BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Nymburk - Havl. Brod 2:1sn - Vyrovnaná bitva! Bruslaři podlehli po nájezdech Nymburku
Vyrovnaná bitva! Bruslaři podlehli po nájezdech Nymburku

Vyrovnaná bitva! Bruslaři podlehli po nájezdech Nymburku

07.10.2017 | Štěpán Ondráček

NYMBURK - Bruslaři vyjeli na led předposledního týmu tabulky - NED Hockey Nymburk. Kdo čekal jednoznačné vítězství Adamovy party, tak se hluboce mýlil. Zápas nabídl první branku až ve druhé třetině, když se prosadil Jan Milfait. Havlíčkobrodské hokejisty držel ve vyrovnaném utkání brankář David Marek, ale ten ke konci utkání kapituloval. Bruslaři si nakonec odvezli bod, když nezvládli samostatné nájezdy. V sestavě se poprvé od zranění představil talentovaný útočník David Michálek.

 
7., sobota 7.10.2017, Zimní stadion Nymburk
NED Hockey Nymburk
NED Hockey Nymburk - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
2:1sn
(0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 51. Vostřák (Šťastný), rozh. náj. Stehlík – 29. Milfait (Vala, Voříšek). Rozhodčí: Tomáš Battěk – Ondřej Žídek, František Štěpánek. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 349. Střely na branku: 32:53 (13:13, 10:16, 8:16 - 1:8). Průběh utkání: 0:1, 2:1sn.

NED Hockey Nymburk: Skuhrovec (Formánek) - Kříž "A", Knesl, Žemlička, Rittig, Hofman, Mašek, Parrish - Šťastný, Josefus, Stehlík, Eis "C", Bičiště "A", Čapek, Planý, Kuzďas, Hierman, Král, Arnošt, Smejkal, Vostřák

BK Havlíčkův Brod: Marek (Novák) - T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Kříž, Havlík - Endál, Třetina "C", Přidal - Voříšek, Milfait "A", Šuhaj - Michálek, Kozlík, Beneš - Kuchta, Ludvík, Chlubna

 

První třetina byla ovlivněna několika vyloučeními. Neuběhly ani tři minuty, a obě trestné lavice už byly zahřáté. Oba celky měly v první periodě k dispozici celkem tři početní výhody, všechny ovšem zůstaly bez využití. Brankáři Nymburku i Havlíčkova Brodu předvedli množství úspěšných zákroků, příliš nebezpečným šancím ale čelit nemuseli.

Po přestávce už byla situace jiná. Především Bruslaři přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a začali svého soupeře přehrávat. V polovině druhého dějství napřáhl na pravém kruhu Jan Milfait, jeho prudká rána trefila jen břevno. O několik okamžiků později vymyslel David Vala perfektní přihrávku na Jana Milfaita, jenž už se nemýlil a zblízka uklidil kotouč do odkryté části klece. Také domácí se i přes větší aktivitu havlíčkobrodských hokejistů dostávali do lepších pozic než v předešlé části hry, David Marek ovšem podržel svůj tým.

Ve třetí periodě byla převaha mužstva z Vysočiny nejvýraznější. Petr Kuchta dostal přihrávku do ideální pozice na okraji levého kruhu, ztroskotal ale na výborném Michaelu Formánkovi. Štěstí nepřálo ani Janu Milfaitovi, který podruhé v zápase otestoval pevnost brankové konstrukce. Pak si vybrala smolnou chvilku havlíčkobrodská defenziva. Po její chybě zůstal sám před brankářem Jaroslav Vostřák a zblízka nedal Davidu Markovi nejmenší šanci. Inkasovaná branka svěřence Václava Adama nepoložila. Hosté i nadále bušili na nymburskou bránu, jenže ta zůstávala zavřená.

Do prodloužení si přenesli Bruslaři oslabení. To dokázali ubránit a v samotném závěru naopak sami hráli ve dvojnásobné početní převaze. Domácí se zuby nehty ubránili, pomohla jim znovu i branková konstrukce, když se střela Lukáše Endála otřela o tyč. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Mezi havlíčkobrodskými tyčemi vystřídal Davida Marka po dvou obdržených gólech Čeněk Novák, ani jeho zákroky ale k bodu navíc nepomohly. Z Bruslařů svůj pokus proměnili pouze Jan Milfait s Miroslavem Třetinou, o osudu utkání tak rozhodl domácí Jan Stehlík.

Ohlasy trenérů

Václav Adam (BK Havlíčkův Brod): Prvních deset minut z naší strany nebylo dobrých, hra byla hodně rozkouskovaná třemi našimi vyloučeními. Někteří hráči se nedostali do tempa, protože jsme kvůli tomu museli točit jen čtveřice. Postupem času jsme se dostávali do hry. Myslím si, že od druhé třetiny jsme byli lepším týmem. Dostávali jsme se do šancí, ale tentokrát nás zradila koncovka. Měli jsme minimálně šest vyložených šancí, které jsme neproměnili. V poslední třetině jsme se dopustili hrubé chyby, po které jsme inkasovali. Bohužel, to mělo vliv na další průběh zápasu. Hráli jsme i několik přesilových her, myslím si, že nebyly sehrané špatně, ale při zakončení nám chybělo i potřebné štěstí. Soupeř hrál dobře před bránou malý box, zhušťoval tak prostor, a i když už jsme překonali brankáře, tak zazvonila branková konstrukce nebo to ještě chytl soupeřův hráč. Když to shrnu, byl to takový zápas blbec, ve kterém jsme doplatili na naši střeleckou nemohoucnost. Jinak si myslím, že jsme herně nepodali špatný výkon, ve dvou třetinách jsme byli lepší než soupeř, kterého hodně podržel dobře chytající gólman.

 
Zápasy v sezóně
7. | Nymburk - Havl. Brod | 2:1sn
16. | Havl. Brod - Nymburk | 6:5
25. | Nymburk - Havl. Brod | 2:3p
34. | Havl. Brod - Nymburk | 4:3p
 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv