BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Žďár n. Sázavou - Havl. Brod 4:2 - První derby pro Plameny. Brod na Bouchalkách dotahoval marně
První derby pro Plameny. Brod na Bouchalkách dotahoval marně

První derby pro Plameny. Brod na Bouchalkách dotahoval marně

12.10.2016 | Ladislav Vácha, Martin Krásný

Soubor z Kotliny se vydal k prvnímu derby Vysočiny proti Žďáru nad Sázavou na Bouchalky, kde chtěl potvrdit sobotní domácí výhru nad Nymburkem a první místo v tabulce. Bruslaři však brzy prohrávali a v prostřední části nabrali už čtyřbrankové manko. Ještě před druhou sirénou snížil Lukáš Endál a pouhých 15 sekund před koncem utkání kosmeticky upravil na konečných 4:2 pro domácí Luboš Voříšek. Havlíčkův Brod tak spadl z čela tabulky. (Foto: René Rámiš, hokejzr.cz)

 
7.kolo, středa 12.10.2016
SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
4:2
(1:0, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Kuřítko (Malec), 21. Malec, 26. Malec (Pleva), 36. Beneš (Kaňka, Pleva) – 38. Endál (Třetina, Přidal), 60. Voříšek (Endál, Třetina). Rozhodčí: Veselý – Klouda, Pechánek. Vyloučení: 12:14, navíc Krupka (ZNS) OT 10 min. + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1324. Střely na branku: 31:33 (9:8, 12:10, 10:15). Průběh utkání: 4:0, 4:2.

SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř (Sláma) – Pleva, P. Beneš, Staněk, Klíma, Kolda, Smejkal, Vítek – Bureš, Kuřítko, Malec, Kunstmüller, Kaňka, T. Střecha, Krupka, Kovářů, Červenka, Gregar, Pazourek

BK Havlíčkův Brod: Panec (26. Novák) - T. Semrád, Bušek, Duben, Vala, Mečiar, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" - Navrátil, Voříšek "A", Michálek - Kuchta, Kozlík, F. Beneš - Chlubna, Ludvík

 
(Video: hokejzr.cz)

Proti aktuálnímu lídrovi tabulky nastoupili žďárští hokejisté nebojácně a s velkým odhodláním, což bylo na ledě znát od prvních sekund. Pomohlo jim k tomu rychlé vyloučení již po 13 sekundách na straně hostů. Početní výhodu sice Plameny nestihly zužitkovat, ale ve chvíli, kdy Třetina naskakoval z trestné lavice, se po Malcově nahrávce šikovně uvolnil Martin Kuřítko a přesnou trefou prostřelil Pance – 1:0.

Následná přesilovka Bruslařů přinesla tlak před Řehořovou brankou, ale žďárský gólman si s několika nebezpečnými situacemi poradil velice jistě. Nová akvizice Plamenů Ondřej Malec byl v sedmé minutě blízko druhé brance, ale Panec tomu skvělým zákrokem zabránil. Ve 12. minutě naskakoval hostující Kuchta z trestné lavice a hned se dostal do zajímavé šance, Řehoř však ukázal svoji hbitou lapačku.

V sedmnácté minutě přinesl vzrušení na tribuny Petr Beneš, jehož střela z levého kruhu rozvlnila síť Pancovy branky, ale pouze z vnější strany. V úplném závěru úvodní třetiny měli Brodští velkou šanci na vyrovnání, když se řítili dva na jednoho, ale Chlubna v rozhodující okamžik těžkou přihrávku nezpracoval.

Domácím se vydařil také vstup do druhé dvacetiminutovky a již po půlminutě se jim podařilo navýšit vedení. Po chybě hostů v rozehrávce se ke kotouči dostal osamocený Ondřej Malec a z mezikruží trefil levý horní roh Pancovy branky – 2:0. Ovšem o minutu později chyběly mladému brodskému talentovi Michálkovi centimetry ke snížení, když rozezvonil tyč Řehořovy branky.

Jenomže byli to opět domácí, kdo se radoval z další branky. Ve 26. minutě se po střele Plevy strhla trma-vrma před Pancem a nejlépe se v ní zorientoval Ondřej Malec, jenž dorazil kotouč do branky a zvýšil na 3:0. Tím zároveň poslal na střídačku brankáře Pance a místo něj se mezi tyče postavil Čeněk Novák.

Krátce na to nastaly zřejmě klíčové okamžiky zápasu, kdy přišla série vyloučení na straně Žďáru a hosté tak měli k dispozici tři minuty dvojité přesilovky pět na tři. S podporou skvělého Řehoře v brance a s maximálním nasazením však Plameny tyto krizové okamžiky přečkaly bez úhony a nedovolily soupeři vsítit důležitou kontaktní branku.

Domácí si ve 35. minutě s podobnou situací poradili podstatně lépe. Dvojnásobnou početní výhodu zužitkoval po nahrávkách Kaňky a Plevy Petr Beneš střelou z mezikruží – 4:0. O dvě minuty později však jízdu domácích narušili Bruslaři parádní souhrou jejich elitní formace. Po nahrávkách Přidala a Třetiny si Lukáš Endál zkušeně položil Řehoře a zavěsil do odkryté branky – 4:1. V závěru prostřední dvacetiminutovky ještě měli domácí dvě obrovské šance, ale Krupka ani Červenka nedokázali Nováka překonat.

Závěrečné dějství začalo tlakem hostů, kteří se snažili s nepříznivým vývojem zápasu něco udělat. Domácí však dobře bránili svůj náskok a Milan Řehoř v brance bravurními zákroky likvidoval všechny pokusy Bruslařů o vykřesání naděje na bodový zisk. Z otevřené útočné hry hostů však vyplývaly také brejkové situace pro Plameny. Jedna z nich přišla v 54. minutě, kdy se na Nováka řítili dokonce dva muži v černém, ale tváří v tvář brodskému brankáři Tomáš Střecha neuspěl. V závěru se ještě trenér Totter odhodlal k odvolání brankáře a pokusil se o nemožné. Stačilo to však pouze na korekci výsledku z hole Luboše Voříška na konečných 4:2.

Ohlasy trenérů

Michal Konečný (SKLH Žďár nad Sázavou): Po delší době se mi bude zápas hodnotit dobře. Bylo to podpořené zezadu Milanem Řehořem, který nás fantasticky podržel a dodal mužstvu klid. Konečně jsme neinkasovali v první minutě a sami jsme brzy skórovali, což kluky trochu uklidnilo. Věděli jsme ale, že proti nám stojí těžký soupeř, který k nám přijel z prvního místa. Kluci k tomu přistoupili se zdravým respektem a řekl bych, že jsme ani dnes neudělali moc chyb dozadu a o to to měl soupeř těžší. Podařilo se nám odskočit až na 4:0. Snad jen mě trochu mrzí, že jsme si tu třetí třetinu mírně zkomplikovali tím, že jsme hráli přesilovku pět na tři a neohrozili jsme bránu. Měli jsme tam také dobré šance z brejků, kdy to Brod otevřel, ale je také podržel brankář. Myslím, že ten výsledek 4:2 je spravedlivý.

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Blahopřejeme soupeři k zaslouženému vítězství, protože byli agresivnější. Přijeli jsme sem z prvního místa a myslím, že jsme k tomu nepřistoupili dobře. Hráli jsme zakřiknutě a ten zápas jsme si ztratili sami. Po patnácti měsících práce jsme se dostali na první místo a my se musíme taky naučit hrát, že jdeme z vrchu a jsme favorité. V tomhle derby se potvrdilo, že favorit nevyhrává. Jsem rád, že jsme bojovali až do konce a že jsme dali v power-play gól. Někdy je i prohra to nejlepší, co se může stát a já to cítím, že jsme to potřebovali, protože jsme ty zápasy předtím hráli výborně a takovýto zápas musel přijít. Je jen škoda, že jsme si to vybrali v derby. Myslím, že ten tým je natolik inteligentní, aby se z toho poučil a už se těšíme na sobotu na Moravské Budějovice.

 
Zápasy v sezóně
přát. | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 6:1
7.kolo | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 4:2
16.kolo | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 3:4sn
25.kolo | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 5:4
34.kolo | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 2:4
ČF1 | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 4:2
ČF2 | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 8:3
ČF3 | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 4:1
ČF4 | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 2:3p
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv