26. 3. 2017 | Milan Sochor

Druhé třetiny rozhodují. Tu tentokrát opanovala Žihadla a vyrovnala semifinálovou sérii

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – Semifinálová série Bruslařů se Žihadly se přesunula ke svému druhému utkání na led Moravských Budějovic. Domácí na svém ledě chtěli za každou cenu vyhrát, aby vyrovnali stav série a vyhnuli se případnému odvracení mečbolu svého soupeře. Za tímto cílem vykročili správným směrem, když se brzy ujali vedení. Ještě před první přestávkou ale parta pod vedením Romana Kaňkovského s Ladislavem Fixou skóre otočila. Pak ovšem přišla klíčová druhá perioda. Jak v úvodním utkání vyšla parádně Havlíčkovu Brodu, tak tentokrát ji opanovaly Moravské Budějovice. Žihadla v ní bodla hned třikrát a dostala se do dvoubrankového vedení. To už si ve třetí třetině vzít nenechala, naopak jej ještě navýšila. Série se tak za vyrovnaného stavu 1:1 vrací do Kotliny a bude pokračovat pondělním zápasem.

První minuty vážnější šance nepřinesly, domácí se ovšem poměrně brzy dostali do vedení. Lukáš Havel se napřáhl na pravém kruhu a jeho prudký projektil skončil až v síti. Pak se ovšem čím dál více do útočení zapojovali Bruslaři, na čemž měla svůj podíl také přesilová hra 5 na 3. Tu sice hosté ještě nevyužili, chvíli na to už se ale radovali z vyrovnání po povedené individuální akci Lukáše Endála. Havlíčkobrodští se mohli dostat do vedení po nenápadné střele Tomáše Chlubny, která proklouzla domácímu brankáři pod betony, pak se ale zastavil o tyč.

O další chvilku později se neprosadil ani Michal Teplý, který měl dost času i prostoru před domácím brankovištěm, svůj pokus ale nasměřoval jenom do Dudáčkovy lapačky. Bruslaři se ale přeci jen dostali do vedení a to dokonce v početní nevýhodě. Petr Kuchta vybojoval kotouč, vyvezl jej dopředu a naservíroval jej Filipu Benešovi, který se trefil neomylně.

Druhá třetina ovšem Havlíčkovu Brodu vůbec nevyšla. Domácí si po pár minutách své aktivity vynutili přesilovou hru, kterou i trochu se štěstím využil Roman Mikeš. Žihadla pokračovala v aktivní hře a odměnou jim byl zvrat ve vývoji utkání. David Horký dostal u levé tyče Čeňka Nováka dostatek času na to, aby natřikrát prošťouchal kotouč za gólmanovy betony. Hosté mohli reagovat v přesilové hře, to si jim ale na rozdíl od svého soupeře nepodařilo. Moravské Budějovice využily druhou přesilovou hru po přesné ráně Lukáše Havla z ostrého úhlu na pravé straně.

Do třetí třetiny tak vstupovali domácí s dvoubrankovým náskokem, nic však ještě nebylo rozhodnuto. To se mohlo změnit po další jedovaté střele Lukáše Havla, jenže ta se odrazila od horní tyče nad bránu. Hned z dalšího protiútoku mohli naopak Bruslaři snížit, zakončení Davida Kozlíka ale Milan Dudáček vyrazil. Hosté se hnali za snížením, v jejich snaze je ale zastavil faul. Ten navíc Žihadla potrestala díky dovršenému hattricku Lukáše Havla.

Na ledě to vřelo a impulsem pro Havlíčkův Brod mohla být bitka Filipa Beneše s Davidem Horkým, ve které měl navrch útočník Bruslařů. Jenže nebezpečno bylo znovu před hostující svatyní. Po zákroku Čeňka Nováka dorážel Roman Mikeš, jemuž se podařilo havlíčkobrodského brankáře překonat, za něj ale zaskočil Patrik Přidal, který tak zabránil jasnému gólu. Moravské Budějovice pak chybovaly v rozehrávce a Jakub Lacina ukradený kotouč dopravil až do sítě. Na kostce nad ledem už ovšem nesvítily ani celé dvě minuty a času na vstřelení dvou branek bylo poměrně málo. Nepomohla už ani hra bez brankáře a vítězství domácích gólem do opuštěné klece potvrdil Roman Mikeš.

M. Budějovice - Havl. Brod

Zápas byl po výsledku 6:3 nakonec sportovně technickou komisí ČSLH dodatečně zkontumován poměrem 5:0 ve prospěch hostů z Havlíčkova Brodu kvůli neoprávněnému startu moravskobudějovického útočníka Marka Lupače.

Branky a nahrávky: 5. Havel (Kovář), 25. Mikeš (Nováček, Šťáva), 32. Horký (Hačecký), 37. Havel (Horký, Rytnauer), 52. Havel (Horký), 60. Mikeš (Horký) – 10. Endál (Přidal), 19. Beneš (Kuchta), 59. Lacina. Rozhodčí: Pavel Obadal, Rudolf Volf – Petr Blaha, Leon Wesley. Vyloučení: 10:8, navíc Mikeš (MBU) 10 min OT [ZHK], Beneš (HBR) 5 min + TH [HRUB]. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1008. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3, 6:3.

M. Budějovice

Dudáček (Dusík) – Šťáva, Kovář, Sobotka "A", Peroutka, Pelikán, Kliment, Polívka – Havel, Mikeš "C", Nováček, Rytnauer "A", Krutiš, Horký, Matějka, Lupač, Hačecký, Salát

Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Kulhánek, Vala, Kříž, Bušek – Přidal, Třetina "C", Endál "A", Teplý, Kozlík, Michálek, Chlubna, Ludvík, Kuchta, Navrátil, Szilva, Beneš