2. 10. 2016 | Ladislav Vácha

Skvělá premiéra! Juniorka v domácím derby nadělila Ledči desítku

Tomu se říká začátek z říše snů! Juniorka má za sebou velmi povedenou premiéru v Krajské lize Pardubického kraje, když před svými fanoušky rozstřílela v prvním derby Vysočiny Ledeč nad Sázavou naprosto jednoznačně 10:3. Dvěma brankami se blýskl Martin Kříž, po jedné trefě přidali Ondřej Hlídek, Jan Jelínek, Lukáš Vala, Vladimír Szilva, Dušan Mendl, Martin Hynek, Václav Pecen a Dominik Suchý.

Havlíčkův Brod začal naprosto skvěle a už na začátku 2. minuty slavil první soutěžní branku. Dominik Suchý zatáhl puk po levém křídle dopředu a narýsoval krásný pas k protější tyčce na Ondřeje Hlídka, jenž přehodil Hanákův beton. Domácím se potom nabídla přesilovka 4 na 3, jíž bleskově využili. Václav Pecen nabil Martinu Křížovi, jehož dělovka skončila za Hanákovými zády. Rozjetý brankostroj dál jel na plné obrátky, hosté se dočkali brzy snížení, když se při přesilovce trefil Jan Štěpán. Mladí Bruslaři ale žádné drama nedovolili. Vzápětí odpověděl hezkou střelou Jan Jelínek a krátce nato skóroval i Martin Kříž, po čemž gólman Miroslav Hanák přepustil své místo Petru Vaňkovi. Ten se však nestihl ani pořádně rozkoukat a po povedeném pasu Dominika Suchého se zapsal do střelecké listiny z příznivé palebné pozice Lukáš Vala. A to nebylo zdaleka vše! Radostně zvedal ruce nad hlavu i kapitán Vladimír Szilva a z pravého kruhu našel mezírku mezi Vaňkovými betony Dušan Mendl. A když procedil puk do ledečské sítě i Martin Hynek, mezi tyče hostů se vrátil Miroslav Hanák.

Soubor z Kotliny mohl na začátku prostřední části ještě navýšit své komfortní vedení, ale střelu Ondřeje Hlídka po nahrávce Jana Jelínka vyrazil brankář Hanák betonem. Potom byl v akci hlavně rozhodčí, který vylučoval hráče obou týmů. Velkou šanci měl na konci druhé třetiny dvojnásobný střelec Martin Kříž, ale jeho ránu k tyčce zlikvidoval parádním zákrokem lapačkou pozorný Miroslav Hanák. Zatímco v úvodní dvacetiminutovce byly k vidění bohaté gólové hody, ve druhém dějství fanoušci čekali na gól marně.

Ledeč nad Sázavou vstoupila do třetí periody velmi dobře a brzy si vytvořila první vyloženou šanci. Marek Havel, který dříve oblékal havlíčkobrodský dres, předvedl v samostatném úniku bekhendový blafák, ale našel jen lapačku brankáře Adama, který v závěru druhé třetiny vystřídal v brodském brankovišti kolegu Víta Kekulu. Hosté se ale přeci jen dočkali druhého vstřeleného gólu. Bohumil Slavíček přihrál volnému Janu Štěrbovi, jenž zblízka propálil gólmana Adama. Bruslařům se nabídla ve druhé půlce třetiny přesilovka 5 na 3, kterou beze zbytku využili. Nejdříve ránu Martina Kříže tečoval mimo dosah gólmana Hanáka Václav Pecen a vzápětí vypustil smrtící ránu od modré čáry Dominik Suchý. Desítka tak byla na světě! Ledečtí hokejisté však neřekli své poslední slovo a na konečných 10:3 snížil při přesilovce Jan Štěpán.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Abbrent 0 3 3 0 2
Marek Bancíř 0 0 0 0 0
Tomáš Cejpek 0 0 0 0 0
Ondřej Hlídek 1 4 5 0 0
Martin Hynek 1 0 1 0 6
Jan Jelínek 1 0 1 0 2
Martin Kříž 2 1 3 0 0
Lukáš Křížek 0 0 0 0 0
Dušan Mendl 1 1 2 0 2
Lukáš Motl 0 0 0 0 0
Václav Pecen 1 1 2 0 0
Martin Polák 0 0 0 0 0
Michal Přibyl 0 0 0 0 0
Michal Semrád 0 0 0 0 0
Dominik Suchý 1 2 3 0 0
Vladimír Szilva 1 1 2 0 2
Lukáš Vala 1 2 3 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Adam 20 0 2 10 0 0
Vít Kekula 40 0 1 20 0 0

Ohlasy k utkání

1. kolo, neděle 2.10.2016 od 17:00
10:3
(8:1, 0:0, 2:1)
Havl. Brod - Ledeč nad Sázavou
Krajská liga mužů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 2. Hlídek (Suchý, L. Vala), 4. Kříž (Pecen), 6. Jelínek (Hlídek, Mendl), 8. Kříž (Abbrent), 9. L. Vala (Suchý, Hlídek), 12. Szilva (Abbrent), 18. Mendl (Hlídek), 19. Hynek (Abbrent, Szilva), 53. Pecen (Kříž), 54. Suchý (L. Vala, Hlídek) – 5. Štěpán (Svoboda, Hrabaň), 43. Štěrba (Krajíček), 59. Štěpán (Zmrhal). Rozhodčí: Martin Kratochvíl – David Potůček, Michal Schaffer. Vyloučení: 8:9, navíc Marian Havel (LED) OT 10 min. [NESP]. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1, 8:2, 10:2, 10:3.

Sestavy

Havl. Brod

Kekula (Adam) – Pecen, Motl, Kříž, Bancíř, Mendl, M. Semrád "A", Suchý – Křížek, Cejpek, Szilva "C", Hlídek, Abbrent, Jelínek "A", Hynek, Polák, Přibyl, L. Vala

Ledeč nad Sázavou

Hanák (8. – 19. Vaněk) – Hrabaň, Zmrhal "A", D. Vala, Šimůnek, Buchta, Beneš, Štěrba, Svoboda, Zadražil, Křesťan, Marian Havel "C", Štěpán "A", Marek Havel, Procházka, Krajíček, Blažek

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu