ještě zvýšil povedenou brankou Jakub Lacina. Bruslaři tak srovnali sérii, v pondělí jí budou chtít strhnout na svou stranu a ve středu v 18.00 jí zlomit a postoupit do semifinále!

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): To byl zápas, kdy vám od začátku všechno vyjde a je jedno, jestli vyhrajete na penalty, nebo 8:1, počítá se to stejně a na zápasy je to nerozhodně 1:1, což jsme chtěli. Když prohrajete venku po samostatných nájezdech, přitom hrajete dobrý zápas, tak vás to zlomí, nebo nakopne. Kdybychom dnes prohráli, tak je to 0:2, tak by byl konec. Zvládli jsme to a toho si strašně cením. Svědčí to o vnitřní síle týmu, to je hrozně důležité. Je to 1:1 na zápasy, takže se tady bude hrát i ve středu. Čím více zápasů budeme hrát doma, tím to bude pro naše fanoušky lepší. Díky tomu sbíráme další cenné zkušenosti, což je pro nás hodně důležité, protože máme s tímto týmem dlouhodobé plány. Je super, že byla taková atmosféra. Jen mám jednu výtku, myslím si, že play-off by měli pískat dva hlavní rozhodčí. Byly tam na obě strany sporné zákroky, potom se oba týmy rozčilují., Je to samozřejmě o financích, ale podle mě by se nad tím mělo vedení soutěže zamyslet. Jeden rozhodčí to nestíhá.

Tomáš Matušík (HC Tábor): Mně se to dnes dost těžko hodnotí. Do zápasu jsme vstoupili naprosto strašidelně. V desáté minutě, když to bylo 3:0, tak jsem začínal tušit, že je po zápase, což se bohužel potvrdilo. Havlíčkův Brod hrál dnes výborně, on hrál mimochodem výborně i v Táboře a také poslední čtvrtinu soutěže. Dnes jsme prohráli výrazně, samozřejmě z toho nejsme nadšení, nicméně je to 1:1 a v pondělí začínáme znova od začátku. Samozřejmě si uvědomujeme, že musíme spoustu věcí zlepšit, abychom uspěli.

 
Zápasy v sezóně
14.kolo | Tábor - Havl. Brod | 5:4
31.kolo | Havl. Brod - Tábor | 5:2
ČF1 | Tábor - Havl. Brod | 4:3sn
ČF2 | Havl. Brod - Tábor | 8:1
ČF3 | Tábor - Havl. Brod | 6:3
ČF4 | Havl. Brod - Tábor | 2:6
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv