BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Žďár n. Sázavou - Havl. Brod 8:3 - Bruslařům praskla hadice. Plameny zachvátily druhý zápas ve velkém stylu
Bruslařům praskla hadice. Plameny zachvátily druhý zápas ve velkém stylu

Bruslařům praskla hadice. Plameny zachvátily druhý zápas ve velkém stylu

14.03.2017 | Richard Wagner, Martin Krásný

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Členové Sboru dobrovolného hasičstva při Bruslařském klubu Havlíčkův Brod vyjeli na ohlášení k požáru na Bouchalkách ve Žďáru. Ihned po příjezdu se povedlo Tomáši Semrádovi s Davidem Michálkem umě zlikvidovat první část požáru. Jenže poté nějaký zlotřilý lump prořezal nebohým bojovníkům s ohněm hadice a vysypal záložní hasičáky. Díky tomu se mohly Plameny přes litý boj brodského družstva expanzivně rozšířit a získat tak převahu. Členové posádky z Kotliny pak také často kvůli hustému dýmu končili na trestné lavici, přičemž této výhody využili rozpálení domácí hned pětkrát. Na konci celého boje pak nalezl poslední kbelík s vodou David Kozlík, který tak alespoň zamezil tomu, aby se Plameny nedostaly na okolní budovy. Z výjezdu se tedy Havlíčkobrodští vrací s nepořízenou. Nyní mají čas na ošetření popálenin, ve čtvrtek je čeká vřava na domácím ledě. Úkol zní jasně - doplnit cisterny, zašít hadice a pořádně Žďárské zkropit!

 
ČF2, úterý 14.3.2017
SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
8:3
(2:2, 2:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 8. Krupka (Kaňka, Beneš), 16. T. Střecha (Beneš, Pleva), 29. Pleva (Kaňka), 38. Kunstmüller (Staněk, Kolda), 44. T. Střecha (Bureš, Kuřítko), 46. Čech (Gregar), 50. Kunstmüller (Gregar, Juráň), 55. Gregar (Kaňka, Pleva) – 5. T. Semrád (Endál, M. Semrád), 5. Michálek (Kozlík, Lacina), 60. Kozlík (Beneš). Rozhodčí: Held, Pokorný – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 3:8, navíc Novák (HBR) OT 10 min. [NESP]. Využití: 5:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 932. Střely na branku: 29:31 (8:13, 8:11, 13:7). Průběh utkání: 0:2, 8:2, 8:3.

SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř (Sláma) – Pleva, Beneš, M. Vítek, Smejkal, Staněk, Rašner, Kolda , Hort – Červenka, Kunstmüller, D. Vítek, Bureš, Kuřítko, Gregar, Čech, T. Střecha, Krupka, Kaňka, Juráň, Jícha.

BK Havlíčkův Brod: Novák (46. Panec) – T. Semrád, Vala, Kulhánek, Duben, Lacina, M. Semrád, Kříž, Přidal – Třetina, Endál, Chlubna, Kozlík, Michálek, Kuchta, Ludvík, Navrátil, Křížek, Beneš, Szilva, Cejpek.

 
(Video: hokejzr.cz)

Už při rozbruslení se tribuny žďárských Bouchalek začaly slušně zaplňovat a nakonec si utkání nenechalo ujít téměř dva tisíce diváků. A když už pět minut před začátkem utkání začala fandit celá hala, bylo jasné, že atmosféra na stadionu bude opět ohromující.

Ještě více do varu dostala diváky obrovská šance Kaňky hned v první minutě, ale Novák tasil skvělý zákrok a jeho dorážku do polodkryté klece zlikvidoval. Naopak v páté minutě na druhé straně, po další velké šanci domácích, potvrdili známé pořekadlo „nedáš – dostaneš“ brodští hokejisté a to hned dvěma slepenými góly. Nejprve se přesnou trefou z mezikruží prosadil Tomáš Semrád a následně po půl minutě dorážel za Řehořova záda odražený kotouč David Michálek.

Domácí však na odpověď nenechali své příznivce dlouho čekat. Hned první přesilovou hru potrestal Lukáš Krupka, když zametl odražený kotouč, po střelách Kaňky a Beneše, do brodské branky a snížil na 1:2. Kritické chvíle po vstřelení kontaktní branky zažívali domácí, kteří se museli bránit čtyři minuty v oslabení poté, kdy Smejkal nejprve sekl protihráče a při avizovaném vyloučení ještě stihl druhý trest za držení. Domácí však skvěle bránili a vynikající Řehoř svůj tým podržel.

V patnácté minutě fauloval hostující Kulhánek a Plameny ukázaly opět soupeři, jak se využívají přesilovky. Beneš našel mezi kruhy najíždějícího Tomáše Střechu a ten parádní střelou zařídil vyrovnání. Hned o dvacet sekund později mohl vrátit Bruslařům vedení Tomáš Semrád, ale pouze rozezvonil tyč žďárské branky. V devatenácté minutě se blýskl svoji hbitou lapačkou Milan Řehoř, jenž fantasticky zlikvidoval téměř jistou branku Michálka.

Nerozhodný stav vydržel až téměř do poloviny zápasu, kdy Plameny již potřetí využily početní výhodu a otočily stav zápasu ve svůj prospěch. Kaňka nabil na modrou Martinu Plevovi, jenž ranou nad Novákův beton poslal Žďár do vedení. Hosté se nepoučili a ve 36. minutě fauloval Tomáš Semrád. Ani tentokrát se hostům nepodařilo žďárské přesilovkové komando ubránit. Kolda nahrál na modrou Staňkovi a ten vyslal střelu po ledě, kterou za Novákova záda tečoval Luboš Kunstmüller. Po půl minutě byl vyloučen Kolda, ale Žďárští byli pozorní a snížení soupeři nedovolili.

Natěšené tribuny tak sledovaly s nadějemi úvod závěrečné třetiny. A po necelých čtyřech minutách jejich očekávání úspěšného konce ještě více přiblížil Tomáš Střecha, kterého zpětnou přihrávkou parádně našel Lukáš Bureš na levém kruhu, a žďárský snajpr trefou k protější tyči zvýšil na 5:2. To ovšem psychicky neunesl brodský kapitán Třetina a již radujícího se Střechu atakoval úderem do hlavy takovým způsobem, že domácí útočník zůstal ležet na ledě a na střídačku a následně do kabiny mu museli pomoct spoluhráči (aktuální stav vypadá na otřes mozku).

Jen o dvě minuty později našel Gregar na modré rozjetého Martina Čecha, ten si vybruslil až před Nováka a poslal černou gumu nad jeho pravý beton. Čeněk Novák poté přenechal své místo v brance Michaelu Pancovi. Ale ani ten dalšímu přídělu od Plamenů nezabránil a v 50. minutě po nahrávkách Gregara a Juráně střelou bez přípravy zvýšil na 7:2 Luboš Kunstmüller.

Svoji herní dominanci korunovaly Plameny v 55. minutě osmou brankou a další, již pátou, využitou přesilovkou po kombinaci Kaňka – Pleva, kterou přesně zakončil Martin Gregar. Zřejmě již menší koncentrovanost domácích v posledních okamžicích zápasu, umožnila ještě Davidu Kozlíkovi tři sekundy před závěrečnou sirénou, kosmetickou úpravu skóre na konečných 8:3.

Ohlasy trenérů

Michal Konečný (SKLH Žďár nad Sázavou): Myslím, že jsme dnes navázali na tu třetí třetinu v Brodě a celkově jsme byli lepší a od toho gólu na dva jedna, jsme jasně dominovali. Byť to asi k play-off patří, tak mě trochu mrzí, že se hosté uchýlili k takovým unfair zákrokům. Nic nemám proti dohrávání soubojů, to je v pořádku, ale to co předvedl pan Třetina, když se náš hráč raduje z gólu a on mu dá do hlavy pěstí, to bych řekl, že by hráč jeho kvalit neměl dopustit. Pak jsme je zesměšnili a to jim možná brnkalo na nervy. Ale znovu říkám, pokud dohraje souboj u mantinelu, to berem, my jsme na to nachystaní, ale když frajer takhle napadne pěstí hráče, který se raduje z gólu a nečeká to, tak to do hokeje nepatří a určitě by bylo dobré, kdyby se pan Třetina na tom ledě teď hodně hlídal.

Roman Kaňkovský (BK Havlíčkův Brod): Do utkání jsme vstoupili skvěle a brzy jsme vedli 2:0. Dnešní zápas rozhodlo to, že jsme nevyužili čtyřminutovou přesilovku 5 na 4 a hráli jsme nedisciplinovaně, tím jsme posadili soupeře na koně. Nedařila se nám ani hra v oslabení, soupeř naše fauly potrestal pěti brankami.

 
Zápasy v sezóně
přát. | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 6:1
7.kolo | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 4:2
16.kolo | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 3:4sn
25.kolo | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 5:4
34.kolo | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 2:4
ČF1 | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 4:2
ČF2 | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 8:3
ČF3 | Havl. Brod - Žďár n. Sázavou | 4:1
ČF4 | Žďár n. Sázavou - Havl. Brod | 2:3p
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv