1. 3. 2017 | Milan Sochor

Demolice! Bruslaři nedali Řisutům šanci a ujali se vedení v sérii

HAVLÍČKŮV BROD - Za vyrovnaného stavu se osmifinálová série vrátila opět do Kotliny. Bruslaři chtěli navázat na předchozí vítězství z venkovního utkání a překlopit vedení na svoji stranu. Za tímto cílem šli sebevědomě hned od začátku. Brzy se dostali do vedení a před první přestávkou už měli v zádech dvoubrankový náskok. Ten v prostřední části hry ještě výrazně narostl a utkání bylo prakticky rozhodnuté. Na začátku třetí periody ještě padlo po jedné brance na každé straně, pak už se zápas ale jenom dohrával a domácí si v pohodě dokráčeli pro zasloužené vítězství. Hattrickem se blýskl Lukáš Endál, další branky přidali Tomáš Chlubna, Jakub Lacina, Michal Semrád a Miroslav Třetina. Jedinou kaňkou je, že zápas nedohráli Tomáš Chlubna s Kryštofem Kulhánkem, do příštího zápasu snad ale oba zase naskočí. Ten se odehraje už v pátek na zimním stadionu ve Slaném.

Zápas začal zostra. Šimon Náprstek nevybíravě atakoval Miroslava Dubna, za kterého se srdnatě postavil Petr Kuchta a strhla se mela. Pak už se začal hrát hokej. Jakub Lacina dal exkluzivní pas na osu hřiště, kotouč pak převzal Lukáš Endál, který se z levé strany natlačil před brankoviště a jednou rukou zakončil za Ilašenkův beton. Hosté vyráželi jenom do protiútoků, Bruslaři měli navrch. Druhá branka padla po důrazu před brankovištěm. Tomáš Chlubna si všiml, že gólman Buldoků nemá puk pod kontrolou, vypíchl mu ho, procpal mezi betony a za jeho zády ho dorazil do sítě.

Z druhé třetiny neuběhla ani minuta a už to bylo o tři góly. Lukáš Endál posunul kotouč na pravý kruh Jakubu Lacinovi, jehož nechytatelná dělovka málem protrhla síť. To bylo na Jana Ilašenka dost a v brankovišti ho vystřídal Dominik Chabr. I on ovšem brzy lovil kotouč z brány. Dvakrát během několika málo minut ho z předbrankového prostoru propálil Lukáš Endál, který pak přepočítal čepice na ledě, jelikož dovršil hattrick. Na druhé straně se pak do úniku dostal Petr Janeček, jemu ale zkazila radost tyčka domácí svatyně. A tak opět udeřilo na druhé straně, když se do puku opřel Michal Semrád a vypálil jak z děla. Řisuty se nakonec přeci jen dočkaly branky. Michal Borovanský přenechal kotouč Václavu Kolaříkovi, jehož rána mířila přesně nad Novákovu vyrážečku.

Také hned na začátku třetího dějství se měnilo skóre, a to hned dvakrát. Napřed se prosadili havlíčkobrodští hokejisté, když se puku ujal Miroslav Třetina a po jeho nádherné individuální akci zářila ze světelné tabule už sedmička. Jenže neuběhla ani minuta hry a radovali se také hosté. David Vyskočil nahrál zpoza brány Ivanu Záleskému, který se před brankovištěm dobře zorientoval a zařídil snížení. To už ale nic neřešilo, náskok Bruslařů byl luxusní. Navíc už ani žádná další branka nepadla. Zbytek utkání se spíše dohrával, tempo hry opadlo. Světlou výjimkou byl například únik Tomáše Ludvíka, ten ale hostujícího gólmana nepřelstil. Bruslařům to ale nevadilo a do kabin po zápase odjížděli s dobrým pocitem.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Filip Beneš 0 0 0 0 0
Miroslav Duben 0 0 0 0 2
Lukáš Endál 3 1 4 1 2
Tomáš Chlubna 1 0 1 1 0
David Kozlík 0 0 0 -1 0
Martin Kříž 0 0 0 0 0
Lukáš Křížek 0 0 0 0 0
Petr Kuchta 0 0 0 2 4
Kryštof Kulhánek 0 1 1 0 0
Jakub Lacina 1 2 3 3 0
Tomáš Ludvík 0 1 1 1 2
David Michálek 0 0 0 0 0
Filip Navrátil 0 0 0 0 0
Patrik Přidal 0 1 1 1 0
Michal Semrád 1 0 1 1 0
Miroslav Třetina 1 2 3 2 2
David Vala 0 0 0 1 2
Luboš Voříšek 0 0 0 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Čeněk Novák 60 0 2 25 0 0

Ohlasy k utkání

OF3 kolo, středa 1.3.2017 od 18:00
ZS Kotlina
7:2
(2:0, 4:1, 1:1)
Havl. Brod - Řisuty
2. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 4. Endál (Třetina, Lacina), 17. Chlubna (Ludvík), 21. Lacina (Endál), 27. Endál (Přidal, Třetina), 31. Endál (Kulhánek, Lacina), 34. M. Semrád, 41. Třetina – 35. Kolařík (Borovanský, Keller), 42. Záleský (Vyskočil). Rozhodčí: František Held – Pavel Mikšík, Marek Čelechovský. Vyloučení: 7:10, navíc Náprstek (RIS) 10 min OT [ZHK]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 856. Střely na branku: 41:25. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:2.

Sestavy

Havl. Brod

Novák (Panec) – Vala, Kulhánek, Duben "A", Lacina, Kříž, M. Semrád – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Voříšek, Kozlík, Michálek – Kuchta, Ludvík, Chlubna – Navrátil, Křížek, Beneš

Řisuty

Ilašenko (21. Chabr) – Babický "A", Sedláček, Matula, Kolařík, Keller, Bílek, Kulich – Krpata, Kos "C", Borovanský, Záleský, Čurilla, Hegenbart "A", Slavíček, Janeček, Havlůj,. Náprstek, Fortelka, Vyskočil

Tabulka

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři