6. 4. 2017 | Richard Wagner, Ladislav Vácha

Úspěšný odstřel! Brodští myslivci vystříleli jabloneckou škodnou z ledu!

JABLONEC NAD NISOU - Myslivecký spolek při Bruslařském klubu Havlíčkův Brod obdržel od ČSLH (Českého svazu lesního hokeje - pozn. red.) zprávu o přemnožení Vlků v revíru vrchního hajného Cinibulka. Netrvalo dlouho a udatná družina z Kotliny se vydala do Jizerských hor, aby se s místními šelmami vypořádala. Boj měl celkem tři části. V té první zasadil ránu do řad jablonecké smečky Filip Beneš. Ve druhé třetině se povedlo predátorům hájícím své přirozené teritorium dvakrát udeřit a získat na svou stranu výhodu. Při boji byl také zle poraněn Jakub Lacina, který po zásahu vlčím tesákem odjel v kaluži krve do nemocnice. Ve třetím dějství se parta z Vysočiny semkla a nejprve srovnal vývoj precizně pálící Tomáš Semrád, který tak položil základ k úspěšnému obratu. Minutu před koncem, když už to vypadalo, že Brodu dochází broky v kulovnici, zacílil přesně do kožichu Lukáš Endál. Cíl byl tedy splněn. Radost fanoušků, kteří této honbě za vítězstvím přihlíželi, byla slyšet až v Liberci na Ještědu, u kterého Jablonec i s hájenkou revírníka Cinibulka leží.

Bruslaři naskočili do zápasu s velkou chutí a už v 6. minutě mohutně slavili první vstřelenou branku. Nahození Jakuba Laciny sebral v blízkosti útočné modré čáry navrátilec do sestavy Filip Beneš, který si odpykal dvouzápasový trest, vystřihl hezké sólo a zblízka prostřelil brankáře Stejskala. Hosté si však vzápětí počínali nedisciplinovaně a Vlci byli blízko vyrovnání. Z ideální palebné pozice mezi kruhy střílel Jiří Moravec, ale jeho dělovka o kousek minula Novákovu bránu. Vzápětí se opřel do puku i nejproduktivnější hráč domácích Kamil Bříška a jeho pumelice zazvonila na tyčku. Hrál se vyrovnaný hokej, i když mírně navrch měli přeci jen hokejisté Havlíčkova Brodu. Z jejich tábora měl na holi velkou šanci Miroslav Třetina, jenže z bezprostřední blízkosti na pozorného gólmana Stejskala nevyzrál.

Broďáci chtěli od začátku prostřední části zlepšit svůj herní projev, ale to se jim vůbec nepovedlo. Ba naopak! Hodně se trápili v rozehrávce i v kombinaci a kupili chyby. A po jedné z nich Severočeši vyrovnali! Michal Pavlů nahrál do jízdy kapitánu Kamilu Bříškovi, jenž se prohnal brodskou defenzivou jako uragán a ze vzdálenosti několika kroků chladnokrevně skóroval. A z pohledu Jablonce nad Nisou to mohlo být ještě veselejší, jenže Michal Nevyhoštěný při přesilovce trefil jen dobře postaveného brankáře Nováka. Hra v početní převaze se nabídla i bojovníkům z Kotliny, ale ti nejenže s ní naložili prachbídně, ale dokonce při ní inkasovali! Jiří Moravec poslal puk do útočného pásma, kde ho nechtěně ztlumil čárový rozhodčí a toho dokonale využil Michal Nevyhoštěný, jehož překvapivá střela z úhlu zaskočila gólmana Nováka a projela mu mezi betony až do sítě. Havlíčkobrodská družina byla v tu chvíli hodně dole, ale její výkon se postupem času výrazně zlepšoval. Blizoučko gólovému úspěchu byli Tomáš Semrád a Kryštof Kulhánek, ale z okraje kruhů mířili jen do břevna.

Havlíčkův Brod ve třetí periodě hladové Vlky přehrával, ale domácí zodpovědně bránili a trpělivě čekali na možnosti k protiútokům. Při jednom z nich pláchl soupeřově obraně Vojtěch Havlas, ale na brankáře Nováka si nepřišel. V čase 47:59 putoval na lavici hanby Lukáš Endál, ale při vlastním oslabení dokázali udeřit i hosté. Severočeši špatně vystřídali a před Tomášem Semrádem se otevřela spousta volného prostoru. Šikovný obránce mohl při přečíslení 2 na 1 nahrávat, ale vzal zodpovědnost na sebe a z pravého kruhu úchvatnou zápěstní ranou zavěsil pod víko. S blížící se třetí sirénou bylo znát, že Vlkům dochází dech, zatímco aktivně hrajících Bruslařů, kteří potřebovali získat všechny tři body, byl doslova plný led. A když už to vypadalo, že po základní hrací době bude platit nerozhodný stav 2:2, zasadili Kaňkovského svěřenci svému soupeři smrtelnou ránu. Po vyhraném vhazování vypálil Martin Kříž, kotouč sebral za bránou Miroslav Třetina a naservíroval geniální pas na hůl Lukáše Endála, který parádní střelou z mírného úhlu na levé straně rozechvěl síťku za Stejskalovými zády. Na tabuli přitom svítil čas 59:27! Soubor z Kotliny už žádné drama nedovolil a vyválčil u Nisy nesmírně důležité všechny tři body.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Filip Beneš 1 0 1 2 0
Miroslav Duben 0 0 0 1 0
Lukáš Endál 1 0 1 0 2
Tomáš Chlubna 0 0 0 0 0
David Kozlík 0 0 0 0 2
Martin Kříž 0 1 1 2 4
Petr Kuchta 0 1 1 1 2
Kryštof Kulhánek 0 0 0 1 0
Jakub Lacina 0 1 1 0 0
Tomáš Ludvík 0 0 0 0 0
David Michálek 0 0 0 1 0
Patrik Přidal 0 0 0 0 0
Tomáš Semrád 1 0 1 0 12
Miroslav Třetina 0 1 1 1 0
David Vala 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Čeněk Novák 60 0 2 32 0 0

Ohlasy k utkání

KV2 kolo, středa 5.4.2017 od 18:00
2:3
(0:1, 2:0, 0:2)
Jablonec n/N - Havl. Brod
2. liga

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 26. Bříška (Pavlů, Moravec), 31. Nevyhoštěný (Moravec) – 6. Beneš (Lacina), 50. T. Semrád (Kuchta), 60. Endál (Třetina, Kříž). Rozhodčí: Jílek, Würtherle - Krátký, Šmika. Vyloučení: 6:7, navíc Moravec - T. Semrad, oba 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 420. Střely na branku: 34:46. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Sestavy

Jablonec n/N

Stejskal (Bouška) – Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Žalud, Hubáček – Nevyhoštěný, Bříška (C), Havlas – Babec, Demel, Homolka – Mulač, Brokeš, Frk – Gecko, Pulec, Švík.

Havl. Brod

Novák (Panec) – Kulhánek, T. Semrád, Duben (A), Lacina, Vala, Kříž, M. Semrád, Bušek – Přidal, Třetina (C), Endál (A) – Beneš, Michálek, Kozlík – Kuchta, Ludvík, Chlubna – Navrátil, Szilva, Křížek.

Tabulka

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři