BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Tábor - Havl. Brod 3:4 - Uf, to byly nervy! Brod veze od Jordánu tři body
Uf, to byly nervy! Brod veze od Jordánu tři body

Uf, to byly nervy! Brod veze od Jordánu tři body

28.09.2016 | Ladislav Vácha

Havlíčkův Brod se vydal na horký led silného Tábora, kde začal naprosto fantasticky. Bruslaři na svého soupeře od začátku vlétli a po první dvacetiminutovce vedli už 4:0. Jihočeši se ale po první přestávce vzpamatovali, góly Jiřího Severy a Marka Vaniše snížili na 2:4 a ve třetí periodě se po trefě Martina Havrana tlačili za vyrovnáním. Soubor z Kotliny už ale nejtěsnější vedení udržel a domů do Kotliny si veze cenné tři body. Branky za hosty stříleli Tomáše Semrád, Miroslav Třetina, Jakub Lacina a Filip Navrátil.

 
4.kolo, středa 28.9.2016
HC Tábor
HC Tábor - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
3:4
(0:4, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Severa (Blažek), 26. Vaniš (Kýhos), 41. Havran (Kýhos, Vaniš) – 1. T. Semrád (Lacina, Endál), 7. Třetina (Endál, Přidal), 13. Lacina (Beneš, Kozlík), 19. Navrátil (Endál, Vala). Rozhodčí: Rudolf Volf – Aleš Vavruška, Jakub Oudes. Vyloučení: 5:4, navíc Vala (HBR) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:4, 3:4.

HC Tábor: Klestil (D. Novák) – Havran, Hlaveš, Černý, Kanov "A", Heršálek, Dvořák – Kellner "A", Kýhos, Vaniš – Březina, Matušík "C", Seidl – Blažek, Kratzer, Severa – Pechánek, Zayml

BK Havlíčkův Brod: Panec (Č. Novák) – T. Semrád, Kulhánek, Duben "A", Vala, Lacina, Bušek – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Voříšek, Michálek – Navrátil, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík

 

Co padlo v kabině, to bylo i na ledě. Havlíčkobrodští chtěli oproti minulým zápasům dobře vstoupit a to se jim povedlo, protože hned z prvního vážnějšího útoku skórovali, když Lacinovu střelu od modré dorazil na brankovišti Tomáš Semrád. Hosté měli tlak a z něj pramenily táborské fauly. Bruslaři z tlaku v početní převaze vydolovali další trefu, když se po skvělé souhře prosadil zakončením zblízka Miroslav Třetina. Kohouti se drželi spíše v defenzivě a hrozili z brejků. Jeden takový přinesl nájezd Kellnera, který ale Panec zneškodnil. Pár momentů nato vybojoval u pravého hrazení kotouč Kozlík, jehož výtečnou nahrávku napálil za Klestila Jakub Lacina.

Frustrovaní domácí hokejisté pak v patnácté minutě vyprovokovali hromadnou bitku před střídačkami. K překvapení všech hrál Brod čtyři minuty v oslabení, ačkoliv se to rvalo stejnou měrou. Svěřenci Aleše Tottera a Ladislava Fixy to ale v čele s výborným gólmanem zvládli a sami v závěru ještě udeřili. Jako tradičně parádně se protáhl po levém křídle Endál, který pak předložil kotouč před branku na volného Filipa Navrátila, jenž překonal slajdujícího Klestila. To byla pro Kohouty krutá rána. Čtyři třetiny v nové sezoně a skóre 0:11, možná až příliš ledová sprcha.

To se odrazilo i na nástupu do druhé části. Namotivovaný domácí tým začal Bruslaře přehrávat. Vanišovu tutovku ještě zastavil Panec, gól z hole Jiřího Severy však neodvrátil. Hráč, který si v Brodě odkroutil přípravu, si najel na osu a zakončil na zadní tyč. Hra hostujícího týmu náhle po zasazené ráně ztratila lehkost. V šesté minutě prostředního dějství posunul Kýhos doleva na Marka Vaniše, jenž si sjel blíže k brance a umístil puk mimo Pancův dosah. Ve zbytku třetiny se hrál vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Nejaktivnějším, co se týče střelby, byl Kuchta, ale jemu nebylo přáno zasadit Klestilovi pátý celer do záhonku.

Začátek závěrečné dvacetiminutovky chtěli Bruslaři přestát bez obdrženého gólu. Uběhlo jen třináct vteřin a odražený kotouč napálil z vrcholu pravého kruhu pod horní tyč Martin Havran. Hrdinou dalších momentů byl gólman Panec, který udržel na uzdě domácí emoce. Pro Bruslaře následně přišla první velká ztráta. Vala dostal po poněkud tvrdším zákroku osobní trest, jelikož přikloněného hráče trefil nešťastně do hlavy. O pár chvil později přišla další rána. Jeden z domácích hráčů přisedl a následně ještě pořádně počastoval Kulhánkovi kotník. Do konce zápasu 14 minut. K dispozici pouze čtyři beci, z toho dva mladíci. I v této krajně nepříznivé situaci Brod zabojoval a další gól ve své síti již nepřipustil.

INFO: Co se týče zranění Kryštofa Kulhánka, jsou tu poměrně dobré zprávy. Vazy v kotníku jsou pouze natažené a našeho obránce tak čeká deset dní klidu. Dle slov doktora by měl být Kryštof k dispozici příští sobotu.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): První třetina byla díky naší aktivitě vynikající. Zkušenější tým by pak dohrál zápas s větší kontrolou výsledku, ale my si právě takovéto věci musíme zažít. Cením si toho, že od začátku třetí třetiny jsme drželi nejtěsnější náskok, a udrželi ho až do konce. Pro nás je to ohromná zkušenost a věřím, že nám to zvedne sebevědomí. Těšíme se na domácí zápas a věřím, že svým fanouškům předvedeme podobný výkon zakončený výhrou. Dnes nemohu nikomu nic vytknout, všichni hráli a měli platnou roli. S každým počítáme a je radost s takovým týmem pracovat. Teď máme problémy s obránci a zřejmě si budeme muset vypomoci z juniorky, kvůli zranění Kulhoše. Proto bych chtěl pochválit čtveřici beků Duben, Semrád, Lacina, Bušek, kteří dohrávali tu nejdůležitější část na čtyři beky, protože Valič ještě dostal desítku. Pro kluky, snad krom Míry Dubna, to byl křest ohněm a pokud je někdo kritizoval, tak tímto výkonem mu kluci zavřeli pusu. Nás teď čekají dva domácí zápasy a já doufám, že jsme tímto vítězstvím nalákali lidi do ochozů, a že nás poženou za vítězstvím. Dneska pro nás důležité tři body z ledu, kde moc týmů vyhrávat nebude.

 
Zápasy v sezóně
přát. | Tábor - Havl. Brod | 2:1
4.kolo | Tábor - Havl. Brod | 3:4
13.kolo | Havl. Brod - Tábor | 8:0
22.kolo | Tábor - Havl. Brod | 8:5
31.kolo | Havl. Brod - Tábor | 3:2
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv