|

Reportáž ze zápasu

BK Havl. Brod

Zahajovací pětiminutovka naznačila, že se bude hrát útočný svižný hokej a po vzájemném oťukávání přišel posléze první nedovolený zákrok hostí, nicméně svůj dvouminutový prohřešek celkem bez větších problémů ubránili. Střel bylo zprvu jako šafránu, proto mezi vyloženou šanci lze počítat pouze příležitost Matěje Pilaře. Ve druhé půlce úvodní části se již střelci osmělili. Také došlo k první šarvátce, což ve výsledku přineslo další početní výhodu choceňského týmu, v jejímž závěru trestuhodně minul Martin Šejba. Na první gól si diváci museli počkat až do poslední minuty, když zvedali ruce nad hlavu po teči Marka Zavřela.

Choceňští potřebovali zrychlit a hlavně zpřesnit rozehrávku, protože jinak to přes dobře bráněné střední pásmo nepůjde. Rychlý oboustranný hokej pokračoval. V probíhající první minutě zostra zahrozil Szilva. Bylo znát, že si Choceňští o přestávce nechali přebrousit brusle a očividně nabrali na rychlosti. Výkon šel o 100 % nahoru. I hosté nezůstali pozadu a střelou od modré, kterou vyslal Pecen, si vynutili před Rudou Bernartem menší závar. No menší ... přesněji tříminutový, prodloužený o vyloučeného domácího hráče. Bruslařský klub toho nevyužil, poněvadž mu Spartak svým pohybem dal jen málo šancí a tak se skóre zápasu dlouhou dobu neměnilo. Změna nastala pouze na postu choceňského gólmana. Na druhou polovinu totiž nastoupil Filip Sajdl. Hokej se líbil. Navíc ho zatraktivnil po nezištné přihrávce Tomáše Prachaře druhou brankou Jan Krejza. Před sirénou si ještě stihly oba týmy zahrát přesilovky, leč nevyužily je.

Kdyby jen šlo zafixovat si výkon z předchozí třetiny hluboko do paměti, poněvadž se jednalo z mého pohledu o prozatím nejlepší přípravnou dvacetiminutovku, ve které hosty Choceň v podstatě k ničemu vážnějšímu nepustila. Po další ubráněné početní nevýhodě si vyjel na výlet Michal Křečan a pohotově poslal kotouč až do brankové sítě. Na hostující trestnou lavici usedl další hříšník, ale ne na dlouho. Vysvobodil ho z ní svým druhým gólem Marek Zavřel. Do konce zápasu zbývalo zhruba dvanáct minut. Havlíčkobrodští si vzali oddechový čas, který, jak se později ukázalo, měl na hosty blahodárný vliv. Události nabraly nebývalé tempo. Po zbytek zápasu hrál Spartak v pěti pouze necelé dvě minuty. Jinak byl nucen bránit se početním výhodám. První z nich využil Vladimír Szilva. 26 sekund proti třem stačilo k dalšímu gólu, Ondřej Hlídek na 4:2. Choceň i nadále pokračuje 100 sekund oslabena. Pardon. Rozhodčí byl jiného názoru. Opět jdeme do tří. Zbytečně tak znervózněl velice pohledné utkání. Hostům se při hře ve čtyřech podařilo dát z hole Michala Semráda kontaktní gól. Time-out si byl nucen vzít i tandem domácích trenérů. Vyhrocený zápas pokračoval choceňským oslabením, ve kterém Jan Jelínek vyrovnal. Radost ale zůstala doma. Postaral se o to v poslední minutě přihrávkou Michal Lichtag a střelec Tomáš Prachař.

Na závěr ještě diváci shlédli pět nájezdů na každé straně s výsledkem - 1:4.

Autor:Dušan Přikryl

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

Ohlasy k utkání

příp. kolo, neděle 25.9.2016 od 17:00
5:4
(1:0, 1:0, 3:4)
Choceň - Havl. Brod

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 20. Zavřel (Řezníček), 34. Krejza (T. Prachař, Zavřel), 43. Křečan, 44. Zavřel (T. Prachař), 60. t. Prachař (Lichtag) - 48. Szilva, 51. Hlídek (Polák), 55. M. Semrád, 59. Jelínek (Szilva). Vyloučení: 9:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Samostatné nájezdy: 1:4. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 5:4.

Sestavy

Choceň

Bernart (od 31. Sajdl) - Novák, Jehlička, Vacek, Dvořák, L. Pilař, Řezníček - Křečan, Šejba, T. Prachař, Knytl, Bednář, Krejza, Lichtag, Zavřel, Král, M. Pilař

Havl. Brod

Kekula - Pecen, Kříž, Bancíř, Mendl, M. Semrád, Suchý - Szilva, Hlídek, Jelínek, Křížek, L. Motl, Abbrent, Polák, M. Přibyl, L. Vala

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři