BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Tábor 8:0 - Bruslaři důležitou bitvu zvládli, Kohoutům zasadili 8 ran
Bruslaři důležitou bitvu zvládli, Kohoutům zasadili 8 ran

Bruslaři důležitou bitvu zvládli, Kohoutům zasadili 8 ran

09.11.2016 | Milan Sochor

HAVLÍČKŮV BROD – Kotlina čekala mohutnou a důležitou bitvu. Na její led dorazil z jihu Čech Tábor, který se v posledních kolech zvedal a v tabulce se dotáhl až za Bruslaře. Jenže na ledě dominovalo jen jedno mužstvo. Domácí si už v první třetině vypracovali čtyřbrankové vedení, které už nepustili. Naopak ho ještě během následujících dvou třetin dokázali zdvojnásobit. Hosté se tak domů místo bodů vrací s debaklem. Ani jedna ze 26 střel Michaela Pance nepřekvapila a domácí muž s maskou si připsal druhé čisté konto v sezoně.

 
13.kolo, středa 9.11.2016, ZS Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Tábor
HC Tábor
8:0
(4:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. T. Semrád (Endál, Navrátil), 6. Kozlík (Lacina, Beneš), 12. Chlubna (Endál, Ludvík), 16. Kulhánek (Endál, Třetina), 22. Voříšek (Endál, Kuchta), 27. Třetina (Endál), 55. Lacina (Kuchta, Voříšek), 56. Přidal (Endál, Třetina). Rozhodčí: Přemysl Skopal – Martin Klouda, Martin Musil. Vyloučení: 7:10, navíc Kellner (TAB) 5 min + do konce utkání, Vala (HBR) 5 min + do konce utkání, Dvořák (TAB) 10 min OT, Černý (TAB) 10 min OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 638. Střely na branku: 43:26. Průběh utkání: 8:0.

BK Havlíčkův Brod: Panec (Č. Novák) – T. Semrád, M. Semrád, Miroslav Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Voříšek, Michálek – Navrátil, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík

HC Tábor: Klestil (27. D. Novák) – Marek Duben, Havran, Hlaveš, Černý, Heršálek "A", Dvořák, Tesař – Kellner "C", Mrkvička "A", Seidl, Severa, Krátoška, Kýhos, Březina, Pechánek, Blažek, Točík, Václav Prchal, Vojtěch Prchal

 

Hned úvodní minuty naznačily, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Bruslaři brzy vedli o dva góly. Nejprve se po skvělé přihrávce Lukáše Endála trefil Tomáš Semrád, o necelou minutku později se kousek za vrcholkem pravého kruhu napřáhl Jakub Lacina a jeho dělovka tečovaná Davidem Kozlíkem se zastavila až v síti. Domácí pokračovali v dobrém rozmaru a v polovině první periody zvyšoval skóre střelou nad beton Tomáš Chlubna. Na něj ještě navázal Kryštof Kulhánek, jenž propálil Klestila z mezikruží.

O tom, že se nebude konat žádné překvapení, rozhodl hned na začátku druhé třetiny Luboš Voříšek. Ten dostal pas před brankoviště zpoza brány, kde si mazácky přichystal puk na bekhend a poslal jej nad beton Klestila. Ten o několik minut místo mezi tyčemi přepustil Davidu Novákovi, když po šikovné akci Endála se ze vzduchu zakončujícím Miroslavem Třetinou lovil puk ze sítě pošesté. Havlíčkův Brod byl i nadále lepším týmem. Hosté se do šancí dostávali sporadicky, a když se jim to podařilo, narazili na výborného Pance.

Lukáš Endál (11) si v utkání připsal šest asistencí.
(Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz)

Tábor měl šanci vstřelit alespoň čestnou branku před polovinou třetího dějství, když mu byla nabídnuta dlouhá přesilovka 5 na 3, hokejisté z Vysočiny se ovšem bránili dobře a drželi Kohouty na uzdě i díky přesným zákrokům Michaela Pance. Naopak se znovu prosadili Bruslaři. Po důrazu před hostující klecí se černá kus gumy odrazil k Jakubu Lacinovi a ten se nemýlil. A když za několik momentů došťoural puk do brány Patrik Přidal, fanoušci si žádali desítku. Ta sice nepadla, potlesk si ale v závěru ještě vysloužil Tomáš Ludvík, který v pěstním souboji poslal soupeře k ledu.

Fanoušci oslavili výhru světelnými efekty.
(Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz)

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Do zápasu jsme dobře vstoupili a byli jsme produktivní. První třetinu jsme stejně jako v Táboře vyhráli 4:0. V minulém utkání soupeř nakonec snížil na 4:3 a byl to boj až do konce, řekli jsme si, že dnes to nemůžeme připustit. Soupeř po našem gólu v přesilovce na 5:0 už svěsil hlavu a nám se za tohoto stavu hrálo samozřejmě dobře. Musíme ale zůstat nohama na zemi a nepřeceňovat to. Zlepšila se produktivita a sebevědomí hráčů jde nahoru. To je důležité. Ve hře byly věci, které tam chceme vidět, ale i spousta detailů, na kterých musíme ještě pracovat. Tým ale chce a to je pro mě jako trenéra nejdůležitější.

 
Zápasy v sezóně
přát. | Tábor - Havl. Brod | 2:1
4.kolo | Tábor - Havl. Brod | 3:4
13.kolo | Havl. Brod - Tábor | 8:0
22.kolo | Tábor - Havl. Brod | 8:5
31.kolo | Havl. Brod - Tábor | 3:2
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv