20. 10. 2016 | Richard Wagner

Půl zápasu měla juniorka zápas v kapse, v závěrečné části osvítil domácí duch Bedřicha Smetany

LITOMYŠL - První venkovní zápas vypadal pro juniorku zprvu velmi dobře, jelikož si v úvodní části vybudovala dvoubrankové vedení. K tomu jí dopomohlo také duo Tomáš Ludvík - David Kozlík zapůjčené z A-týmu. Jenže od poloviny zápasu se začaly pomalu karty obracet. Zřejmě zapůsobil duch Bedřicha Smetany, rodáka z Litomyšle, který nechtěl dopustit, aby úspěch slavili pánové z rodiště jiného významného skladatele Jana Václava Stamice. A tak se stalo, že ve třetí části se domácímu týmu povedlo dokonat zvrat. Brodští bojovníci se pak vraceli na Vysočinu s nepořízenou a prázdnými kapsami.

V úvodu zápasu byl zaměstnanějším brankářem domácí Kalousek. Ten se několikrát vytasil s výborným zákrokem. Zahanbit se však nenechal ani Kekula, který ostatně v první části neinkasoval vůbec. To maskovaný muž Litomyšle krátce po polovině úvodní části nestačil na zakončení Jana Jelínka, jenž si udělal před bránou prostor a zavěsil. O tři minuty později na to byli borci z Kotliny ještě lépe. To se prosadilo z A-týmu zapůjčené duo. Ludvík vydoloval zdánlivě ztracený kotouč, který nabídl vedle něj stojícímu Davidu Kozlíkovi, který v tísni zvedl touš nad Kalouskův beton.

V první části dalo by se o mužstvu z města Bedřicha Smetany hovořiti jako o nevýrazném, leč od druhé periody makali Mečiarovi svěřenci na mnohem vyšší obrátky, a tak byla k vidění vyrovnaná hra. Důkazem aktivity Litomyšle budiž fakt, že se jim v polovině zápasu povedlo snížit, když střelu Jakuba Voříška nejprve neúspěšně dorážel sám autor, načež se prosadil Jiří Drobný, který přehodil ležícího Kekulu. Pár chvil po této akci mohlo být veselo na straně hostí, ale ti dvakrát po sobě trefili jen tyč. Litomyšl korunovala zlepšený výkon i srovnáním, když byla střela Rostislava Pilavky v hloučku před brankovištěm tečovaná mimo dosah brodského gólmana.

Znáte to klasické pravidlo každého baga, o tom, že kdo dá góla vyhrál? Asi ano. A přesně o tom byla třetí třetina. Tedy, ne že by se hrálo jen nudné bago, naopak, hra měla tempo a na obou týmech byla vidět snaha o zisk vedení. Čekalo se jen na to, kdo dá branku. Nejprve tedy skórovali domácí inženýři, kteří museli v rychlosti nahradit rozbité plexisklo. Stalo se tak a po nečekané pauze mohl rozhodnout Jelínek, ale vylámal si zuby na Kalouskovi. Bruslaři nakonec udělali osudovou chybu, po které ujel Budina s Michalem Skoumalem. Dvojitá výměna puku na zmatení obránce a pak bleskové zakončení, na které neměl Kekula šanci dosáhnout. Domácí vedli poprvé v zápase. Ačkoliv se Bruslaři snažili o vyrovnání, radovala se Litomyšl. Ta svůj triumf navíc korunovala gólem do prázdné brány, o který se postaral Rostislav Pilavka.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Abbrent 0 0 0 0 0
Marek Bancíř 0 0 0 0 0
Tomáš Cejpek 0 0 0 0 0
Ondřej Hlídek 0 0 0 0 0
Martin Hynek 0 0 0 0 0
Jan Jelínek 1 0 1 0 0
David Kozlík 1 0 1 0 0
Martin Kříž 0 0 0 0 0
Lukáš Křížek 0 1 1 0 0
Tomáš Ludvík 0 1 1 0 0
Dušan Mendl 0 0 0 0 0
Lukáš Motl 0 1 1 0 0
Václav Pecen 0 0 0 0 0
Martin Polák 0 0 0 0 0
Michal Semrád 0 0 0 0 0
Dominik Suchý 0 0 0 0 0
Vladimír Szilva 0 0 0 0 0
Lukáš Vala 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vít Kekula 59 0 3 25 0 0

Ohlasy k utkání

6. kolo, středa 19.10.2016 od 18:30
4:2
(0:2, 2:0, 2:0)
Litomyšl - Havl. Brod
Krajská liga mužů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 30. Drobný (J. Voříšek), 39. Pilavka (Švec), 54. Skoumal (Budina), 60. Pilavka (Švec) – 11. Jelínek (Motl, Křížek), 14. Kozlík (Ludvík). Rozhodčí: Radim Prchal – Jan Padevět, Zbyněk Louda. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 146. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Sestavy

Litomyšl

Kalousek (Klička) – Švec, Bláha, D. Voříšek, Skalník, Pachl, Starý, Pilavka, Budina "C" – J. Voříšek, Dvořák "A", Drobný, Fajfr, Skoumal, Barkóci, Kovář, Vomočil, Šula.

Havl. Brod

Kekula (Adam) – Mendl, Kříž, Suchý, Semrád, Bancíř, Pecen – Hynek, Vala, Jelínek, Szilva "C", Kozlík, Ludvík, Cejpek, Abbrent, Polák, Motl, Křížek, Hlídek.

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu