26. 11. 2016 | Ladislav Vácha

Zlaté tři body! Brod vyloupil led Žihadel a dál vede tabulku!

Třaskavé derby, v němž na ledě Moravských Budějovic bojovali Bruslaři o udržení prvního místa v tabulce, Havlíčkův Brod zvládl na jedničku. Žihadla se sice na konci první třetiny ujala vedení, jenže soubor z Kotliny předvedl v prostřední části obrat a ve třetí periodě odskočil soupeři na rozdíl dvou branek. Domácí sice snížili ne nejtěsnější rozdíl, ale hosté při soupeřově power-play zpečetili důležité vítězství a zisk cenných tří bodů. Z brodského tábora se trefili Tomáš Chlubna, Miroslav Třetina, Tomáš Semrád a Patrik Přidal.

Úvod zápasu dal divákům naději, že uvidí parádní hokej na úrovni první ligy. A také, že ano. Bitva důstojná souboji o první místo v tabulce zprvu lépe svědčila domácímu mužstvu, které ale nuloval Novák. Postupně se do hry začali dostávat i hosté a své umění musel ukazovat také Dudáček. Žihadlům se povedlo ubránit dvojnásobné oslabení a pár momentů nato propukli domácí v jásot, když po zmatcích v obraně zůstal volný Jiří Peroutka, jenž z šikovně obstřelil klečícího brankáře Brodu. Dlužno však podotknout, že za předváděnou hru si domácí tým vedení zasloužil.

Jenže do druhé třetiny vpadli Havlíčkobrodští nebojácně jako ruští okupanti do Československa a po minutě a půl hry bylo srovnáno. Lacinovu jedovku od modré šikovně tečoval nad rameno Dudáčka Tomáš Chlubna. Od té doby byli hosté v převaze a nenechávali obranu Žihadel vydechnout. Ve třicáté čtvrté minutě pak přišel kýžený obrat. Na levém kruhu dostal touš na hůl Miroslav Třetina, který ukázal, že si s podobnými pozicemi umí poradit a rychlou střelou do vinglu pokořil budějovického gólmana. V závěru ještě musel vytáhnout parádní zákrok betonem proti Rytnauerovi Novák a do šaten šli tentokrát spokojenější Bruslaři.

Podle reakcí trenéra domácích Augustina Žáka se dal čekat ostrý nápor na hostující svatyni. Ten také na začátku třetí části přišel, ale chytře hrající Broďáci se spolehlivým gólmanem v zádech drželi svůj náskok. Ten navíc ještě narostl poté, co se na levém kruhu opřel do kotouče Tomáš Semrád. Vedení o dva góly ale nezajišťovalo žádné definitivum. Naopak, příval akcí na brodskou klec ještě vzrostl. V posledních minutách sáhli domácí ke hře bez brankáře a slavili poloviční úspěch. Nejprve se jim totiž povedlo snížit, když Petr Krutiš z dorážky prostrčil kotouč mezi Novákovy betony. O pár chvil později ale po Mikešově zaváhání trefil odkrytou bránu Patrik Přidal. Díky tomuto skvělému výsledku z ještě lepšího zápasu tak udržela ekipa z Kotliny první místo v tabulce.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Filip Beneš 0 0 0 -1 2
Miroslav Duben 0 0 0 2 0
Lukáš Endál 0 2 2 1 0
Tomáš Chlubna 1 0 1 1 2
David Kozlík 0 0 0 0 0
Petr Kuchta 0 0 0 0 0
Kryštof Kulhánek 0 0 0 0 0
Jakub Lacina 0 1 1 1 0
Tomáš Ludvík 0 0 0 -1 0
David Michálek 0 1 1 1 0
Filip Navrátil 0 0 0 0 0
Patrik Přidal 1 2 3 2 0
Michal Semrád 0 1 1 0 4
Tomáš Semrád 1 0 1 -1 2
Miroslav Třetina 1 0 1 2 0
David Vala 0 1 1 2 0
Luboš Voříšek 0 0 0 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Čeněk Novák 60 0 2 37 0 0

Ohlasy k utkání

17 kolo, sobota 26.11.2016 od 17:00
2:4
(1:0, 0:2, 1:2)
M. Budějovice - Havl. Brod
2. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 17. Peroutka (Hačecký), 58. Kruttiš (Šťáva, Horký) – 22. Chlubna (Lacina, Michálek), 34. Třetina (Endál, Přidal), 48. Semrád (semrád, Přidal), 59. Přidal (Endál, Vala). Rozhodčí: Marek Honza – Bc. Marek Čelechovský, Bc. Roman Komínek. Vyloučení: 7:5, navíc Polívka (MBU) OT 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 605. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Sestavy

M. Budějovice

Dudáček (Dusík) – Šťáva, Salát, Sobotka, Kliment, Peroutka, Pelikán, Polívka – Havel, Mikeš, Nováček, Rytnauer, Krutiš, Horký, Matějka, Hačecký, Bulín

Havl. Brod

Novák (Panec) – M. Semrád, T. Semrád, Duben, Lacina, Vala, Kulhánek – Chlubna, Přidal, Třetina, Endál, Kuchta, Voříšek, Michálek, Navrátil, Kozlík, Beneš, Ludvík

Tabulka

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři