26. 10. 2018 | Štěpán Ondráček, Kateřina Hamplová

Tvrdý direkt: Junioři schytali v Liberci jedenáctku a dál čekají na výhru!

LIBEREC – Havlíčkobrodští hokejisté se vydali na sever Čech, kde se utkali s libereckými Tygry. První třetina byla vyrovnaná, ale zbývající dvě části hry byli v režii domácího týmu, který si připsal přesvědčivé vítězství. Havlíčkobrodští si zpod Ještědu odvezli, alespoň bod, když uspěli v prodloužení, které během šesti sekund rozhodl kapitán týmu Marek Tecl. Do listiny střelců se zapsali Jakub Petržilka a Tomáš Kulhánek.

V úvodní části byla hra vyrovnaná, ale více šancí měli přece jenom Liberečtí. V jejich přesilové hře se i přes velkou šanci Cikharta neotevřelo skóre. První branky jsme se dočkali až v 11. minutě, kdy výborně nahrál Jakub Šedivý rozjetému Vojtěchu Strnadovi, jenž trefil pravou šibenici - 1:0. Zbytek třetiny jsme viděli spíše střely na hostující branku, Tygři drželi Havlíčkův Brod do konce pod pokličkou.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili hosté s jedním hráčem navíc, jelikož se liberecké šelmy dopustily ke konci první třetiny faulu. I přesto se Tygři oslabení zhostili, jak nejlépe mohli a nechali vyslat na Čajana minimum střel. V páté minutě bylo nicméně srovnáno. Individuální akce Jakuba Petržilky dokázala prostřelit libereckého gólmana za levé rameno - 1:1. Tygry to však nezastavilo. Obzvlášť Dospěla s Burdou, kteří pomohli Michaelu Drábkovi blýsknout se při obehrání dvou obránců a poslat Liberec do vedení - 2:1. Za malý okamžik navýšil Adam Charvát po nahrávce Šeligy na 3:1.

Havlíčkobrodští se vůbec nedostávali do zakončení a Severočeši nepřestávali tlačit. Výbornou teč předvedl Petr Šafařovský až za Nedvědova záda - 4:1. Pátý gól, za pomoci Jana Žemby, vstřelil z pravého kruhu Jan Cikhart a zvýšil liberecký náskok na čtyři góly - 5:1. Když už to vypadalo na konec druhé periody, Havlíčkobrodští snížili osm sekund před sirénou. Tomáš Kulhánek vypálil kotouč z mezikruží a vnesl hostujícím podporu a naději na další snížení - 5:2.

Poslední část utkání byla v tygřích drápech. Havlíčkův Brod nedokázal rozjetý Liberec jakkoliv zbrzdit. Nepomohlo jim k tomu ani střídání brankářů. Z otočky Kováře na modré vznikla střela, která byla tečována holí Luboše Dospěla přímo za hostujícího Váchu - 6:2. Následně mohlo přijít využití přesilovky ze strany Liberce, ale gól nebyl uznán kvůli vysoké holi Jana Žemby. Severočechy to nijak nerozladilo, jelikož přidali hostům dalších pět branek! Gól přišel od Jana Cikhart - 7:2, Jakuba Šedivého - 8:2, Adama Klapky - 9:2. Desítku zaznamenal tříbrankový střelec Jan Cikhart a v poslední dílek do liberecké mozaiky vložil Vojtěch Strnad, který upravil skóre na konečných 11:2!

V nadstavbě se rozhodlo poměrně rychle. Hned po prvním vhazováním se dostal do šance hostující Marek Tecl, jenž trefil zblízka levý horní roh liberecké branky. Bonusový bod si tak po drsné prohře vzal Havlíčkův Brod.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Richard Cachnín ml. 0 2 2 -1 0
Štěpán Dudycha 0 0 0 -2 0
Dan Fiala 0 0 0 -4 0
Viktor Horák 0 0 0 -4 0
Jiří Hromádka 0 0 0 0 0
Marek Kopic 0 0 0 -4 2
Jakub Košťál 0 0 0 -2 0
Matěj Krejčí 0 1 1 -3 0
Tomáš Kulhánek 1 0 1 -2 0
Jiří Najman 0 1 1 -4 0
Radim Pejchal 0 0 0 -3 0
Jakub Petržilka 1 0 1 -2 0
Lukáš Pokorný 0 0 0 -1 0
Libor Švec 0 0 0 -3 0
Marek Tecl 1 1 2 1 2
Dominik Vacík 0 1 1 -1 0
Pavel Vaňous 0 0 0 -5 0
Josef Vyvial 0 0 0 -2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Martin Nedvěd 43 0 6 31 0 0
Štěpán Vácha 18 0 5 16 0 0

Ohlasy k utkání

13.. kolo, pátek 26.10.2018 od 17:00
Svijanská arena
11:2
(1:0, 4:2 , 6:0 – N 0:1)
Liberec - Havl. Brod
Extraliga juniorů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 11. Strnad (Šedivý, Hájek), 28. Drábek (Dospěl, Burda), 30. Charvát (Šeliga), 33. Šafařovský (Had, Klapka), 38. Cikhart (Žemba), 43. Dospěl (Kovář, Drábek), 51. Cikhart (Jiruš), 56. Šedivý (Dospěl), 57. Klapka (Jiruš), 58. Cikhart (Jiruš, Žemba), 60. Strnad (Šedivý) – 25. Petržilka (Cachnín, Najman), 40. Kulhánek (Tecl, Krejčí), 61. Tecl (D. Vacík, Cachnín). Rozhodčí: Milan Vyštejn – Kamil Zavřel, Jakub Grundler. Vyloučení: 2:2, navíc Vomáčka (LIB) 10 min. OT [ZHK]. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 58:26 (15:6, 19:12, 24:7 – 0:1). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 11:2. Prodloužení: 0:1.

Sestavy

Liberec

Čajan (Pařík) – Šedivý, Moc, Charvát, Kovář, Had, Kollert – Dospěl, Šafařovský (A), Hájek (C), Burda, Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A).

Havl. Brod

Nedvěd (41. – 58. Vácha) – Pejchal, Krejčí, Dudycha, D. Vacík, Horák, Najman – Kopic, Vaňous, Fiala – Kulhánek, Cachnín (A), Petržilka – Tecl (C), Hromádka, Švec – Pokorný, Košťál, Vyvial

Aktuality

Napsali o nás

Středa 3. května 9:54 | Nové vedení hokejového Brodu: Cítíme to tak, že si nás lidé vyžádali, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 3. května 9:49 | Havlíčkův Brod na prahu nové éry. Klub povedou dvě tamější ikony, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Nové vedení klubu

V pátek 28. dubna se v prostorách Klubu Oko konala valná hromada spolku BK Havlíčkův Brod, z.s. Členové zvolili nový výkonný výbor i novou dozorčí radu. Předsedou klubu se stal Miroslav Třetina, místopředsedou pak Lukáš Endál. Do čela dozorčí rady byl zvolen Jan Lobo. Zjistěte více v článku na našem webu.

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner