9. 2. 2017 | Ladislav Vácha

Špatné konce třetin zlomily juniorku, Kohoutům podlehla i doma

Mladí Bruslaři nastoupili do odvety čtvrtfinále play-off proti České Třebové s jasným cílem. V Kotlině chtěli navázat na povedenou první třetinu z utkání na hřišti soupeře, kde překvapivě vedli 2:1. To se jim povedlo a na Kohouty nastoupili s hodně aktivní hrou, jež vedla i k šancím. Gólové radosti se však domácí nedočkali a srazily je nepovedené závěry prvních dvou třetin. Nejdříve inkasovali pouhých 21 sekund před první sirénou a potom 39 sekund před druhým odchodem do kabin. Třetí periodu už si zkušení Východočeši pohlídali, přidali ještě tři branky, vyhráli 5:0 a v sérii vedou 2:0.

Bruslaři začali skvěle a na soupeře vlétli s velkou chutí. Výsledkem byla rychlá přesilovka, jíž sice parta z Kotliny sehrála dobře, jenže gólový efekt se nedostavil. Hru v početní převaze si vyzkoušeli i hosté po faulu Martina Hynka, ale ani oni ji nevyužili. První velkou tutovku měl na holi Patrik Stehno, ale jeho ránu zblízka vytáhl brankář Kekula ramenem na břevno. Na druhé straně zahrozil Ondřej Hlídek, jenž se zjevil sám před gólmanem Nimmerrichterem, ale nastřelil jen jeho betony. Gólové radosti se nedočkal ani českotřebovský Ladislav Jindřich, jenž zblízka vyprášil jen Kekulovy betony. Broďáci na konci třetiny nejenže nevyužili přesilovku, ale navíc v ní pouhých 21 sekund před první sirénou inkasovali, když jim ujel do samostatného úniku Ladislav Jindřich a po hezkém bekhendovém blafáku chladnokrevně zavěsil.

Hosté si hned v první minutě druhé periody vytvořili obrovskou šanci, ale Patrik Stehno sám před bránou nastřelil jen hůl ležícího gólmana Kekuly. Kohouti měli více ze hry a svírali soupeře u jeho brány, z čehož pramenily i vyložené tutovky, ale Vít Kekula neskutečně čaroval. Svůj tým nejvíce podržel ve 39. minutě, kdy vytáhl ze svého arzenálu úžasné zákroky a zamezil dvěma jistým brankám. Dopředu se tlačili i mladí Bruslaři, i když byli dlouho pod tlakem, ale brankář Nimmerrichter v těžkých chvílích podržel svůj tým. Parta z Kotliny schytala druhou tvrdou ránu až 39 sekund před druhou sirénou, když podruhé v utkání inkasovala v poslední minutě třetiny. Česká Třebová předvedla povedenou akci, na jejímž konci pálil z kruhu nad Kekulovo rameno Pavel Kavalír.

Na začátku třetí periody došlo k nepříjemnému momentu. Ondřej Fousek zcela zbytečně dohrál staršího dorostence Radima Pejchala, který schytal tvrdou ránu do oblasti hlavy a krku a hrací plochu opustil hodně otřesený až v doprovodu lékaře. Hlavní rozhodčí Kratochvíl udělil českotřebovskému útočníkovi nepochopitelně pouze dvouminutový trest za nedovolené bránění. Hosté při vlastním oslabení definitivně rozhodli, když vyrobil velkou chybu brankář Kekula, který se vydal ze svého brankoviště ven a namazal puk přímo na hůl Ladislava Jindřicha, jenž zblízka trefil úplně prázdnou bránu. Vzápětí vyrobili mladí Bruslaři chybu, kotouče se zmocnil Ondřej Fousek a z okraje levého kruhu prostřelil brankáře Kekulu. A když za necelou minutu dotlačil z dorážky bekhendem puk do sítě Pavel Kavalír, Vít Kekula přepustil místo v brodském brankovišti kolegovi Adamovi. Kohouti byli aktivnější a domácím nedovolili vstřelit ani čestnou branku, ale ani oni sami se už gólové radosti nedočkali. Nakonec tak slavili zaslouženou výhru 5:0 a zisk druhého bodu v sérii.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Marek Bancíř 0 0 0 0 0
Tomáš Cejpek 0 0 0 0 0
Ondřej Hlídek 0 0 0 0 2
Vojtěch Holenda 0 0 0 0 0
Martin Hynek 0 0 0 0 4
Jan Jelínek 0 0 0 0 0
Tomáš Lachman 0 0 0 0 2
Lukáš Motl 0 0 0 0 0
Tomáš Nguyen 0 0 0 0 2
Václav Pecen 0 0 0 0 0
Radim Pejchal 0 0 0 0 0
Martin Polák 0 0 0 0 0
Michal Přibyl 0 0 0 0 0
Dominik Suchý 0 0 0 0 0
Vladimír Szilva 0 0 0 0 0
Lukáš Vala 0 0 0 0 0
Vojtěch Veverka 0 0 0 0 4

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Adam 13 0 0 0 0 0
Vít Kekula 47 0 5 0 0 0

Ohlasy k utkání

ČF2, středa 8.2.2017 od 18:30
0:5
(0:1, 0:1, 0:3)
Havl. Brod - Č. Třebová
Krajská liga mužů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 20. Jindřich (Krejnus, Nimmerrichter), 40. Kavalír (Zadina, Jindřich), 46. Jindřich, 46. Fousek, 47. Kavalír (Pejcha). Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Ondřej Bohuněk, Filip Pecina. Vyloučení: 7:5. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 63. Průběh utkání: 0:5.

Sestavy

Havl. Brod

Kekula (47. Adam) – Pejchal, Lachman, Suchý, Motl, Bancíř, Pecen – Hynek, L. Vala, Jelínek, Szilva "C", M. Přibyl, Veverka, Cejpek, Holenda, Polák, Nguyen, Hlídek

Č. Třebová

Nimmerrichter (Ehrenberger) – Vondráček, Škvor, Krejnus, Lesák "C", Boruch, Veselý, Fink – Hemský, Pejcha, Schejbal, Jindřich, Zízka, Stehno, Fousek, Zadina, Kavalír

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu