BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - J. Hradec 8:3 - Vajgar kousal, ale Brod mu nadělil osmičku. Třetina dal hattrick!
Vajgar kousal, ale Brod mu nadělil osmičku. Třetina dal hattrick!

Vajgar kousal, ale Brod mu nadělil osmičku. Třetina dal hattrick!

25.01.2017 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Havlíčkobrodská družina hostila v domácím prostředí Vajgar a jako průběžný lídr musela proti poslednímu týmu tabulky získat všechny tři body. Vstup do zápasu se jí však vůbec nepovedl a Jihočeši úvodní dvacetiminutovku překvapivě vyhráli 1:0. Bruslaři v prostřední části dokonali obrat, a i když soupeř vyrovnal, parta z Kotliny ho srazila do kolen dalšími dvěma trefami. Svěřenci trenéra Romana Kaňkovského ve zbytku zápasu už žádné drama nedopustili a přesvědčivě si došli pro důležitou výhru 6:3. Hattrickem se zaskvěl kapitán Miroslav Třetina, dvakrát se zapsal do střelecké listiny Patrik Přidal a po jednom přesném zásahu zaznamenali Miroslav Duben, Kryštof Kulhánek a Tomáš Chlubna.

 
29.kolo, středa 25.1.2017, ZS Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - KLH Vajgar Jindřichův Hradec
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
8:3
(0:1, 4:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 21. Přidal (TS), 27. Třetina (Kuchta, T. Semrád), 38. Duben (Voříšek), 40. Kulhánek (Kuchta, Třetina), 50. Přidal (Třetina, Vala), 52. Třetina (Kuchta), 59. Třetina (Voříšek), 60. Chlubna (Navrátil) – 10. Furch (D. Kohút), 37. D. Kohút (Heldák, Furch), 51. Lazorišák (Šalamoun). Rozhodčí: Rudolf Volf – Aleš Vavruška, Jakub Oudes. Vyloučení: 2:2, navíc D. Kohút (JHR) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 406. Střely na branku: 53:19. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 8:3.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – Bušek, T. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek – Přidal, Třetina "C", Kuchta – Voříšek, Kozlík, Michálek – Chlubna, Ludvík, Navrátil – Nguyen, Křížek, Beneš

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Formánek (Pírs) – Straka, Pípal "A", T. Kohút, Růžek, Zderadička, Bureš "A" – Furch, D. Kohút, Heldák, Šalamoun, Lazorišák "C", Jaša, Svatuška, Červený, Jambor, Beran, Vantuch

 

Bruslaři chtěli na svého soupeře vlétnout a rychlým gólem se uklidnit, to se jim ale nepodařilo. Po Buškově ráně domácí několikrát před brankovištěm doráželi, Michael Formánek ale všechny pokusy pokryl betony. Naopak se prosadil Vajgar a překvapivě šel do vedení. Střelu Davida Kohúta v mezikruží tečoval Aleš Furch a překonal Nováka. Hosté měli i další šance, Jaša zblízka střílel bekhendem, havlíčkobrodského gólmana ale nepřekonal. Když ani Třetina nezakončil svůj únik přesně, šlo se do kabin za těsného vedení Jindřichova Hradce.

Po nepříliš povedené první části vstoupili svěřenci trenéra Kaňkovského do té druhé jako vyměnění. Patnáct sekund po buly se dostali domácí do úniku a po faulu bylo nařízeno trestné střílení, které Patrik Přidal zakončil střelou k tyči a vyrovnal stav utkání. Bruslaři pokračovali ve zlepšeném výkonu a dostali se do vedení. Miroslav Třetina si sjel mezi kruhy a vyslal nádhernou střelu zápěstím, která zaplula pod horní tyč. Pak se sice podařilo opět vyrovnat Davidu Kohútovi, jenže po necelé minutě hry přispěchal Havlíčkův Brod s odpovědí a Miroslav Duben střelou od modré navrátil Bruslařům vedení. To ještě navýšil v poslední minutě dělovkou od mantinelu Kryštof Kulhánek.

V závěrečné části hry se už domácí nemuseli hnát dopředu za každou cenu, přesto svůj náskok ještě vylepšili. Tomu ale předcházela dobrá příležitost Oty Lazorišáka, ten ale těsně minul tyč a tak přišel trest. Po vyražené střele Miroslava Třetiny pohotově napálil puk do brány Patrik Přidal. Nakonec se ovšem Ota Lazorišák také dočkal, když před brankovištěm zamířil přesně nad Novákův beton. Neuběhlo však ani půl minuty a červené světlo se rozzářilo znovu na druhé straně. Zmatků před hostujícím gólmanem využil Miroslav Třetina a ze skrumáže prostřelil Formánka. Domácí kapitán v závěru hry dovršil hattrick. Formánek se jenom bezmocně ohlédl za střelou Miroslava Třetiny z mezikruží. Tečku za utkáním pak napsal v poslední minutě Tomáš Chlubna, jehož rána z kruhu zapadla za Formánkova záda.

Ohlasy trenérů

Roman Kaňkovský (BK Havlíčkův Brod): Měli jsme velice špatný vstup do utkání, kdy jsme neměli pohyb a mužstvu chyběla jiskra. Od druhé třetiny se to zlepšilo a jsme rádi, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce a nakonec jsme měli utkání ve svých rukou.

 
Zápasy v sezóně
2.kolo | J. Hradec - Havl. Brod | 0:5
17 | Havl. Brod - J. Hradec | 8:2
20.kolo | J. Hradec - Havl. Brod | 5:6
29.kolo | Havl. Brod - J. Hradec | 8:3
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv