BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: M. Budějovice - Havl. Brod 0:5 - Druhé třetiny rozhodují. Tu tentokrát opanovala Žihadla a vyrovnala semifinálovou sérii
Druhé třetiny rozhodují. Tu tentokrát opanovala Žihadla a vyrovnala semifinálovou sérii

Druhé třetiny rozhodují. Tu tentokrát opanovala Žihadla a vyrovnala semifinálovou sérii

26.03.2017 | Milan Sochor

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – Semifinálová série Bruslařů se Žihadly se přesunula ke svému druhému utkání na led Moravských Budějovic. Domácí na svém ledě chtěli za každou cenu vyhrát, aby vyrovnali stav série a vyhnuli se případnému odvracení mečbolu svého soupeře. Za tímto cílem vykročili správným směrem, když se brzy ujali vedení. Ještě před první přestávkou ale parta pod vedením Romana Kaňkovského s Ladislavem Fixou skóre otočila. Pak ovšem přišla klíčová druhá perioda. Jak v úvodním utkání vyšla parádně Havlíčkovu Brodu, tak tentokrát ji opanovaly Moravské Budějovice. Žihadla v ní bodla hned třikrát a dostala se do dvoubrankového vedení. To už si ve třetí třetině vzít nenechala, naopak jej ještě navýšila. Série se tak za vyrovnaného stavu 1:1 vrací do Kotliny a bude pokračovat pondělním zápasem.

 
SF2, sobota 25.3.2017, Stadion Moravské Budějovice
HC Moravské Budějovice 2019
HC Moravské Budějovice 2019 - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
0:5
(1:2, 3:0, 2:1)
Zápas byl po výsledku 6:3 nakonec sportovně technickou komisí ČSLH dodatečně zkontumován poměrem 5:0 ve prospěch hostů z Havlíčkova Brodu kvůli neoprávněnému startu moravskobudějovického útočníka Marka Lupače.

Branky a nahrávky: 5. Havel (Kovář), 25. Mikeš (Nováček, Šťáva), 32. Horký (Hačecký), 37. Havel (Horký, Rytnauer), 52. Havel (Horký), 60. Mikeš (Horký) – 10. Endál (Přidal), 19. Beneš (Kuchta), 59. Lacina. Rozhodčí: Pavel Obadal, Rudolf Volf – Petr Blaha, Leon Wesley. Vyloučení: 10:8, navíc Mikeš (MBU) 10 min OT [ZHK], Beneš (HBR) 5 min + TH [HRUB]. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1008. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3, 6:3.

HC Moravské Budějovice 2019: Dudáček (Dusík) – Šťáva, Kovář, Sobotka "A", Peroutka, Pelikán, Kliment, Polívka – Havel, Mikeš "C", Nováček, Rytnauer "A", Krutiš, Horký, Matějka, Lupač, Hačecký, Salát

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Kulhánek, Vala, Kříž, Bušek – Přidal, Třetina "C", Endál "A", Teplý, Kozlík, Michálek, Chlubna, Ludvík, Kuchta, Navrátil, Szilva, Beneš

 

První minuty vážnější šance nepřinesly, domácí se ovšem poměrně brzy dostali do vedení. Lukáš Havel se napřáhl na pravém kruhu a jeho prudký projektil skončil až v síti. Pak se ovšem čím dál více do útočení zapojovali Bruslaři, na čemž měla svůj podíl také přesilová hra 5 na 3. Tu sice hosté ještě nevyužili, chvíli na to už se ale radovali z vyrovnání po povedené individuální akci Lukáše Endála. Havlíčkobrodští se mohli dostat do vedení po nenápadné střele Tomáše Chlubny, která proklouzla domácímu brankáři pod betony, pak se ale zastavil o tyč.

O další chvilku později se neprosadil ani Michal Teplý, který měl dost času i prostoru před domácím brankovištěm, svůj pokus ale nasměřoval jenom do Dudáčkovy lapačky. Bruslaři se ale přeci jen dostali do vedení a to dokonce v početní nevýhodě. Petr Kuchta vybojoval kotouč, vyvezl jej dopředu a naservíroval jej Filipu Benešovi, který se trefil neomylně.

Druhá třetina ovšem Havlíčkovu Brodu vůbec nevyšla. Domácí si po pár minutách své aktivity vynutili přesilovou hru, kterou i trochu se štěstím využil Roman Mikeš. Žihadla pokračovala v aktivní hře a odměnou jim byl zvrat ve vývoji utkání. David Horký dostal u levé tyče Čeňka Nováka dostatek času na to, aby natřikrát prošťouchal kotouč za gólmanovy betony. Hosté mohli reagovat v přesilové hře, to si jim ale na rozdíl od svého soupeře nepodařilo. Moravské Budějovice využily druhou přesilovou hru po přesné ráně Lukáše Havla z ostrého úhlu na pravé straně.

Do třetí třetiny tak vstupovali domácí s dvoubrankovým náskokem, nic však ještě nebylo rozhodnuto. To se mohlo změnit po další jedovaté střele Lukáše Havla, jenže ta se odrazila od horní tyče nad bránu. Hned z dalšího protiútoku mohli naopak Bruslaři snížit, zakončení Davida Kozlíka ale Milan Dudáček vyrazil. Hosté se hnali za snížením, v jejich snaze je ale zastavil faul. Ten navíc Žihadla potrestala díky dovršenému hattricku Lukáše Havla.

Na ledě to vřelo a impulsem pro Havlíčkův Brod mohla být bitka Filipa Beneše s Davidem Horkým, ve které měl navrch útočník Bruslařů. Jenže nebezpečno bylo znovu před hostující svatyní. Po zákroku Čeňka Nováka dorážel Roman Mikeš, jemuž se podařilo havlíčkobrodského brankáře překonat, za něj ale zaskočil Patrik Přidal, který tak zabránil jasnému gólu. Moravské Budějovice pak chybovaly v rozehrávce a Jakub Lacina ukradený kotouč dopravil až do sítě. Na kostce nad ledem už ovšem nesvítily ani celé dvě minuty a času na vstřelení dvou branek bylo poměrně málo. Nepomohla už ani hra bez brankáře a vítězství domácích gólem do opuštěné klece potvrdil Roman Mikeš.

Ohlasy trenérů

Ladislav Fixa (BK Havlíčkův Brod): Dnes nám soupeř vztyčil varovný prst a ukázal nám, že bez tvrdé práce, bojovnosti a houževnatosti to prostě nepůjde. Prohráli jsme zaslouženě. Hráči soupeře padali do střel po hubě, dohrávali souboje a šli si za vítězstvím. My se připravíme na pondělní domácí zápas, abychom ho zvládli. Věříme, že tento výkon byl ojedinělý a navážeme na práci, která nás zdobila v sérii se Žďárem.

Tomáš Jakeš (asistent trenéra, HC Moravské Budějovice 2005): My všichni jsme se na ten zápas těšili, celý tým. Ta první třetina nám moc nevyšla, ale věřili jsme ve vítězství do poslední minuty. Bylo to vidět i na ledě, nasazení, bojovnost. My tu sílu máme, což ukázala celá sezóna. V play-off, první kolo, druhé i teď ve třetím kole jdeme za svým cílem, rveme se do poslední minuty. Je to otevřené. Myslím, že zažíváme krásné období, kluci si ho vychutnávají. Ale máme za dveřmi další zápas, musíme se na něj připravit. Bude nás to stát asi hodně sil, ale v tom je krása hokeje.

 
Zápasy v sezóně
přát. | M. Budějovice - Havl. Brod | 5:6
přát. | Havl. Brod - M. Budějovice | 2:1
8.kolo | Havl. Brod - M. Budějovice | 6:5p
17.kolo | M. Budějovice - Havl. Brod | 2:4
26.kolo | Havl. Brod - M. Budějovice | 5:2
35.kolo | M. Budějovice - Havl. Brod | 7:4
SF1 | Havl. Brod - M. Budějovice | 8:5
SF2 | M. Budějovice - Havl. Brod | 0:5
SF3 | Havl. Brod - M. Budějovice | 8:2
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv