13. 12. 2016 | Ladislav Vácha

Juniorka neudržela vedení a v důležitém duelu podlehla Poličce

Juniorka měla před domácí bitvou s oslabenou Poličkou postup do elitní šestky soutěže a následného play-off pevně ve svých rukou, jenže důležité utkání nakonec nezvládla. Mladé Bruslaře sice poslal ve 4. minutě do vedení jejich kapitán Vladimír Szilva, ale Spartak vyrovnal zásluhou Lukáše Cika a díky teči Vratislava Vápeníka dokonal obrat. Havlíčkův Brod se už na kýženou odpověď nezmohl a musel tak spolknout hodně hořkou porážku 1:2.

Mladí Bruslaři začali aktivně a už ve 3. minutě nebezpečně zahrozili. Lukáš Motl protečoval puk do jízdy Martinu Polákovi, jehož ránu vyrazil gólman Zelený před sebe, ale Michal Přibyl z dorážky neprocedil puk za jeho záda. Domácí hráče to však mrzelo jen chviličku, protože ve 4. minutě se probil k puku kapitán Vladimír Szilva a jeho hezká zápěstní střela z mezikruží skončila přesně pod břevnem. Velkou šanci měl potom na holi Martin Hynek, ale jeho tvrdá rána z levého kruhu skončila možná ještě s tečí gólmana Zeleného nad bránou. Polička se postupem času osmělovala víc a víc, brankář Kekula měl spoustu práce a v 16. minutě už kapituloval. Při signalizované výhodě David Pazourek nahrál Lukáši Cikovi, jehož rána z okraje levého kruhu zaplula až za Kekulova záda.

Havlíčkův Brod se ve druhé třetině trápil. Soupeři věnoval přesilovku 4 na 3, jež se vzápětí změnila v 5 na 3, ale Spartak ji nesehrál vůbec dobře a gólmana Kekulu takřka vůbec neohrozil. Na sklonku 31. minuty však putoval na lavici hanby David Bušek a Polička nabídnutou přesilovku využila k obratu. Jonáš Dvořák vystřelil od modré čáry a Vratislav Vápeník hezkou tečí z předbrankového prostoru usměrnil kotouč mimo dosah gólmana Kekuly. Největší šanci Bruslařů na vyrovnání měl Tomáš Nguyen, ale z levého křídla trefil jen protější tyčku. Na druhé straně hrací plochy mohl udeřit Jan Boháček, ale zblízka mířil nepřesně.

Polička se snažila hrát ve třetí periodě hlavně dobře zezadu a trpělivě čekala na každou příležitost zaútočit. Ve 49. minutě si vytvořila slibnou šanci, když Jakub Máša sice minul bránu, ale puk se rychle odrazil od zadního hrazení k Jaroslavu Martinů, jenž zblízka netrefil bekhendem odkrytou bránu. V čase 54:16 přišel moment, který srazil mladé Bruslaře do kolen. Václav Pecen si nechal dát za nesportovní chování zbytečný trest ve hře a poslal svůj tým do pětiminutového oslabení. Spartak se sice potom rovněž provinil proti pravidlům, ale domácí hokejisté už vyrovnat i přes závěrečný tlak nedokázali. Východočechům tak doma podlehli těsně 1:2.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Marek Bancíř 0 0 0 0 0
David Bušek 0 0 0 0 4
Tomáš Cejpek 0 0 0 0 0
Ondřej Hlídek 0 0 0 0 0
Martin Hynek 0 0 0 0 0
Jan Jelínek 0 0 0 0 0
Dušan Mendl 0 0 0 0 0
Lukáš Motl 0 0 0 0 0
Tomáš Nguyen 0 0 0 0 0
Václav Pecen 0 0 0 0 25
Martin Polák 0 0 0 0 0
Michal Přibyl 0 0 0 0 0
Dominik Suchý 0 0 0 0 2
Vladimír Szilva 1 0 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vít Kekula 59 0 2 29 0 0

Ohlasy k utkání

22. kolo, úterý 13.12.2016 od 18:30
1:2
(1:1, 0:1, 0:0)
Havl. Brod - Polička
Krajská liga mužů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 4. Szilva – 16. Cik (Pazourek), 32. Vápeník (Dvořák). Rozhodčí: David Kolář – Jaromír Říha, Martin Vepřovský. Vyloučení: 4:7, navíc Pecen (HBR) TH [NESP] – Klíma (POL) OT 10 min. + OK [NESP]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Sestavy

Havl. Brod

Kekula (Adam) – Mendl, Bušek, Suchý, Bancíř, Pecen – Hynek, L. Vala, Jelínek, Szilva "C", M. Přibyl, Cejpek, Abbrent, M. Polák, Motl, Nguyen, Hlídek

Polička

Zelený – Štěrba, Cik, Máša, Dvořák – Klíma, Zobač, Pazourek, Krajíček, Martinů, Boháček, Vápeník "C"

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu