BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - M. Budějovice 8:5 - Patrik Přidal 3x píchl do úlu a hattrickem sestřelil Žihadla!
Patrik Přidal 3x píchl do úlu a hattrickem sestřelil Žihadla!

Patrik Přidal 3x píchl do úlu a hattrickem sestřelil Žihadla!

23.03.2017 | Milan Sochor

HAVLÍČKŮV BROD – V havlíčkobrodské Kotlině se prvním zápasem rozehrálo semifinálové utkání, které hned od úvodních minut naznačovalo, že série bude velmi vyrovnaná. Domácí Bruslaři se totiž dvakrát dostali do vedení, Žihadla svoji ztrátu pokaždé ale smazala, a na začátku druhého dějství se dostala dokonce do vedení. V tu chvíli se začaly ve tvářích domácích příznivců tvořit vrásky. Jenže domácí následně nasázeli 4 góly do hostující svatyně a tím položili pevné základy k vítěznému začátku série. V závěrečné části hry chtěli hosté zápas zdramatizovat, Bruslaři ale na jejich trefu zareagovali dalšími dvěma góly a výhru už si pohlídali. Po hattricku PATRIKA PŘIDALA, dvou gólech DAVIDA KOZLÍKA a brankách LUKÁŠE ENDÁLA, TOMÁŠE CHLUBNY a DAVIDA MICHÁLKA se hokejisté Havlíčkova Brodu ujali vedení v sérii 1:0.

 
SF1, čtvrtek 23.3.2017, ZS Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Moravské Budějovice 2019
HC Moravské Budějovice 2019
8:5
(2:2, 4:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. Endál (T. Semrád, Třetina), 9. Kozlík (Teplý, Duben), 26. Přidal (T. Semrád), 28. Přidal (Endál, Kříž), 32. Chlubna (Kuchta), 32. Kozlík (T. Semrád), 50. Přidal (Vala), 52. Michálek (Vala, T. Semrád) – 8. Krutiš (Rytnauer, Matějka), 16. Rytnauer (Krutiš), 22. Mikeš (Šťáva, Kovář), 47. Mikeš (Havel, Šťáva), 54. Krutiš (Matějka, Pelikán). Rozhodčí: Michal Škrobák, Tomáš Battěk – Radek Špringl, Ondřej Doležal. Vyloučení: 5:11, navíc Lupač (MBU) 5 min + OK [ZHK], Havel (MBU) 10 min OT. Využití: 1:1 V oslabení: 1:0. Diváci: 1392. Střely na branku: 53:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 6:3, 6:4, 8:4, 8:5.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kříž, Bušek – Přidal, Třetina "C", Endál – Teplý, Kozlík, Michálek – Chlubna, Ludvík, Kuchta – Navrátil, Szilva, Beneš – Křížek

HC Moravské Budějovice 2019: Dusík (32. Dudáček) – Šťáva, Kovář, Sobotka "A", Kliment, Peroutka, Polívka, Pelikán – Kondratěv, Havel, Mikeš "C", Nováček, Rytnauer "A", Krutiš, Horký, Lupač, Matějka, Hačecký

 

První minuty naznačovaly, že utkání bude velice napínavé. Roman Mikeš nebezpečně pálil na jedné straně, chvíli po něm zahrozil na opačné straně hřiště také Tomáš Semrád. Pak už začaly padat i branky. Jako první se v přesilové hře po tečované střele Tomáše Semráda radoval Lukáš Endál. Hosté ale dokázali vyrovnat, po zmatcích před havlíčkobrodským brankovištěm namířil puk do odkryté brány Petr Krutiš. Domácí se brzy na to ovšem dostali zpátky do vedení. Po krásné akci Michala Teplého překonal hostujícího gólmana David Kozlík. Zápas byl i nadále vyrovnaný a Žihadla podruhé vyrovnala. Po chybě havlíčkobrodské obrany se k dorážce dostal Ladislav Rytnauer, který dokázal usměrnit puk za Novákova záda.

Druhá perioda začala lépe pro Žihadla. Hned v jejím úvodu se na pravém křídle uvolnil Roman Mikeš a střelou nad vyrážečku poslal hosty do vedení. Zbytek prostřední části hry patřil ale Bruslařům. Tomáš Semrád dlouhou přihrávkou poslal do úniku Patrika Přidala, jenž našel skulinku mezi Dusíkovými betony. Netrvalo dlouho a havlíčkobrodská čtyřiadvacítka zaúřadovala znovu. Patrik Přidal se natáhl po střele Lukáše Endála a jednou rukou puk protečoval do horního rohu hostující klece.

(Video: Ondřej Rázl)

Aktivita Havlíčkova Brodu pokračovala a prosadila se také třetí lajna. Po povedené přihrávce Petra Kuchty se před brankovištěm do puku opřel Tomáš Chlubna a střelou z první se nemýlil. Za dalších 40 sekund už vedli domácí dokonce o tři branky. Při signalizovaném vyloučení Moravských Budějovic skočil na led David Kozlík a po střele Tomáše Semráda dorazil puk do brány téměř z nulového úhlu, čímž vyhnal Lukáše Dusíka na střídačku.

Ve třetí třetině hráli domácí s pohodlným náskokem, jiskřičku naděje pro Žihadla ovšem vykřesal Roman Mikeš, když překonal domácího gólmana střelou zápěstím z levého kruhu. Tu ale zase rychle zhasl Patrik Přidal, který svůj výborný výkon korunoval hattrickem. Chvíli na to se navíc dostal do úniku David Michálek, po jehož blafáku už myšlenky hostů mohly směřovat spíše k sobotní odvetě. Poslední slovo měl sice Petr Krutiš, když se v přesilové hře trefil z ostrého úhlu kolem betonů brankáře, první vítězství v sérii už si ale Bruslaři vzít nenechali.

Ohlasy trenérů

Ladislav Fixa (BK Havlíčkův Brod): Chtěli jsme na domácím kluzišti získat první bod, a to se nám podařilo. V Moravských Budějovicích nás čeká těžší utkání, než jsme odehráli dnes, ale chceme se s tím poprat a vyhrát i venku. 
Zápasy v sezóně
přát. | M. Budějovice - Havl. Brod | 5:6
přát. | Havl. Brod - M. Budějovice | 2:1
8.kolo | Havl. Brod - M. Budějovice | 6:5p
17.kolo | M. Budějovice - Havl. Brod | 2:4
26.kolo | Havl. Brod - M. Budějovice | 5:2
35.kolo | M. Budějovice - Havl. Brod | 7:4
SF1 | Havl. Brod - M. Budějovice | 8:5
SF2 | M. Budějovice - Havl. Brod | 0:5
SF3 | Havl. Brod - M. Budějovice | 8:2
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Muži
SC Kolín
BK Havlíčkův Brod