4. 3. 2018 | Dominik Adam, Kateřina Kundertová

Bruslaři porazili Piráty, čistým kontem se blýskl Rachůnek!

Bruslaři vyjeli na led Chomutova, kde chtěli získat další body do své sbírky. To se jim povedlo! Broďáci zaskočili papírového favorita a zaskočili jej vítězstvím 2:0. Čistým kontem se potřetí v sezoně blýskl Matěj Rachůnek! Za Havlíčkův Brod se trefili Marek Tecl a Radim Pejchal.

Piráti nevstoupili do duelu ideálně, jelikož byl po pár minutách vyloučen Eric Mežnar za podražení. Šest vteřin před vypršením trestu šli hosté do vedení, to zařídil Marek Tecl, jenž po přihrávce skrz brankoviště neměl problém trefit odkrytou část klece – 0:1. Chomutovští chtěli rychle odpovědět, jenomže Tomáš Vjačka z těsné blízkosti ani David Černý z prostoru mezi kruhy na brankáře hostů nevyzráli. V dalším průběhu si oba celky zahrály ve výhodě o jednoho hráče, čehož ani jeden tým nevyužil. Ve čtrnácté minutě uháněli Patrik Pech s Michaelem Hofrichterem na jediného beka, ale druhý jmenovaný dobré přihrávky nevyužil a trefil jenom přesunutého brankáře. Před koncem třetiny mohl zvýšit náskok v početní výhodě Lukáš Pokorný, který neuspěl tváří v tvář Františku Pěknému.

Na začátku druhé části hráči z Havlíčkova Brodu promarnili dvě nadějné šance, nejprve Jakub Petržilka nastřelil masku, a poté Pavel Vaňous nevyřešil dobře přečíslení dva na jednoho. Do poloviny hrací doby si obě mužstva zahrála ve výhodě o jednoho hráče navíc, ale kotouč v brankách neskončil. Hned po oddechovém čase Pirátů byl vyloučen Jakub Jaroš, který se při návratu dostal do úniku a zakončil pouze do výstroje Matěje Rachůnka. V dalším průběhu hráli Chomutovští celkem čtyři minuty v pěti proti čtyřem, ale brána se zdála být zakletá, takže se do třetí části šlo za stavu 0:1.

Ve 43. minutě už byla pro domácí branka blízko, jenomže sudí rozpažil, takže se o gól nejednalo, jelikož brankáře do klece dotlačil obránce, když už byl puk pod kontrolou. O tři minuty později šli hráči od řeky Sázavy do čtyř, což jim nezabránilo zvýšit vedení – nahození od modré v podání Radima Pejchala se odrazilo od domácích bruslí do protipohybu gólmana, který neměl šanci na puk zareagovat. Na přelomu první půlky třetiny nejprve Marek Tecl netrefil prázdnou bránu, a poté na druhé straně přihrávku do ohně vyřešil maskovaný muž Havlíčkova Brodu. V závěru to Piráti zkoušeli v šesti proti pěti s odkrytými zády, ale drama už se nekonalo.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Adam 0 0 0 0 0
Richard Cachnín ml. 0 1 1 0 2
Pavel Dudek 0 0 0 0 0
Štěpán Dudycha 0 0 0 0 2
Adam Dvořák 0 0 0 0 0
Viktor Horák 0 0 0 0 0
Jiří Hromádka 0 0 0 0 0
Tomáš Kohout 0 1 1 1 0
Matěj Krejčí 0 0 0 1 2
Tomáš Křehlík 0 1 1 0 2
Tomáš Kulhánek 0 0 0 0 0
Radim Pejchal 1 0 1 1 2
Jakub Petržilka 0 1 1 1 0
Lukáš Pokorný 0 0 0 0 0
Marek Tecl 1 0 1 0 0
Pavel Vaňous 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Matěj Rachůnek 60 0 0 27 0 0

Ohlasy k utkání

UDR4. kolo, neděle 4.3.2018 od 12:30
Zimní stadion Chomutov
0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
Chomutov - Havl. Brod
Extraliga staršího dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 5. Tecl (Cachnín, Křehlík), 47. Pejchal (Petržilka, Kohout). Rozhodčí: Knapík – Holada, Sýkora. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 39. Střely na branku: 27:26 (9:11, 10:10, 8:5). Průběh utkání: 0:2.

Sestavy

Chomutov

Pěkný (Skokan) – Ferbas, Seemann, Zeman, Beneš, Jarý, Štochl – Černý, Baier, Vjačka, Hofrichter, Jaroš, Lobodowski, Mežnar, Gut, Pech, Brandner

Havl. Brod

Rachůnek (Nedvěd) – Dvořák, Adam, Horák, Krejčí, Dudycha – Vaňous, Pejchal, Petržilka, Kohout, Tecl, Hromádka, Dudek, Rybáček, Křehlík, Pokorný, Kulhánek, Cachnín, Košťál

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu