9. 3. 2016 | Milan Sochor

Bruslaři dvakrát vedli, z postupu se ale radují Kohouti

HAVLÍČKŮV BROD – Série se za stavu 2:1 pro Jihočechy stěhovala do Kotliny, Bruslaři ovšem vstupovali do utkání s odhodláním vrátit se do Tábora. A hned v úvodu zápasu k tomu udělali první krůček, když se brzy dostali do vedení. Hostům se ale ještě v první části hry podařilo vyrovnat. Podobná situace se znovu opakovala i ve druhém dějství. Havlíčkobrodští hokejisté se krátce po začátku dostali do vedení, o které v průběhu třetiny přišli. Domácí v tu dobu měli převahu a několikrát před hostujícím brankovištěm pořádně zatopili, jenže puk do sítě nedotlačili. O osudu tohoto utkání i celé této série tak rozhodla až třetí třetina. V ní Bruslaři znovu nevyužili svůj tlak, naopak Tábor postupně nastřílel čtyři góly a rozhodl o svém postupu. I přesto si Bruslaři vysloužili poděkování fanoušků za své výkony v celé sezoně.

Bruslaři vstoupili do utkání velice dobře a hned v úvodu se dostali do vedení. David Kozlík se dostal dopředu po pravé straně a střelou ke vzdálenější tyči překonal Tomáše Klestila. Domácí mohli své vedení ještě navýšit, Tábor však zmatky před svojí bránou zažehnal. Na druhé straně mohl zahrozit Jan Březina, nejprve ho ale do úniku nepustil Miroslav Duben, o chvíli později střílel jen těsně vedle. Jihočeši se však nakonec přeci jen radovali. V přesilové hře po střele Jana Boháče dorážel z úhlu Stanislav Polodna a bylo vyrovnáno.

Domácím vyšel výborně i začátek druhé periody. Miroslav Třetina prokázal své zkušenosti, když zpoza brankové čáry předložil puk před brankoviště Lukáši Endálovi, jehož zápěstní střela propadla za gólmana Tábora. Hostům se podařilo vyrovnat po střele Martina Havrana, kterou Čeněk Novák vyrazil jenom před sebe a na dorážku Ondřeje Lišky už nedosáhl. Lepším týmem byli ovšem Havlíčkobrodští, kteří několikrát sevřeli svého soupeře v jeho pásmu, ten ale s vypětím všech sil svoji bránu dokázal uhájit.

Také úvod třetího dějství přinesl brzkou branku, tentokrát ale na druhé straně. Hosté ujeli do přečíslení 2 na 1 a David Blažek poslal Kohouty poprvé do vedení. Bruslaři ovšem přidali a znovu sevřeli svého soka. I přes velkou snahu z mohutného tlaku puk do sítě neprotlačili. Nevyužili ani čtyřminutovou přesilovou hru. Naopak krátce poté se dostali dopředu hosté a Martin Havran zblízka zavěsil. O půl minuty později to s Bruslaři vypadlo už opravdu zle, když se prosadil Patrik Zayml. Domácí už neměli co ztratit, a tak zkusili pět minut před koncem hru bez brankáře, prázdnou klec Havlíčkova Brodu ale trefil Jan Boháč a stanovil tak konečný výsledek utkání.

Podívejte se na kompletní reportáž včetně všech velkých šancí Havlíčkova Brodu.

Havl. Brod - Tábor

Branky a nahrávky: 2. Kozlík (Kuchta, Lacina), 22. Endál (Třetina) – 9. Polodna (Boháč, Havran), 31. Liška (Havran), 43. Blažek (Březina), 52. Havran (Matušík), 53. Zayml (Blažek, Březina), 56. Boháč. Rozhodčí: Michal Dědek – Pavel Lainka, David Otáhal. Vyloučení: 6:9, navíc Seidl (TAB) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1131. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:6.

Č. Novák (Zvolánek) – Kořínek, Lacina, Duben "A", Vala, Loginovskij, Kolda, Kopic – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Kozlík, Beneš – Kondratěv, Vlasov, Chlubna – Hlídek, Cejpek, Ludvík, Michálek