BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - M. Budějovice 3:2 - Brod zvládl první drama v semifinále! Rozhodl kapitán Miroslav Třetina
Brod zvládl první drama v semifinále! Rozhodl kapitán Miroslav Třetina

Brod zvládl první drama v semifinále! Rozhodl kapitán Miroslav Třetina

25.03.2018 | Štěpán Ondráček

HAVLÍČKŮV BROD - Do roka a do dne se opět v semifinále představili domácí Bruslaři, kteří vyzvali Moravské Budějovice. První třetinu opanovali svěřenci trenéra Augustina Žáka, jež hráli dobře a po první třetině vedli. Ve zbytku utkání byli lepší domácí hokejisté, kteří otočili vývoj zápasu na svoji stranu. Hosté dokázali sice vyrovnat, ale na branku sedm minut před koncem už nenašli odpověď. Do střelecké listiny se zapsali z řad Bruslařů Miroslav Třetina, Luboš Voříšek a Lukáš Endál. Stav série je 1:0.

 
SF1, neděle 25.3.2018, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Žihadla Moravské Budějovice
HC Žihadla Moravské Budějovice
3:2
(0:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 31. Endál (Kozlík, T. Semrád), 42. Voříšek (Vala), 53. Třetina (Voříšek, Endál) – 2. Krutiš (Sobotka), 46. J. Bulín (Matějka). Rozhodčí: Josef Barek, Luděk Pilný – Jan Pechánek, Aleš Roischel. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 608. Střely na branku: 42:20 (12:8, 18:7, 12:5). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Kopic, Vala, Kulhánek, Lacina, Kříž, Balgalvis – Endál, Třetina (C), Přidal – Michálek, Milfait (A), Voříšek – Chlubna, Kuchta, Beneš – Kozlík, Ludvík, Šuhaj

HC Žihadla Moravské Budějovice: Brož (Čáp) – R. Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Pelikán, Kliment, Peroutka, Pucher ml. – Pucher st. (C), Juráň, Matějka, Rytnauer (A), Krutiš, Lupač, J. Bulín, Salák, P. Bulín, Sobotka

 

Úvodní buly prvního semifinále vyhrál Miroslav Třetina, který jej poté nahodil do útočného pásma. Střelu Tomáše Semráda vytěsnil brankář Brož a hosté se hnali do přečíslení, které využili. Martin Sobotka našel Petra Krutiše, jenž napoprvé neuspěl, ale z následné dorážky byl úspěšný. Moravské Budějovice byly lepší a vytvářely si víc šancí, avšak ty skončily na obraně nebo brankáři Novákovi. Domácí celek hrál přesilovou hru, ve které si největší šanci vytvořil Kryštof Kulhánek. Jeho ránu vyrazil gólman hostů ramenem jen před sebe, ale Bruslaři neuspěli ani z dorážek. Hosté mohli jít do dvoubrankového vedení, když Matějka oslovil Jana Bulína, který nepřehodil Novákův beton. Moravské Budějovice zahrozily ještě jednou, když se puku zmocnil Peter Pucher st.. Útočník žlutočerných napoprvé vyprášil Novákovy betony a v druhém případě jen o několik centimetrů minul volný prostor u levé tyče. Domácí parta okolo kapitána Miroslava Třetiny dvě minuty před koncem hrála přesilovku. V ní zatápěla obraně Žihadel v čele s Brožem, ovšem hosté vše přestáli bez úhony.

Do druhé třetiny vstoupil úplně jiný tým Bruslařů. Přidalovo nahození tečoval Třetina, který jen o kousek minul prostor pod horní tyčí. Kapitán Bruslařů se poté ocitl ve stoprocentní šanci, ovšem tu mu uzmul fantastickým zákrokem gólman Brož. Na ledové ploše byl jen jeden tým, a to domácí, který hýřil aktivitou, ale díky maskovanému muži Moravských Budějovic byl stav stále příznivější pro žlutočerné. Soubor z Kotliny dokázal vyrovnat v přesilovce. Tomáš Semrád střílel od modré a jeho rána skončila na zadním mantinelu, kde se ho zmocnil David Kozlík. Útočník Bruslařů přistrčil kus černé gumy na Lukáše Endála, jenž nadvakrát prostřelil Brože mezi betony. Domácí byli k nezastavení, ale Brož se ve svém modrém půlměsíci překonával a nechal stav vyrovnán. Ke konci utkání se osmělili i hosté, ale Novák byl připraven.

Herní pohodu si Bruslaři přenesli i do poslední části. Hned v trojnásobné šanci byl domácí kapitán Miroslav Třetina, ale na Brože si nepřišel. Z následné akce se Kotlina otřásla v základech. David Vala nahodil touš na branku hostů a plachtící puk tečoval Luboš Voříšek přesně pod břevno. Moravské Budějovice mohly rychle vyrovnat, ale Pelikánův pokus skončil v lapačce Nováka. Hosté zanedlouho vyrovnali stav utkání. Filip Matějka jel s pukem až za branku, odtud nahrál mezi kruhy na volného Jana Bulína. Útočník Žihadel měl na svoji střelu dostatek času, aby ji uklidil za Novákova záda. Potom se hrál hokej se šancemi na obou stranách, ovšem maskovaní muži v čele se svými obranami byli pozorní. Bruslaři se prosadili v 53. minutě, kdy využili rychlé přečíslení. Luboš Voříšek si vyměňoval hrací předmět s Miroslavem Třetinou a druhý jmenovaný prostřelil přesouvajícího se Brože. Žihadla to minutu před koncem normální hrací doby zkusila bez brankáře, ale vyrovnání se nedočkala.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minuta po minutě.

Výsledek semifinále play-off Střed + Západ

Žďár nad Sázavou – Jablonec nad Nisou 6:4 (stav série 1:0)

Výsledek finále play-off Východ

Poruba – Šumperk 4:3p (stav série 1:0)

Ohlasy trenérů

Václav Adam (BK Havlíčkův Brod): V první řadě musím říct, že je to pro nás velice důležité vítězství. První zápas série je vždycky hodně důležitý. Hodně jsme bruslili, opět jsme vyhráli po velmi dobrém kolektivním výkonu. Hrozně si tohoto vítězství ceníme.Zdenek Stojánek (manažer týmu, HC Moravské Budějovice 2005): Vstup do zápasu se nám vyloženě povedl. Dalo se očekávat, že to bude hodně náročný duel. Bohužel, už je závěr sezóny a my to hrajeme s úzkým kádrem, což je vinou i několika zranění. Samozřejmě je to náš velký handicap. Ve druhé třetině přišla série faulů a my jsme nestíhali bruslit. Domácí se dostali do sedla a takový zkušený tým to dotáhne do vítězného konce. Série je na svém začátku, teď nás čeká domácí utkání a my nedáme svoji kůži lacino.

 
Zápasy v sezóně
2. | Havl. Brod - M. Budějovice | 6:4
11. | M. Budějovice - Havl. Brod | 2:6
20. | Havl. Brod - M. Budějovice | 1:2
29. | M. Budějovice - Havl. Brod | 4:3
SF1 | Havl. Brod - M. Budějovice | 3:2
SF2 | M. Budějovice - Havl. Brod | 4:5
SF3 | Havl. Brod - M. Budějovice | 4:3p
 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
HC Tábor